+3 oy
545 göst.
Aile kategorisinde (191 puan) tarafından
Anlamıyorum emziren her kadın aman yok vermedim şükürler olsun vermem biberon asla kullanma memeyi reddeder yada emzik verme yada kadın kadına bile mama veriyorsa sütun yetmiyor mu diye sorma gwereğinde bulunuyor kimse durduk yere mama vermez herkes emzirmek ister ama durumlar şartlar hayat herkes için aynı değil.. yani akrabası demiş ki işte yok sütun yetmiyor mu mama kullan kadın diyor ki yok kullanmam şükür ihtiyaç duymadım..  ne bu mama zehir mi öcü mu kullanmak zorunda olan anneler var bunlardan biri de benim ama sizin bu yaklaşımlarınız o kadar rahatsız edici ki farkında değilsiniz.. emziriyordum demeniz yeterli yada şuana kadar gerek duymadım ama gerekli olurda tabi ki de verim gibi.. neymiş ya anne olmak sadece emzirmek değil anne = meme de değil mama da içi değil zehir değil 

30 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Oooohh ağzına sağlık. Kardeşim de ben de hiç emmemişiz annemin de çok sütü varmış bu arada ama inat değil mi emmemişiz. Ben 1.72 yim kardeşim 1.75 (annem 1.65 babam 1.70 bu arada) domuz gibiyiz çok şükür kolay kolay hiç hasta olmayız. İkimiz de iyi üniversitelerin baya iyi bölümlerini bitirdik :) kaldı ki öyle şimdiki gibi üst düzey mamalarla da beslenmedik. Pirinç unu ile falan :D yani demem o ki emmen bebek iyi bebek hiç anne sütü görmemiş bebek çöp gibi davranmayı bırakın. Emin olun maddi manevi her anne emzirmek ister. Bebek mama yiyorsa neden diye sorulmaz. Size ne yahu :D bi salın şu anneleri :)
(191 puan) tarafından
Allah razı olsun anlayan birileri cıktı ya yoruldum hu mama verilen anneye karşı yok niye mama yok emzir yok sütun mu yok yok sağlıklı değil ya mama veriyorum ki sütü. Yok
(8,581 puan) tarafından
Kız allah seni domuz demeyeydin kendine iyiydi.    Turp gibi deseydin :D
-Reklam-
+1 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım benim de çok şükür dediğim olur çünkü emzirmek güzel bir şey ve güzel şeylere şükredilir. Bu kadar büyütmeye gerek yok bence. Ha ilk kızımda mama da kullandım çok şükür onu da alacak durum vardı ki kullandım ona da şükür yani:) 
(191 puan) tarafından
Şimdi sen mama ver emzireme ve ben sana şükür ben emziriyorjm demem mi doğru yoksa emziriyordum ama gerek olsaydı bende verirdim diye seni de ferahlamam mi daha iyi yani hangisini okuyunca sende için rahat eder normal karşılarsın
(2,097 puan) tarafından
Mama veren biri varsa karşımda ballandıra ballandıra çok şükür demek tabi ki ona nisbettir. Kastettiğim o değil, mama mı veriyorsun emziriyor musun diye sorulunca çok şükür emziriyorum demek gayet normal bence.
(191 puan) tarafından
Bu durum için demiyorum ben ballandıra ballandıra şükür sade emziriyordum mamalar sağlıklı değil senin sütun mu yok yani mana verdiğime göre ta az geliyor yada yok
+1 oy
tarafından
Mama evet zehir değil ama anne sütüyle kıyaslanamaz bile. Elbette çok şükür diyecekler şükür ki sütüm yetiyor şükür ki bebeğime ihtiyaç duymadım vs. Kızımda 6. Aydan sonra mama kullandım erken ergenlik yapıyor dedi doktorum ben şimdi oğlumu emzirirken nasıl sukretmeyeyim? Allah her anneye bol süt versin de mamaya muhtaç etmesin 
(191 puan) tarafından
BK yanlış zihniyettesin yok kıyaslamaya vs mama veren anneye vermek zorunda olan anneye nasıl hissettiriyor farkında bile değilsin
tarafından
Ben vermiş ve bunu hissetmiş bir anne olarak yazdım zaten .ikisini de yaşamış biri olarak yazdım farkındaysan.  Ha kalkıp da millete karışır miyim hayır mecbursa verecek ne versin pilav mi? Mecbur kaldım bende verdim ama öyle ahım şahım bisey de değil
(191 puan) tarafından
Bu şekilde ikisini verip te yazan bir anne yorumu doğru sizce peki siz diyorsunuz ki kıyaslanamaz ki ven mama veriyorum yeteri kadar almıyor diye üzülürken siz bana kiyaslanamayacagini söylüyorsunuz siz mama verirken ayni şekil biri size mama ile kıyaslanamaz demiş olsa ne kadar üzülürsünüz
tarafından
Bence siz fazla hassaslasmissiniz bu konuda çok yönlü dusunemiyorsunuz
0 oy
tarafından
Kimse kotulemiyor ama ağız alışkanlığı olmuş şükür kullanmıyorum demek 

çünkü mamaya can dayanmaz 200 lira olmuş 
tarafından
Gözde ablaaaa seni gördükten snra saana abla diyesim gelmiyor
tarafından
Hahaha gelsin gelsin :) genç bayan :)
(191 puan) tarafından
Ya gelen giden emziriyordum da mamada veriyorum yok sen doktora bakma emzir o zaman sütun gelmiyor senin
tarafından
Takmıcaksn kulak asmıcaksn böyle şeylere yoksa çok yıpranırsn canm
(191 puan) tarafından
Doğru söylüyorsunuz
0 oy
(803 puan) tarafından
Bencede bebeğimi aç bırakana kadar mama veririm n'olacak bebeğini aç bırakıp genede mama vermeyenlere hayret ediyorum
(191 puan) tarafından
Aynen öyle ben mama kullanıyorum besleyiciligi az dedi doktor takviye yapmam gerekiyormus hem emziriyordum hem mama veriyorum ya herkes yok niye mama veriyorsun sen doktora bakma emzir yok önce emzir yok biberon kullanma
tarafından
Bebek aç bırakılır mı ay deli mi bunlar. Ben doğum yaptığımda sarılık olmasın diye hem emzirdim yetmediği yerde mama verdim.
(803 puan) tarafından
İnan var öyle bir tayfa
tarafından
Tövbe yarabbim ya
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Haklısın canım ama söyleyen kötü amaçla soylemiodur.  Ben ilk oğlumu emziremedim şimdi ki 3 aylik eve emio bende bazen şükürler olsun diyorum bu mamaya kötülemek değil kesinlikle. Yoksa benim de ilk oğlum 2 yıl mama içti büyüdü şükür 3.5 yaşında şimdi. 
(191 puan) tarafından
Evet sizin gibi düşünenler ayrı ama benim demek istediğim farklı düşünceye sahip olanlar mamaya sanki zehir gibi yaklaşıyorlar yoksa hangi anne emzirmek istemez
(1,453 puan) tarafından
Doğru diosun canım elbette var öle insanlar ne diyelim Allah akil fikir versin dediğin gibi sanki zehir yani anne napsin süt yoksa başka nasıl doyacak bu çocuk mecbur yani
(191 puan) tarafından
Aynen öyle canım yoksa gönül ister ki sadece emzirdim
(1,453 puan) tarafından
Sağlıklı olsun inşallah bebeler
(191 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Kötü manada dediğini düşünmüyorum canım anne sütü daha iyi olduğu için çok şükür demiştir. 
0 oy
tarafından
Aynen bencede çok sacma insan mecburen veriyor zten
(191 puan) tarafından
Yani keyfine hangi anne mama vermek ister yani bir cümle yazarken yada konuşurken emziriyordum ama gerek duyarsam mama da verirdim demek bu kadar zor olmamalı yani şükür emziriyordum keisnlikle mama vermem gibi cümlelere ne gerek var
0 oy
(119,364 puan) tarafından
mama almaya guc yetmez bu zamanda belki ondandir yaa yoksa mama zehir degil elbet
0 oy
tarafından
Çünkü her anne emzirmeyi daha çok ister çünkü anne sütü kadar faydalı bir mama henüz uretilmedi bu yüzdendir şükür etmeleri tabiiki kimse mama veren anneye de kötü gözle bakmıyor ama emzirip şükürler olsun mama vermedim demesi çok normal
(191 puan) tarafından
Yanlış düşünüyorsunuz pahalı evet anne sütü kadar yararli olmuyor ama malesef herkes de emziremiyor ve bu durumda aa bak ben emziremiyorum yararlı değil şükredemiyorum mu yani demek istediğim mamaya gerek duymadım şükür fakat ihtiyaç duysam verirdim demek cümlenin sonunda ki söz ne kadar iyi hissettirir karşı tarafa yani hele ki mama veren birine şükürler olsun emziriyordum demek hoş değil
tarafından
Kimisi abartarak nisbet yapar gibi söylüyor ama
(191 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
tarafından
Bence kötü niyetli demiyorlardir 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Ben emziriyorum. bebeğim ilk doğduğu zamanlar mama veriyordum . mama sayesinde sarılığı gitti şükür. mamaya zehir diyenler bebeğime şifa verdi. şuan emziriyorum ama ihtiyacım olursa tabikide veririm mama neden vermiyim .
(191 puan) tarafından
Senin gibi anneleri çok seviyorum herkes emzirdim tabi ki de öncelik ama mamada kötü değil yani mecbur olunca veriyorsun Işte
0 oy
(368 puan) tarafından
Mama ile anne sütü bir mi ? 

Dogumuma daha var ama bunu dert ediyorum , ya mama vermek zorunda olursam ya sonrasında beni tutmazsa diye. 

İnşAllah mama degilde sütüm olurda şükür derim 
tarafından
Sütünün olması bebeğin emmesi için yeterli olsa keşke
(368 puan) tarafından
Başka neye ihtiyacımız var ?
Sıkıpta verebilirim yeter ki süt olsun gerisi hallonulur
(191 puan) tarafından
Yanlış sütüm var geyet çok ama besleyiciligi yeterli değilmiş bende yeter sanıyordum sadece bulduklarınız yetmiyor malesef ben sürekli ki saat başı emmek ister oğlum kilo alamadı mesela
(368 puan) tarafından
Her annenin ki bir olmuyor maalesef , süt artırıcı çaylar filan varmış kullandın mı peki onlardan.
Birde doğumdan çnce kullanmwya başlayanlar varmış
(191 puan) tarafından
Aynen kullandım o kadar çok şey demedim ki a
0 oy
(968 puan) tarafından
Mamayi öcü goren  kesim ayni zamanda un nisasta kavurup verenle ayni canm 
(191 puan) tarafından
Aynen oyle sutum yetmiyorsa mama da veririm her şekilde elimden geleni yaparım keşke hep emzirebilsem ama yetmediği zaman mama veriyorum
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Ben şunu anlamış degilm doğum yaptım herkes emiyormu sütün geliyormu yav sanane sanane emer emmez nie herkes soruyor 
(191 puan) tarafından
Anlayamadigim durum hu işte birde yetmez gibi hemcinsin gelip yok mama mi veriyorsun sütun mu yok e yok ki veriyorum yada ben hep emzirdim vs bende isterim emzireyin ama nasip
(1,386 puan) tarafından
Bizim cocugumuzu bizden çok düşünüyorlar milleti dert aldı mama yer süt içer kime ne benim kızım doğduğundan beri mama alıyor sütüm geldi ama o tutmadı bir türlü beceremedik öyle öyle kesildi ama çok şükür ki gelişim olarak ayliklarindan önde Allah'a şükür çokda akıllı cahillkten başka birşey değil yaptıkları süt içen zeki içmeyen ***** gibi davranıyor bazılari ve sunuda soylim kızım 11 aylık hiç hasta olmadı hastane bilmez hani bazıları bağışıklik felan derse diye
(191 puan) tarafından
Aynen öyle yok mama erken ergenlik yaparmış biri yazmış yorum olarak anne sütü ile kıyaslanamaz vs sanki biz keyfimizden vermiyoruz
0 oy
(912 puan) tarafından
Kötülemek değil ki anne sütü daha sağlıklı tabiki de şükür edecek ama yoksa da mamam verecek bunun nesi garip gelmiş ki snaa kaldıki zehir diyen de yok sütü olmayıp mama almayan anneler de var herseyi farklı anlamayı bırakın 
(912 puan) tarafından
O zaman git konuştuğun kiseye söyle burda kimse konuştuğun kişinin konuşma biçimini bilmiyor yazdığın yazıya göre yorum yapıyorum mama veriyorsan da ver kime ne anne sütü daha iyi ve onu veriyor şükür demesi de çok normal emzirmememk eksiklik değil ama sen baya kafaya takmışsın coook belli
(191 puan) tarafından
Senin gibi insanlara anlatmak için yazmadım belki de cevap vermek zorunda değilsin zaten senin gibi insanlardan anlayış yada rahatlatıcı birşey beklemek yanlış yazmana gerek yok by
(912 puan) tarafından
Bencede bay hoşunuza gitmeyen cevaplar hep batar normal ama burası kendi tatmin edebileceğin bir yer değil yavrucum kötü bisey de söylemedim çok şükür kadın emziriyor :))))
(191 puan) tarafından
Mesele tatmin olmak yada hoşuma gitmeyen cevaplar değil malesef senin tarzında insanlar "anlayissiz "benim konuşabileceğim kişi değilsin burda onca kadın yazdı kimse senin gibi düşüncesiz arada oluyor malesef bu empati yoksunluğundan kaynaklı sanırım...
(912 puan) tarafından
Tamam canım en haklı sensin yetr sıktın
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Hem emzirip hem mama verdiğim için görümcem bana bu çocuk obez olacak yuruyemeyecek demişti kendisi mamaya karşı kendi çocuğu açlıktan ağlardi çocuğu ek gıdaya geçene kadar ağlattı bende buna hayret ediyorum nasıl bir vicdan bu 
(191 puan) tarafından
Aynen öyle böyle insanlar çok düşüncesiz empati yoksunu
0 oy
(206 puan) tarafından
Rabbim kimsenin bebeğini anne sütünden mahrum bırakmasın 

Ayrıca mamaninda eksikligini vermesin. Çok sinirlisin haklı olarak ama bu zihniyeti maalesef ki kiramayiz. Herkes farkında mama ile büyüyen Bebekle anne sütü alan bebekle aradaki farkı ama sütun olmayabilir yada meme reddi de yasayabilirsin. Yada bebek hiç tutmaz memeyi yine mama vermek zorunda kalırsın işte bunu yaşayan biliyor sadece.  Hele o mama verenleri anne saymayanlar da yaşasın bu durumu bebeği tutmasin yada sütü yetmesin ancak öyle anlarlar. Ben normal doğum yapacaktım son anda amelîyat oldum aynı buna benzer şeyler yaşadım maalesef ...
(191 puan) tarafından
Malesef hiç birşey kendi isteğimiz sekl8nde olmuyor gönül ister emsin yada sütüm yetsin ama olmayınca doktorun tavsiyesi ne ise oğlum için en doğru olanı yapıyorum çok fazla düşüncesiz ve empati yoksunu insan var ki hepimiz anneyiz aslında en iyi biz anlarız birbirimizi
0 oy
tarafından
Kız ben de diyorum şükür kullanmıyoruz diye,aboooo kullanmayalım da inşallah hicbirimiz çünkü fiyatı uçmuş,hadi durumu olan alıyo olmayan ne yapsın. İnşallah tüm annelerin göğüsleri süt dolsun taşsın
(191 puan) tarafından
Evet şükür kullanmıyorsun ama gerek duysan kullanırsın bence mecburiyet diye bir durum oluşabiliyor anlatmak istediğim bu
tarafından
Tabi ki kullanırız canım yeni doğduğunda kullandık biz zaten,evde de bi süre kullandık çünkü sezaryen olduğum için sütüm azdı. Duzelene kadar tabi ki verdik,napalim çocuk aç mı kalsın
(191 puan) tarafından
Aynen öyle bende satılık oldu verdim sonrasında kilo alımı normal değildi doktorda besleyiciligi az mama da takviye edelim dedi hem mama hem emziriyordum şuan ama ne zaman mama versem yok niye mama sütun yok demek ki besleyiciligi az diye birşey mi okur doktordan iyi biliyorlar sanki
0 oy
tarafından
Mamaya zehir gibi yaklaşanlar geleceğin kaynanası olacaklar kesin torunları olduğunda vay hallerine 
(191 puan) tarafından
Çok güzel yaklaşmışsın esprili bir şekilde canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 937 göst.
0 oy
10 cevap 242 göst.
0 oy
6 cevap 250 göst.

380,402 soru

11,389,794 cevap

34,897 kullanıcı