0 oy
877 göst.
Aile kategorisinde (683 puan) tarafından
Kızlar ben çocuğun evliliği öldürdüğünü düşünüyorum bunu çok uzun süredir düşünüyorum belki de dört kardeş olarak büyüdüğüm için farkına vardım bilmiyorum benim şuan bir çocuğum var ve ben ikinci çocuğum olmasından korkuyorum zaten şuan olmaz eşim burda değil ama ikinci çocuk olursa sevgi daha da bölünecek birbirimize vakit ağırlayacağız ve tüm vaktimiz onlar olacak gibi geliyor ideal olanı bir çocuk gibi geliyor yakınımda bir çocuklu bir abla var eşimin komunatiydi abi ve birbirlerlerine güzel vakit ayırıyorlar di ve yiparanmamislar bizim gibi gezip tozabiliyorlar bende gezmeyi çok severim biraz da bu yüzden korkuyorum çünkü aşırı gezerim üç yıllık evliyiz çok şükür beraber 14 il falan gezdik iki çocukla yapamayız gibime geliyor sizin dusunceniz nedir merak ettim kırmadan yazalım eleştiri postu degildir fikkir postudur

35 Cevaplar

+11 oy
(3,446 puan) tarafından
Bence evlenmek başlı başına evliliği öldürme sebebi :D
tarafından
26.yasindayim 2 beyazım var keşke 10 tane artı verebilsem jajsjdjfj
(13,723 puan) tarafından
Ahahahha kurban olsun artılarrrrr
(4,040 puan) tarafından
Evlilik zihnimizde güzel bir müessese olarak kalmıştı. Taa ki evlenene kadar :D
(3,496 puan) tarafından
Ayy ben yazacaktım bu yorumun aynısını:))
(784 puan) tarafından
Ya Al bendende okadar saçlarıma ak düştü
-Reklam-
+2 oy
(1,703 puan) tarafından
Bence yanlış kişiyle  evlenmek, evliliği ve sevgiyi öldürür çocuk sadece bahane ..
(1,703 puan) tarafından
Valla öyle ,sağlıkla büyüsünler acılarını dertlerini görmeyelim de gerisi hallonulur Allah'ın izniyle
(7,447 puan) tarafından
Evet bir kardeş olursa iyi olur diye düşünüyorum bende benimde bir oğlum var ama biraz büyüsün diyorum en azından
(1,703 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum,biraz büyüsün kendimi hazır hissedince düşünürüz inşallah
(13,838 puan) tarafından
Aynen oyle rabbim saglik versin hepsine kiz bende ilk oglumda cok yruldum tek olsun diyodum yter diyodum hep:) ikoncim surpriz oldu smdi buyugum 2 5 yasinda kucugum 3 aylik
(1,703 puan) tarafından
Allah bağışlasın bende valla ,:))
+2 oy
tarafından
Sana katılıyorum ben burda da gördüm üç dört çocuğu var eşiyle ilgilenemedigini bu yüzden kavga ettiklerini 

Oyuzden bakacağın kadarini doguracaksin üç dört tane doğurmak marifet değil eşinle de yeri gelecek gezeceksin sosyal hayatın olacak 
(683 puan) tarafından
Evet dört kardeş olarak o kadar çocuk bana çok aşırı geliyor
+2 oy
tarafından
Ewllik zaten  nasıl müesseseyse ewlileler kaçmak için delik aryo bekarlar girmek için delik kazıyı puahahahh:)☺️☺️
tarafından
Ayynn bende aynısını hep derimcnm☺️☺️
(5,908 puan) tarafından
Gerçekten bekarken çok huzurlu bi hayatım vardı kız ailemin evinde tek bekar bendim balkonu olan büyük bi odam vardı arkadaşlarımı istediğim gibi ağırlıyordum dolayısıyla gece 3e kadar balkonda oturup müzik kitap takılıyordum miss :) sonra kalktım b.k varmış gibi aşık oldum :D
tarafından
Ooo bizde cnm ama şimdi 4duvar çocuklarla hiç biryere çıkmak istemiyorum çünkü durmuyorlar:((
(5,908 puan) tarafından
Benim oğlum daha küçük diye bende öyleyim aman üşümesin diye diye...
tarafından
Anladm cnm bnm iki tane birisi Baby birisi 2.5 yaş cnm
+1 oy
tarafından
Bence bir çocuk bile öldürüyor 
(683 puan) tarafından
Çocuktan önce birbirize daha saroyorduk bir tane bizi öldürmedi hahaha
tarafından
Yok biz öldük asdff
+1 oy
tarafından
Biz on kardeşiz annemle babam gayet iyi anlaşıyor 

Senin gibi düşünmüyorum canım bir kızım var oğlum da yolda açıkçası dört çocuk istiyorum Allah nasip ederse inşallah
(683 puan) tarafından
Benim anne ve babam da çok iyi anlaşırlar ama asla birbirine vakti kalmazdı hep bizimlelerdi
tarafından
Eşimle gezip dolaşıyoruz şimdilik kızımı veriyorum anneme bir kaç saat yokuz diyorum bakalım ikincide gelince ne yapicaz
Annem bakar ya yap yap deyip duruyordu:-D:-D
(683 puan) tarafından
Öyle bi imkanınız varsa çok şanslısınız
tarafından
Aman kaynanayla annem birakiyim diye gözüme bakıyorlar:-D
Ama bende bir saat görmesem duramıyorum
+1 oy
(22,070 puan) tarafından
Bende böyle düşunuorum:D şuan cok iyi gidiyo 1 çocukla aşkımızı baya yasiyoz
(683 puan) tarafından
Sanırım en ideal olan uzun süre birde kalmak
+1 oy
tarafından
Öldürüyo tabi ki :) heleki bebeniz benim ki gibi huysuzssa... 

Eşimle sürekli sarilarak yatardik artik hangimiz kac saniye daha fazla uyursa diye totomuzu deviriyoruz
(683 puan) tarafından
Hahaha Allah seni ya güldürdün beni
0 oy
tarafından
Kesınlıkle evet cocuklar ayrı bır ugras cunku bırını yarır bırını besle dıgerını kaldır derken esınle zamam ayıramıyosun ortak tek an cocukla gecırılen oluyor 
(683 puan) tarafından
Benim fikrimde birileri olmasına çok sevindim yanlıs düşünüyorum sanmıştım
tarafından
Benım dusuncem bu cocuk evlılıkte cok gereklı evet eslerı bırbırıne baglar ama fazlası da tek baglantı noktasınyapar
(683 puan) tarafından
Çok doğru bı cümle oldu bu kesinlikle
0 oy
tarafından
İkinci çocuk bizi daha çok birbirimize bağladı dahada mutlu bir aile olduk
(683 puan) tarafından
Demekki farklı örnekleri olabiliyor acaba bizde nasıl olur
tarafından
Evet canım evinize neşe üstüne neşe kattı inanki maşallah
(683 puan) tarafından
Maşallah rabbim daim etsin
0 oy
(5,953 puan) tarafından
1 oglim var evliligim de ilk günkü gibi esimin ilgisi sevgisi saygısı  oglumuza da yetiyoriz kendimizede cok şükür canım
(683 puan) tarafından
Evet bir çocukla her şey yolunda gidiyor zaten ben ikincisinden korkuyorum sevgi bölünüyor
(5,953 puan) tarafından
2 dusunmedimg için sorun yok :)))
0 oy
(2,623 puan) tarafından

4 cocugum var 35 yaşındayım iyikide dogurmusum hepsini 

Ve eşimle doya doya yaşıyoruz evliligimizi çocukların bana yada evliligime yada eşime engel olduğunu düşünmüyorum biz 2 çocukla tirin içinde 12 saatlik yolculuk yapmış esleriz :P çılgınlık olsun dedik yeri geldi 4 çocuğumla tatillere gittik ama hiç ne esim ne ben eşimi ihmal etmedik görenler çok gençsiniz 4 çocuk maşallah diyor <3

(683 puan) tarafından
Tabiki maşallah ama ben dört çocukla özel vaktin fazla olduğuna inanmıyorum bı başbaşa film izleyemezdi mesela annem ve babam
(2,623 puan) tarafından
İlk inan herseye vaktimiz kalıyor yeterki zamanlama olsun ve düzen olsun hepsinin odası var erken uyurlar bizde eşimle oh mis ve eşimle ortak bakqriz çocuklara ben kizimi uyuturum esim oğlumu sonra birbirimizle ilgileniriz
0 oy
(286 puan) tarafından

Sevgi paylastikca cogalir :) ole düşünme sevgi saygi ictense onun sevgisi senin sevgin ise hepsine yeter  diye dusunuyorumm

(683 puan) tarafından
Sevgi yeter elbet ama bir evlat büyütmek insanı hem yıpratıyor hemde vakit kalmıyor hiç biseye
(286 puan) tarafından
Oyle dusunme canim benim vallahi benim 4 uncu yolda esimle ayniyiz allah razi olsun ondan ewde yardımcı olur sevgi de saygi da icten olsun yeter
(683 puan) tarafından
Rabbim huzurnu daim etsin inşallah
(286 puan) tarafından
Sagol canim benim allah razi olsun sen benden daha da mutlu ol insallah bebek yuvaya can verir huzur verir renk verir say say bitmezzzz
0 oy
(203 puan) tarafından
Yani 1 çocuk gibi olmaz ama çok cocuklada isteyince yapılabilir hepsinin yeri ayrı 
(683 puan) tarafından
İsteyince oluyir ama sonrası kadın için çok zor geçiyor
0 oy
(2,363 puan) tarafından
En güzeli hic olmamasi canim kizim 11 aylik dogdugundan beri afedersin ama cinsel hayatimiz dahi sıfır oturup rahatla tv seyretmek sifir en guzeli hic olmicak 3 tane cocugum var biri 5 yasinda biri 3 yasinda biride 11 aylik bi dışari cikcaz cocuklari hazirlamaktan kendim paspal oluyorum 
(683 puan) tarafından
Evet kuzum hep bebekelre bakmaktan bize vakit kalmıyor çok hak veriyorum sana
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Katılıyorum sana 4 cocgum var hep onlarla ilgilenyorm ev iş yemek çocuk bütün gün böyle kendime doğru dürüst zaman ayiramyorm bile eşimle kardeş mi olduk arkadaş mi olduk belli değil çok sıradan bı evliliğim var sanki ben bakıcıym öyle zaman gecyor
(683 puan) tarafından
Evet bende bundan korkuyorum annem de hep böyleydi başını bile kasiyamazdi hala da öyle beş yaşında oğlu var hala okul yemek iş aşırı yoruluyor
(4,101 puan) tarafından
Sorma sorma ben çok aptallk ettim hemde hep üst üste getirdim şuan en büyüğü 5 yaşında düşün
0 oy
(2,821 puan) tarafından
Bizim birincide sarsıldı ikincide yıkılır kesin 18 ay oldu benimki hâlâ alismadi 
(683 puan) tarafından
Benim oğlum da 18 aylık ama ikinci için uzun süre beklemeliyim bence
0 oy
tarafından
Ben oyle dusunmuyorum daha cok evliligi birbirne bagliyor Allah kimsenin elini bos birakmasin evin nesesi oluyor
(683 puan) tarafından
Elbette çocuklar evin neşesi buna diyeceğim yok haklısınız
0 oy
(2,163 puan) tarafından

Bize de bir aile terapisti çocukların dayı teyze amca gibi kavramları öğrenebilmesi onları yaşayabilmesi için en az 4 çocuk yapın demişti ama benim şu an Bir kızım var ikinciyi ne zaman düşünürüm Allah bilir;)

(683 puan) tarafından
Böyle kalabalık bı ailede büyüdüm asla tavsiye etmem annem kırk yasinda ve hala kafası rahat değil
(2,163 puan) tarafından
Bizde kalabalık bir aile büyüdük canım 7 kardeşiz dertleri bitmiyor büyüdükçe dertleri de büyüyor
(683 puan) tarafından
Evet onların sorunları ile uğraşmak da yoruyor ama rabbim basimizdan eksik etmesin tabi
0 oy
(97 puan) tarafından
Çocuk gibisi varmı bee önemli olan eştir onun iyi niyeti saygısı sevgisi değer verisi o yoksa herşey boştur zaten. Kesinlikle eşten kaynaklanan bir durum benim 2 çocuğum var biz kocaman bir aile olduk ucuncuyu ne zaman yapacaz diye espiri yapıyoruz aramizda gülüyoruz. Onlarla mutlu olmak çok güzel herşeye değer. Restorana yemeğe gidiyoruz burnumuzdan geliyor mesela :)) ama biz bunu gülerek anlatiyoruz. Gezmeye gidiyoruz pişman oluyoruz eve geri dönüyoruz sonra sizinle bir yere girilmez deyip basıyoruz kahkahayı evde takılıyoruz ne yaşarsak yaşayalım biz çok memnunuz iyiki 2 evladımız var diyoruz.
(683 puan) tarafından
Diyorum ya canım ben gezmeyi çok severim bu beni çok üzer ben gulemem şakaya vuramam
(97 puan) tarafından
Bende çok severim izin günlerinde hadi çıkalım derim yazları tatile gideriz mesela perişanlık resmen :) bir bebekle çocukla tatil yapmak zorlu baya. Ama nedir onun bir gülüşü mutlu olması eğlenmesi bizi daha çok mutlu ediyor. Eğer sabrın yoksa zaten bir daha düşünmezsin cnm

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 160 göst.
3 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 384 göst.
0 oy
20 cevap 502 göst.
0 oy
14 cevap 142 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Maydonoz dereotu (381 puan) tarafından soruldu

381,446 soru

11,419,953 cevap

34,975 kullanıcı

...