+1 oy
315 göst.
Diğer kategorisinde (780 puan) tarafından
Bugün durduk yere anne sen ölürsün diye çok korkuyorum canm annem ben naparim sen olmadan başıma ağrılar giriyor flan dedi sürekli ölümden korkuyo kardeşine bişey olmasından bana bişey olmasından normal mi bu durum ne yapabilirim bilmiyorum üzülüyorum o böyle dedikçe de ,:(

12 Cevaplar

+1 oy
(48,482 puan) tarafından
yakinda biri mi öldü acaba yada duydu 
(780 puan) tarafından
Yok canm öyle bir durum da yok çok şükür
(48,482 puan) tarafından
kizimda 3.5 yasinda bes alti ay oldu mu bilmem biz nasil olduk diye sordu ☺️ soruları cok zor ya şimdide ölüm deyince.korkuyo elinden zehir olsa icerim.diyorum.icme o öldürüyor diyo herseyi biliyorlar
(780 puan) tarafından
Valla canm ya çok akıllılar maşallah
-Reklam-
+1 oy
tarafından
genelde 3  6 yaş aralığında sıkça soruyorlar bunu. çünkü ya sokakta bir ****** ölüsü ya haberlerde ölüm kelimesi vs mutlaka duyuyorlar o zamana kadar. öncelikle ölümle ilgili konuşurken üzgün ya da tedirgin cevap vermeyin bu doğal bir durum çünkü. insanlar yaşlanınca ya da hastalanınca ölür demeyin bu sefer grip olsanız ya da kendisi grip olsa bile çocuk panik olacaktır veya anneanne dedeye her an ölümü yakıştıracaktır. Her canlının hayatta belirli süresi var bunu bizler bilemeyiz deyin. çok sıkıştığınız bir soru sorarsa da konuyu değiştirmeden ben bu sorunun cevabını bilmiyorum, senin için araştırırım deyip sonraya bırakın. siz de bu arada mantıklı bir cevap düşünürsünüz. :) 
(780 puan) tarafından
Çok sağol canm ya dikkat edeyim bunlara
önce (303 puan) tarafından
+++++++
0 oy
(11,217 puan) tarafından
benimkide soruo canim. 5 yasinda oda hatta olunce cennete gideriz dedigim icin gecen olmek istiyorum diordu Allah korusun uzun omurker versin
(780 puan) tarafından
Amin canm amin rabbim acılarını göstermesin bizlere de uzun ömür versin yanlarında olalım her daim
(11,217 puan) tarafından
Amin insallah canim.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Benimki de 5 yaşında kızım Ocak ayında fena takmıştı bu duruma. Sürekli soruyordu gece ağlayarak uyaniyordu.. Biz tatile İstanbul a gitmiştik heralde biri bişey anlattı o zaman ondan sonra öyle oldu. Sonra geçti canım artık sormuyor
(780 puan) tarafından
İnşallah oglumunkide geçer çok üzülüyorum
(6,047 puan) tarafından
İnşallah canım uzun sürerse pedagogla gorusun
(780 puan) tarafından
Ay inşallah sürmez uzulmesi üzüyor beni olursa da elbette yardım alırız
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Ölsemde cennete yine seninleyim seni hiç birakmıyacağız diye bilirisn 
(780 puan) tarafından
Cennet neresi sen gitme ben yalnız kalmayım bende geleyim gibi bir sürü soru soruyor daha da kafası karışıyor malesef
0 oy
tarafından

BANA DİNİMİ SEVDİR  diye bir sayfa var instagramda .

Cocuklarin boyle sorularina nasil cevap vermemiz gerektigini anlatiyor .

Ona bakmani tavsiye ederim kuzum ❤️
(780 puan) tarafından
Çok sağol canm hemen bakıyorum
0 oy
(6,225 puan) tarafından
Büyük ihtimalle ölümle alakalı bir konuşmaya şahit oldu. Büyüklerin çok dikkat etmesi lazım bu yaşlarda kelimeleri seçerek konuşmak gerek.
(780 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canm öyle bir konu olmadı diye hatırlıyorum beni kaybetmekten çok korkuyo ölürsen sen naparm flan gibiisne son bir kaç gündür böyle anlayamadm
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Benim dedem vefat ettiğinde ogluma soylememiiştik cünkü cok seviyordu dedemi sonrasında babamlara gittikce soruyordu mecbur kaldık soyledik şuan her gittiğimizde dedemin odasına girer resimlerine bakar keşke ölmeseydi buyuk dedem der bi kerede mezarlıga giderken götürmüştük mezarına giderken buyuk dede kalk hadi ben geldim nerdesin diye bagırdı orda da anlattık şimdi artık sormuyo ama her dedemin odasına girdiğinde resimlerine bakıp buyuk dedem benim diyo her defasında istemsizce aglıyorum 
(780 puan) tarafından
Ya kiyamam kuzum başınız sağolsun etrafimda çok şükür ölen de olmadı ki ondan etkilendi desem komşumuzun esi vefat etti acaba birinden bişey mi duydu bilemiyorum
(1,101 puan) tarafından
Duymus olabilir kuzum cocuklar cok etkileniyor
0 oy
tarafından
Bununla ilgili bir video vardı YouTubede en iyisi uzman bilgisi den burda böyle hassas konulari sorup bilgi almaya çalışma bence canım bı bsk youtube
(780 puan) tarafından
Sağol canm bakaym
0 oy
(119,070 puan) tarafından
bilemedim nasi anlatilir
(780 puan) tarafından
Bende valla canm büyüdükçe zorlaniyor insan sorulara da
0 oy
önce (55 puan) tarafından
Benimde 5 yaşında kızım var anneannem yakın zamamda vefat etti, sordu hep bende anlattım herseyi doğruluğuyla, herseyi anlatınca bitti merakı. Geçiştiricince veya çocuk o anlamaz deyip başka anlatınca, dahada cok üstüne düşüyorlar. 
önce (1,027 puan) tarafından
:)) 2022
0 oy
önce (514 puan) tarafından
Endişelenecek bir şey yok canım. Benim de 5 yaş kızım her gün 10 kere aynı soruları soruyor. Senin ölmeni istemiyorum. Sen ölmeyeceksin değil mi vs. Kardeşi ile kavga edip canını yaktığı zaman iki saat ağlıyor. Kardeşim ölürse nazarım diye. Allah korusun. Ben de ölmeyeceğim diyorum. Çok yaşlanınca öleceğim diyorum. Çünkü küçükken biz de anne babalarımızı bunlatırdık kardeşimle aynı şekilde. Babam da bizim dilimizden kurtulmak için ölmüycem ben derdi. Allah hayırlı uzun ömürler versin. Kısaca normal canım bu yaşlarda ölüm kavramını daha çok içselleştiriyorlar. 

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,262 göst.
19 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 383 göst.
8 Şubat 2021 Aile kategorisinde 2erkekkannesiii (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 5,604 göst.
29 Ekim 2020 Aile kategorisinde Zehra Kahrıman (1,908 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 304 göst.