0 oy
383 göst.
Aile kategorisinde (119 puan) tarafından

Merhaba herkese 

7 yaşında bir oğlum var şimdi nisanda kardeşi olacak biz ufak, ufak birşeyler anlattık ama duymamazlıktan geliyor kabullenmek istemiyor ben tek çocuğum kardeş istemiyorum kardeşim olursa onu benden çok seversiniz diyor biliyorum hissediyorum beşiğini yeni kurduk kardeşinin henüz görmedi gördüğünde çok üzülecek ben nasıl ikna edebilirim nasıl o üzülmeden kabul ettirebilirim? 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bence bir uzmandan yardım alarak söyleyin
-Reklam-
+1 oy
(44,603 puan) tarafından
Benim kızım başta kıskandı ama çok çabuk geçti kabullendi dahada sevdi başına gidip durdu uyandimi agliyomu diye bakardı büyüdükçe dahada bağlandı kardeşine merak etme bende korkuyodum ama doğunca öle olmadi
0 oy
tarafından
Hediye al bunu sana kardeşin almış getirmiş falan de sevsin kardeşini 
tarafından
Aynen çok iyi olur bence birlikte yapın bak işte sen ona ogretceksin oynamayı abilik yapacaksın falan diye anlatırsan ısınır kardeş fikrine
(119 puan) tarafından
Mesela anne karnında hissedermiş bebek sesi abisiyle ninni, masal dinletsem yani bu tarz şeylerle ısınır dimi daha kötü olmasını istemiyorum
tarafından
Bence ters tepmez canım abi olduğunun falan söylersin onu sevmen koruman lazım gibi gibi
(119 puan) tarafından
Hoş tutucaz abisini inşallah herşey kolay olur
tarafından
Aslında arası uzak olanlar rahat oluyor derler ama Allah kolaylık versin canım ❤️
0 oy
tarafından
Şimdi bunu okuyunca araya çok yaş farkı.koymak da iyi değilmiş diye düşündüm bende geç istiyordum ama bu fikrimden vazgeçtim  inşallah kardeşini çok sever 
(119 puan) tarafından
Evet kimse 7 yıl sokmasın araya çünkü 7 yaş sendromu oluyor aklı eriyor duyguları gelişiyor şimdiki aklım olsa en fazla 4 yaş koyardım araya
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Bizdede o durum vardı ama ben doğum yaptıktan sonra babası kızımı hastaneye getirdi ve kardeşini görünce sevdi kabullendi bana dedi ki anne kardeşim ne zman evimize gelicek beraber oynayalım diye emin olki kardeşini gördükten sonra kabullenir oda 
(119 puan) tarafından
İnşallah öyle olur kardeşini henüz bilmiyor peki ben doğuma kadar söylemiyim mi ? Doğduktan sonra birden kardeşini göstermek daha kötü olmaz mı
(1,396 puan) tarafından
Anlat canım kardesin olcak beraber vakit geçireceksiniz gibi yada hediyeler al kardeşin abim oynasın ben gelene kadar kardeşiyle zman geçirmesini ve onu koruyup kollama sini bile anlatmalisin bence kardeşi doğduğu zamanda hep abisiyle ilgilenin bebise bişey alsanız mutlaka onda bişey alın ki dışlanmış hissetmesin kendini ama kardeşini görünce herşey çok kolay olacaktır eminim
(119 puan) tarafından
İnşallahhhhh ♡
0 oy
tarafından
İlk başta kabullenmek istemez. Doğduktan sonrada biraz krizler olur. Şuan onu sevmesini beklemeyin ki alisamaz bu dusunceye. Doğduktan sonra yavaş yavaş benimsemeye baslicak. Maalesef ki çok zormuş bizim 3.5 yaş olmasina ragmeb baya zorlandık hala zorlanıyoruz. 
(119 puan) tarafından
Çok akıllı bir çocuk napıcam bilmiyorum artık her gün ağlıyorum çözüm bulamıyorum
tarafından
Hiç kendini üzme. Zamanla alışıyor. Ki seninki baya büyük daha çabuk atlatir. Benimki karnına vurcam oldurcem onu bile derdi. Eve ilk girdigimzde at onu istemiyorum klozete at suya bas derdi ah ne günlerdi. Şimdi onu korumaya çalışıyor. Cinsiyeti ne ? Eğer erkekse ikinci ondan üzülüyor olabilir
(119 puan) tarafından
2. De erkek zaten bi ara istiyor gibi oldu kız kardeş sevmiyorum diyordu bilmiyorum erkeğe sevinirmi
tarafından
Valla bilemiyorum. Ama erkek olduğu için daha çok kiskanabilir. Oyuncaklarını alır vs gibi düşünceden dolayi. Çok normal bişe kıskançlık elbette olucak. Ama şuan pek bişe yapmana gerek yok. Doğmasını bekle ondan sonrası çok önemli
0 oy
(874 puan) tarafından
Canım bence uzman yardımı alin yaşı küçük olsa masal ile kardeş sahibi olmayi bilinç altına isleyebilirsin ama yaşı büyük bir çocuk ve duyguları çok bilinçli hissediyor ne yaşadığının farkında onu olumlu duygulara çekmek için uzman desteği şart bence ben oğlum 4 yaşında iken götürdüm ve çok faydasını gördüm tavsiye ederim 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Uzmana goturmek en doğrusu siz ne söylerseniz söyleyin o kafasındaki düşünceleri yqsayacak cunku bence yardim alin
(119 puan) tarafından
Nereye götürebilirim
(1,939 puan) tarafından
Cocuk psikologuna goturebilirsin
0 oy
tarafından
Biz kardeşi olduğunda büyük kızıma oyuncak beşik aldım birde bebek bunu sana kardeşin getirdi Ablam in bebeği ile birlikte büyüyeceğim ve ona arkadaş olacağım onu çok seviyorum oda beni seviyordur değil mi dedi dedik oda seviyorum tabiki kardeşimi bu beşikte sallayıp büyüyeceğim onun annesi ben olacağım diye çok heveslendi halada öyledir şükür ayırım da yapmamak için elimden geleni yapıyorum şimdi üçüncüye gebeyim bunuda hevesle bekliyor karnimla konusuyo sen dogda senide büyütücem senin annen olucam diyo ")
(119 puan) tarafından
Benimkisi erkek ben nasıl birşey yapabilirim?
tarafından
Çok istediği bir oyuncak yada bir kıyafet vs varsa onu alıp bunu sana kardeşin aldı seni çok sveiyoe muş seninde onu sevip sevmediğini çok merak ediyor seninle kavuşup oyunlar oynamayı iple çekiyormuş tarzında bir konuşma bence yumuşamasını sağlayacaktır ama bide küçüğü ikna etmesi daha kolay seninki 10 yaşına gelmiş umarım ise yarar
(119 puan) tarafından
7 yaşında benimkisi dediğini yapabilirim teşekkürler
tarafından
He şaşırmışım yaşını nereyle karistirdiysam "D
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Benimki 3 yaşında bilinci hala tam oluşmadı ve 2 ay sonra kardeşi olacak iyi ki olmuş diyorum iyi ki arada çok yaş farkı yok hiçbir şeyden de haberi yok.
(119 puan) tarafından
İyikii...
(3,895 puan) tarafından
Sizin dert geçer inşallah bizim şimdilik iyi ama doğumdan sonra Allah bilir neler olacak ..
(119 puan) tarafından
Hayırlısı olsun hakkımızda
(3,895 puan) tarafından
Amin.
0 oy
(470 puan) tarafından
Benim oğlanda 8 yaşında daha haberi yok nasıl anlatcam bilemiyorum
(119 puan) tarafından
Aynı dertten yanıyoruz desene :(( kaç aylık hamilesin
(470 puan) tarafından
Ewet cnm:((( 7+2 canım ya sen
(119 puan) tarafından