0 oy
246 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
kizlar merhaba, 2 gorumcem var. buyuk olan gorumcemin cok guzel bir yerde dag evi var. ara sira davet ederler ve gideriz. genelde mangal yapilir. 1 hafta oncesinden plan yapildi. butun mangal mastaflari ev sahibine yikilmasin yani daha dogrusu bizimle buyuk gorumcemin uzerine yikilmasin diye esime dedim ki masraflari kac aile gelecekse ona gore boluselim dedim. esimin de kafasina yatti ve kucuk gorumcemin esine, ev sahibine yikilmasin butun masraflar, kendi aramizda paylasalim demis. o da tamam demis. neyse dun kayinpeder oraya kendi misafirlerini de getirmis. hala, halanin kocasi, amca, cumburcemaat gelmisler. buyuk gorumcemler de 750 liralik et almis. esim de kucuk enisteye 3 umuz paylasalim masraflari demis.(buyuk gorumcem, kucuk gorumcem ve biz)  ben de dedim neden babani katmiyorsun sonucta oraya kendi misafirlerini getiren o. masraflari 4 e bolup soyleseydin ya dedim.her zamanki gibi babasindan korktugu icin benimle tartisti. zaten kucuk gorumcemin esi, banane ben neden para veriyorum, ben oraya misafir olarak gittim demis. her zaman her piknikte boyle oluyor kizlar biktim. 20 kisinin yedigi ictigi seyi neden biz oduyoruz? esimin pisirikligi yuzunden hep maddi anlamda eziliyoruz. haram zehir zikkim olsun diyorum ya. sinirlerim bozuldu. ben bi ayakkabi alacakken 40 defa dusunup butun siteleri kolacan ediyorum. evimin masraflarini kisiyorum ekonomik krizden dolayi ama ne zaman boyle piknik olayi olursa resmen bi dunya para oduyoruz. kayinpeder de hic sormuyor bu etleri kim aliyor kim veriyor parasini, degirmenin suyu nerden geliyor diye. esim bekarken ezilmeye alismis. ayni aliskanlik ve enayilik devam ediyor. en ufak laf soyleyince bagirip cagiriyor. biktim

10 Cevaplar

0 oy
(7,036 puan) tarafından
Sende katilma o pikniklere canim soylediklerinde biz maddi olarak piknik yapacak durumda degiliz de yada baska bir bahane bul gitmeyin 
tarafından
ben gitmesem esim gider, kendi ayarliyor zaten enayi.
(7,036 puan) tarafından
E o zaman senin esinde kasinti var desne
-Reklam-
0 oy
(48,671 puan) tarafından
en iyisi gitmemek
tarafından
ben gitmesem esim gider kesin ve net
0 oy
tarafından
Gitmeyin daha iyi
tarafından
esim ayarliyor genelde
0 oy
(524 puan) tarafından
Ben olsam gitmezdim canım bi daha davet etseler de. Kayınbabamın yazlığı var, yazın bütün akrabalar orda kalır yer içer, hatta aylarca kalırlar. Biz en fazla bir hafta kalırız ve kayınbabam yazlığa gelen faturanın fişinin resmini eşime atar ve eşim öder. Ben de buna çok gıcık oluyorum. 
tarafından
o gunlerce kalan akrabalar neden hic bir tasin altina elini koymuyor? iste insanlara ezildikce eziliyorlar ve faturasi bize cikiyor. ya evleneli 1 bucuk yil oldu. eve geldiler amcalari bombos gelmisler. dugune gelmeyen insanlar bunlar
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Canım normalde yeme icmede kimseden esirgemem yenilip içilsin ama senin konu bambaşka bence çok çok haklısın gitme bidaha 
tarafından
gitmesem emin olun ki esim benden habersiz daha cok harcama yapar, ben oldugum icin cekiniyor. cekinmis hali bu
0 oy
tarafından
Sende büyük gorumcene söyle bundan sonra herkesi ailecek cagirsin , sizde giderken iki aile için alırsınız sadce. ailenin enayisi siz misiniz. Sinir olurum beleşci insana.
tarafından
buyuk gorumcemin esi toplu bi sekilde harcama yapti en son. yani oyle bizim malzeme alma dururmuz olmadi. valla asiri belesci kayinpeder ve kucuk gorumcemler
tarafından
Sende söyle güzelce abla böyle.size de bize de çok masraf oluyor. Ailecek çağırın lütfen herkes hesabını.bilir de.
tarafından
mantikli, ama zaten yazik onlardan gelmiyor ki ilk adim. benim esim ayarliyor hep. sanki kendi eviymis gibi milleti cagiriyor. onlar cagirsa ben zaten soylerim ama benim ***** kocam ayarliyor
(2,194 puan) tarafından
Büyük gorumceyede yazık kız ,sizede haklısınız yani burda kayindeper esas o demeli ya orda kızının evide sonuçta ama eşi belki büyük gorumceyede belki laf ediyordur her zaman öyle ise 15-20 kişi mangal partileri insan kızını düşünür ,esas kayinpederin size gitmeden konuşması lazım sen bile gelin olduğun halde düşünüyorsun ne düşüncesiz babaları varmış ,kocanda ne diye ayarliyorsa bu zaman da mangal partisi işini  canım kalabalik tamam güzelde ,millet evine et alamıyor çocuğuna yedirmeye de mangal partisi verilsin öyle bütün akrabalar cagrilip kim geliyorsa dediğin gibi aslinda bolusulmeli milletin sırtında kimse kimseye kambur olmamalı haklısın yani
0 oy
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
esin kabul etmesin. ben sorun etmesem esim kabul etmez soke soke alirdi hepsinden : D hele babasini asla affetmez : D
tarafından
ne guzel masallah. ben de esimin kendini ezdirmemesini cok isterdim
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kendi eşimi gördüm resmen ya 2 yıllık evliyim 11 kardeşler eşimden başkası yapmıyor bisey babasına bide ceza evinde kardeşi var ona yapıyor Allah rızası için yaptırıyom ama gerçekten bıktım ya 11 cocugun var tek biz mi varız peynirinden kontorune kadar biz alırız hala nankörlük yapar yatacak yeri yok ağzımı bozmak istemiyorum mübarek günde çileden çıkıyorum ya 
tarafından
her ailenin bir enayisi oluyor demek ki. benim esim evlendiginde 34 yasindaydi. 34 yasina kadar somurmusler. memur ama ev arabayi birak bir yigin borcla evlendi hala daha vermeye devam ediyoruz. Allah sorsun helal etmiyorum ben de calisiyorum esimin baskisiyla calismaya baslamistim
(5,240 puan) tarafından
Benim eşimde ayni yapmışlar hala devam ediyor herseylerini biz yaparız babasının bide maaş alır ona buna dağıtır o kadar sinir oluyorum ki başka şehire gidecem eşim beni çalıştırmak istemedi saolsun iyi biri ama ailesi rezil yani
0 oy
(119,318 puan) tarafından
bence hic gitmeyin
0 oy
tarafından
Eşinle de konuş gitmeyin sizde 

Esin böyle yaparak hiç biryere varamaz ben sana diyim 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 23 göst.
14 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emellllsdkkk (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 61 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 187 göst.
1 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 531 göst.
23 Mart 2024 Aile kategorisinde heygirls (364 puan) tarafından soruldu

379,804 soru

11,369,226 cevap

34,852 kullanıcı