0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından
Daha öncede paylaşmıştım 38+2de sezeryan doğum yaptm Çarşamba günü bebeğimi bir kere bile kucağıma alamadım dokunamadım doğduğu gibi yoğun bakımda solunum sıkıntısı olmuş doğarken cigerlerden atılması gereken suyu atamadığı için çok hızlı nefes Alıp verdiğini söyledi doktor 5 gün oldu içim içimi yiyor bu süreci yaşayanlar lütfen Bilgi verir misiniz ne kadar zaman sonra aldınız bebeklerinizi duzelenilen bir durum mu bu ilk kez yaşıyorum bu durumu bir an önce bebeğimi kucağıma almak istiyorum makinaya bağlı kanında enfeksiyon çıkmış ama çok az mı miktar olduğunu söyledi doktor lütfen böyle bir durum yaşayanlar yardımcı olun

8 Cevaplar

0 oy
(1,160 puan) tarafından
İçini ferah tut 7-10 gün arasında çıkış yaptırıyorlar
(2 puan) tarafından
İnşallah dediğiniz kadar çabuk olur
(1,160 puan) tarafından
Olur olur korkma ilk gün kafasına birşey takılıyorlar sonraki iki gün burnuna derken diğer iki gün kuvez kısmıni açıyorlar normal oksijen alması için çok zor biliyorum bende yaşadım annelik işte öyle görmek istemiyor ama seni hissediyor orada hastaneye gidince emzir bol bol
Evde çok su iç 2.5 litre o sana süt yapar
Dereotu tahin pekmez yeşillik süt yapar düzenli beslen kendine iyi bak inşallah bebeğine bir an önce kavuşursun r
-Reklam-
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Kıyamam yaa bende bu durumu 4 ay önce yaşadım hemde aynı sını. Öyle üzülüyordum ki anlatamam onu kucağıma alamadan yoğunbakıma aldılar 6.gün cihazları söküp benim aradılar emzirmem için. Allaha şükür taburcu olduk tam 7 gün kaldı ama bir ömür gibi geldi bana. Şuan hala kalbinde ki bir damarı kapanmamış ne müdahale gerekecek onuda bilmiyorm 
(2 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun çok çok zor bir durum o halde makineye bağlı görmek dokunamamak çok zorrr
(2,067 puan) tarafından
Allah razı olsun dua et Allahın izniyle iyi olacak bende o cihazları görünce çok ağlardım sütünü etkiler sürekli göğsün de ki sütü boşalt ki sütün artsin eğer o sütü almazsan kesilir. RABBİM en kısa zamanda yavrunu bağrına basmayı nasip etsin inşallah.
(2 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Canım benim benim kızım da 30 eylül 2021 de doğdu aynı problemden dolayı bir ay yattık ama ciğerindeki suyu atması ya da kendi kendine nefes alması tamamen bebeğin kendi gayretine bağlı. O kandaki enfeksiyonun sebebi de ciğerlerindeki suyu alamadıkları için enfeksiyona sebep oluyor yani. Bebeğin bir süre daha makinada kalcak bu süreçte sonra makinayı çıkarıp kendi kendine nefes alabilecek mi ona bakılacak inşallah fazla uzamaz bu süreç. Benim kızım hiç alamamıştı ciğer röntgenlerinde ciğeri hiç gözüküyordu ilk başta içerideki su o kadar fazlaydı yoğun bakımda bir çoğunu attı attı ki kendi kendine nefes almaya başladı. İlerde bir sorun olmayacak endişelenme ama ilk bir yıl çok dikkat et hastalanmasın üşütmesin terleme ve sık sık burnunu temizle temizlenmesini taktirde ciğerleri inip bronşit sebep oluyor ya bizim bebeklerimiz biraz daha hassaslar bu konuda. Yoğunbakıma gidiyor musun görmeye bilmiyorum ama orda bebekleri ellerine alıp sırtlarına çok sert bir şekilde vuruyorlar gördün mü bilmiyorum hiç sebebi ise ciğerlerindeki suyu daha kolay atabilsinler diye sen de eve gelince bunu tekrarla sık sık ilk çıktığı zamanlar biraz hırıltısı olabilir o hırıltıyı da bu şekilde atıyorlar. Şu an aklıma bu sğreçle lakalı başka bir şey gelmedi ama yine takıldığın bir şey olursa sorabilirsin canım
(2 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için Allah razı olsun hastaneden taburcu oldum hastane bana çok uzak malum dikiş ağrısı inanılmaz şuan eşim süt götürüyor inşallah biraz daha toparlansinda gidecem görmeye ama onu o halde görmeye dayanamıyorum
0 oy
(665 puan) tarafından
Bende aynı şekilde doğum yaptım benimkinde götürdüler 2 3 gün sonra çıktık Allah'ın izni ile rabbim senin bebeğine şifa versin çıksın biran önce...
(2 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(108 puan) tarafından
38+6 da dogum yaptim spinal anestaziyle cocugumu sadece orda gordum gerisi izdirapti hem kordon dolanmasi hemde nefes sorunu çocuğumu emzirmeden aldilar benden kuveze koydular kucagima alamadim hemsireler hep gelip sagdigim sutleri götürürdü oda 1 damla felandi 1 hafta sonrasında kavuştum yavruma seni okadar iyi anliyorumki gunler geçmiyor vakit dolmuyor cogu gitmis azi kalmis ALLAHIN izniyle bak sonra sutun gider çocuğunu eve getirince emziremezsin uzulme :)
(2 puan) tarafından
İnşallah tez zamanda şifa verir Rabb'im alırım kucağıma
0 oy
(1,290 puan) tarafından
İkinci oğlum oyle oldu ama bize cigerdeki suyu atmamış falan demedi nefes alamıyor diyip bakinaya bağladılar 7 gün kalmıştı çok zor günlerdi  korkma geçecek inşallah 

Ve ben bugün yine o korkuyla sezeryan olacam doktor bebek kesin kuveze girecek dedi  yeni doğum yapmışsın bizede dua et beraber eve gelelim
(2 puan) tarafından
Rabb'im korktuguna uğramasın sağ salim al gel yavrunu sende bana dua et oğlum düzelsin bir an önce
(1,290 puan) tarafından
İnşallah kuzum bak şuan benim bebeğimide aldılar kuveze
(2 puan) tarafından
Hadi ya neden aldılar Rabb'im safi ismi hürmetine şifa versin inşallah
(1,290 puan) tarafından
Gelişim geriliği var kuzum
(2 puan) tarafından
Rabb'im şifa versin inşallah korkma ablamdada aynı durum vardı bebekte gelişim geriliği vardı 35 haftalık doğum yaptı 24 gün kuvezde kaldı sonra verdiler
0 oy
tarafından
Daha önce sana mi yorum yaptım bilmiyorum ama korkma 7 10 gün arasında çıkıyorlar gerçekten çok zor bir bekleyiş suan srni çok iyi anlıyorum Allah yardımcın olsun cnm dualarum seninle bebişinin adi ne adıyla dua edim
(2 puan) tarafından
Yamaç Emir ismi Rabb'im senden razı olsun
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Seninle aynı  durumdayım canım Çarşamba günü sezeryan oldum bende solunum sıkıntısı dediler yoğun bakıma aldılar sonra ciğerlerinde enfeksiyon var zatürree olmuş dediler  antibiyotik tedavisi ne başladılar  günlük süt sağıp gönderiyorum 3 günde bir görmeme izin veriyorlar oda  1 yada 2 dk antibiyotik tedavisi salı günü bitiyor Çarşamba günü çıkar  inşallah diye umut ediyorum 
(2 puan) tarafından
İnşallah sağ salim alır geliriz yavrularımızı Rabb'im safi ismi hürmetine şifa versin inşallah
(1,028 puan) tarafından
İnşallah canım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 298 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Melekkk.34 (2 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 58 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Es25 (3,747 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 235 göst.
20 Şubat 2022 Aile kategorisinde Hacer_BN (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
27 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deryaengiin (388 puan) tarafından soruldu

377,380 soru

11,293,270 cevap

34,711 kullanıcı

...