0 oy
400 göst.
Aile kategorisinde (609 puan) tarafından
Sorum yukarıda bayanlar . 

15 Cevaplar

0 oy
(1,059 puan) tarafından
Herkes farklidir canim. Dr danis kendini riske atma
-Reklam-
0 oy
(1,381 puan) tarafından
İlk doğumumda çatı dar denildi sezeryan oldum. 2. doğumumda öyle bir sıkıntım yoktu normal doğum yaptım .
(1,097 puan) tarafından
Ssvd çok istedim. Ama bulunduğum şehirde yapan yok. 2. Sezeryanıma gün aldım
tarafından
Ssvd ne demek ? Ahsjsjidififu
(1,097 puan) tarafından
Sezeryan sonrası vajinal doğum. Yani ilk çocuk sezeryanla ikinci çocuk normal
tarafından
Kısacası öylemiymis anladım canım teşekkür ederim
(1,097 puan) tarafından
Rica ederiimm
0 oy
tarafından
Ben canim catin dar dedi dr 19 bile deyildi yaşım kucuk sun dedi sonra gun beklerken acilma sanci gitim bebek haznede dedi ve suni sanciyla hic dikissiz dogurdum sekiz saatin sonunda 
(609 puan) tarafından
İyimis ya
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Benim çatım darmış doktorum çatı muayenesi yapmamıştı doğumda az daha geberip gidiyordum 
(609 puan) tarafından
Yaa Allah korusun
0 oy
(7,236 puan) tarafından
Ben erken doğum yaptim. O yüzden bakmamışlardı daha. Acılmam olunca normal doğuma aldılar. Ama ebe çatın darmış iyiki bebeğin küçük falan dedi. Kesi falan atmışlardı. 
0 oy
(979 puan) tarafından
Ne olursa olsn hngi şekilde doğum olacağını düşünme kndini de nrmal dgm vs.diye. Sartlandrma. İlki nrmal doğum oldu ikinci de nrmal dgum olckti 39.hftda hcbr sancı vs. Yokken acil sezeryana aldılar bebegin kalp atmlari çok düşüyor dediler ne kadar doğru dediler blmiorm. O yüzden hamileliğin tadını çıkarın 
0 oy
(179 puan) tarafından
Doğumda ablamı muayene eden doktor senin çatın dar ama normal doğum yapabilirsin demiş oda hiç çatı muayenesi olmamıştı doğum zamanı öğrenmişti. Dikişleri biraz fazla olmuştu 10 güne kadar tam oturamamıştı zorlandığını söylemişti. Bende 5 ay önce doğum yaptım bende hiç çatı muayenesi olmadım doğumum kolay oldu eve gelince rahat yürüdüm rahat oturup kalktım dikişim vardı ama azdı sanırım bende çatı darlığı yoktu varsa da ben bilmiyordum
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Kuzenim ısrarla 12 saat sancı çekti ama sezeryanla doğurdu
0 oy
tarafından
Sen kısaca canına susayan var mı dıyosun 
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Çatır dardı ebe bana 2 kilo bile doğurması dedi ben reddettim herkes doğuruyor  ben niye doğuramiyim  dedim günüm geçmişti doktorum yarın gel yatış yapalım böyle giderse sandın başlamadan bebeğin kaka yapıp yatabilir suni sancı veririz dedi gittim 9 suni sancı verdiler  akşam 8 buçuğa kadar devam etti ama hiçbir sancı hissetmedim açılmama hiç olmadı 1 santimlik gittim suyum patladı 1 buçuk santim oldu doktorum alttan muayene etti bebeğim malefes pisliğini yapmıştı acil sezaryene alındım iyikide normal doğum olmamış olsaydı hayatta kalamazdım doğumdan 4 ay sonra kalp deliğimin olduğunu öğrendim kalbim asla o savcılara dayanamadı doktor bu bir mucize dedi herşerde vardır bir hayır doktorunu dinle bence 
tarafından
Ayy Allah korumuş
(7,187 puan) tarafından
Ne şikayet ile gidip kalpte delik olduğunu öğrendiniz
(2,835 puan) tarafından
Şiddetli  öksürük ve göğüste yanma şikayetiyle gittim cnm akciğer röntgeni çekildi kalbimde 3.5 kilo su toplanmıştı doktor heran ani ölüm gerçekleşebilir yoğuma bakıma alınmam gerektiğini söyledi ben kabul etmedim daha iyi tam teşekküllü bir hastaneye gideceğimi söyledim o gece edirneden İstanbula gittik doktor çok şaşırdı sen bu suyla nasıl sağkalabildin hareket etme seni hemen yoğun bakımına almamız gerekiyor daha sonra ameliyat  kalbinin üstündeki su hwran patlayabilir eğer patlarsa elimizden birşey gelmez dedi yoğun bakımına alındım göğsüme anestezi yapıp iki kafes boşluğundan delik açık o suyu boşalttılar 4 gün yogun bakımında kaldım su çekildi 1 hafta sonra kontrolüm vardı doktorum kalbimde 4 santime yakin büyükçe bir delik var dedi veni başka bir doktora ve hastaneye sevk etti Allah o doktordan razı olsun beni acil bir şekilde ameliyata aldılar ani ölüm riskin kalp krizi geçirme riski çok fazlaydı 5 6 saat süren açık kalp ameliyatım  hamdolsun ki iyi geçti sürekli gözetim altındayım kontrollere gidip geliyorum delik çol büyük oldugu için tam kapanmamış sızıntı yapıyor hala bakalım ne olacak
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Ablamın çatı dar olduğu halde doktor olur bebek küçük dediler Allah korusun doktor çıkıp annemi bebek mi diye sordu  sonra sezeryana aldılar acil alttan 20 den fazla dikiş birde sezeryan dikişleri oldu belinde kırık oldu amacım korkutmak değil bebeğini ve kendi sağlığını düşün dar ise çatı hiç riske atma 
tarafından
Offff yasa şaka gibi o doktordan şikayetci oldunuz mu
(7,187 puan) tarafından
Ayyyy ablanda nasıl bir travma olmuştur
(1,539 puan) tarafından
Olmadılar şikayetçi bi 11 yil önceydi
(1,539 puan) tarafından
Evet baya kötü olmuştu hatta beli hala rahatsız. Ondan dolayı
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Valla benim ilk doktorum çatı muayenesi yaptı sezeryan dedi çatı dar dedi ikinci doktor da hiç muayene etmeden sezeryan dedi boyum kısa diye hiç bakmadan dedi  zaten o gün sancım çıktı acil sezeryana aldı beni 
tarafından
Asko kızma ama güldüm boyum kısa diye kısmına jsjs
(3,599 puan) tarafından
Kız valla mal karı boyumu sordu  soyeldim tamm sezeryan dedi bide hemen yukarı çık seni ameliyata hazirlasinlar dedi yarım saat içinde beni kesip.sonra tekrar dikti
0 oy
(554 puan) tarafından
Erken olmuştu dogumum o yüzden çatı muayenesi olmamıştım. Doğuma gidince doktor baktı çatım çok darmis acilmam da hiç yoktu mecbur sezeryan oldum 
0 oy
tarafından
Benim ilk doğumda dar denildi çok zor geçti ama normal doğum yaptım ikinci de aynı şekilde oldu
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Benim çatı muayenesinde dar denildi ama bebek zayıf ve erken doğduğu için normal doğum oldu ve çok kolay geçti. Doktorum bebek iri olsaydı normal doğuramazdın demişti

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 193 göst.
26 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Tbioltt (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 286 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Genc_anne (2,847 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.
30 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 260 göst.
5 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prensimibekliyorum (192 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...