0 oy
209 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Kızlar merhaba temmuz 21 de inşallah oğlum 5 yaşında olacak iki yıldır kreşe gidiyor. Her denileni anlıyor yapıyor 3 yaşına girmeden tuvalet eğitimini aldı yanlız konuşmada sıkıntı var çok aceleci konuşuyor bazen anlıyorum bazen anlamıyorum anlamadığımda tekrar anlatıyor ama yine anlamıyorum ağlıyor bu sefer ne yapıcam şaşırdım bazı harfleri çıkaramıyor. Suya cu diyor. Mesela 'anne ben hadda ondum' diyor. Bzı cümleleri geçiştiriyor  seneye devlet ana okulu yaşı ve benok terdettülüyüm algısı açık bir çocuk uyanık ** konuşma sıkıntılı çoğu harf eksik. Ne yapabilirim pedegoglar aşırı pahalı şuan gidemiyorum. Ne önerirsiniz. 

4 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Pedagog değil dil terapistine çoktan gitmeniz lazımdı kimse yönlendirmedi mi öğretmeni falan nasıl bi kreş orası 
(25,224 puan) tarafından
Tamam kreş etki eder ama dil terapisti şart bence ilk okulda çok zorlanır
(228 puan) tarafından
Haklısınız dil terapisine gidicem olmadı çünkü çok üzülüyorum oda anlatamayınca ağlıyor
(25,224 puan) tarafından
Götür bence de çok fayda görürsün benim bikaç öğrencim gidiyordu gerçekten iyi yol katettiler. 5 yaşında hiç konuşamayan öğrencim vardı 1 kelime bile çıkmıyordu ağzından dil terapistine gittiler ailesi çok ilgiliydi şuan çocuk 2.sınıfa gidiyo ve dün 23 nisanda sunuculuk yaptı çok duygulandım öyle görünce onu
(228 puan) tarafından
Ay çok güzel bir duygudur eminim sizin için Allah razı olsun öneriniz için gidicem bende çocuğum için endişeliyim çünkü hani başka çocuk bile düşünmüyorum inanın oğlum tam olarak kendini ifade etmeden ona odaklanıyorum sadece kreşin biraz faydası oldu tabi ama dil terapisti daha iyi olur bencede
(25,224 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Doğrusunu öğretmeye söyletmeye çalış benim oğlanda öyle aynı yaş hızlı hızlı konuşur heycanlı anlamam ama ağlamaz anladığımı düşünür o akıcı konuştuğunu sanar ben öyle değil böyle derim hemen öğreniyo düzeliyo 
(228 puan) tarafından
Oğlumda öyle hiç konuşmuyor değil ama çok acele ediyor bende yavaş sakin ol diyorum tek tek konuşmalısın diyorum seni anlayamıyorum diyorum işe yarıyor biraz ama yine harflerin çoğu eksik
(17,817 puan) tarafından
Düzelicektir zamanla alişkom düzeltti çoğunu heycanlanıyo mesela bişeyi yaptığında başardıııım diye bağırıyo o zaman eksik çıkıyo ama toparladı yoksa eğitim alacaktı
(228 puan) tarafından
Maşallah inşallah benim oğlumda düzelir
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım benim kardeşimde öyleydi doktora götürdük zeka testinde süper zeka cıktı konuşmasında ise beyni ve zekası hizli çalıştığı için kelimeleri birbirlerine yetistiremeyip hızlı ve yutarak söylüyor dediler sonrasında açıldı dili belki sizinde öyledir tam bilemem ama inşallah sizin bir şey yoktur  
(228 puan) tarafından
Çom korkuyorum ne yapıcam bilmiyorum aşırı üzülüyorum peki kardeşinizin okul hayatı etkilendi mi bu durumdan ne oldu
(7,376 puan) tarafından
Evet canım ne dediği anlaşılmadığı için sinir hastası oldu anlatamıyor çünkü tam olarak liseye kadar öğretmenler geçirdi liseyi okuyamadı sınıfta kaldı okuldan atıldı okuma yazma si var
(228 puan) tarafından
Rabbim yardımcısı olsun bende çok korkuyorum bilmiyorum ne yapıcam nereye gidicem
(7,376 puan) tarafından
Canım inşallah sizin öyle değildir sonradan düzelir bir doktora danış istersen çocuk doktoruna götür seni yönlendirir
(228 puan) tarafından
Çocuk  doktoru problem yok diyor en iyi dil terapisti
0 oy
tarafından
Dili peltektir belki de   benim yiğrnim de 5.yaşında. O da. Kelimeler i  sanki çiğneyerek söylüyor   bütün hsrfler sanki. J  miş ğ miş gibi   ama gelişmesinde zekasında vs  bi şey çıkmamıştı 
(228 puan) tarafından
Dili peltek gibi onuda düşündüm ama peltekler s harfini söyler diye biliyorum oğlum s leri D olarak diyor su diyecek cu diyor çikolata yerine godolata diyor çok değişik
tarafından
Aynen işte canım  yiğenim de  juğulada   diyo du   gelejeşzz. Filan.  Halen de myle anlayamıuoım ben anne  si anliyordur da
(228 puan) tarafından
Çoğunu ben ve babası anlıyoruz ama işte bu durum böyle ilerler diye korkuyoruz açıkcası annemle konuştu az önce mesala anne anne ben hasta ondum dedi böyle arada bir çıkarıyor bilmiyorum ne yapıcam s başta ise diyemiyor kelime içinde diyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 105 göst.
11 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 612 göst.
14 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Miroskos (420 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 199 göst.
0 oy
8 cevap 286 göst.
13 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu