0 oy
622 göst.
Aile kategorisinde (232 puan) tarafından

Kızlar eşim bi kaç saat önce geldi benden bilezik istedi borcu varmış. Bende vermedim kavga etti benle "sanki ananın evinden getirdin"diyo zaten yeni doğum yaptım sinirden ağlattı beni. Anlayışsız bi eş değilim normalde verirdim ama daha yeni kurbanda satmal için 6 tame büyük baş aldı koyunlarımızda var onların kuzularıda var.  Madem borcun var borcunu ödeseydin niye büyük baş aldın dedin bende  böyle kavga ettik haklı mıyım sizde yada napim akıl verin bana :(

25 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Ya bilezik benim huzurumdan onemli degil diye dusunuyorum biyandanda bi bilezigi vermedin diye yeni dogum yapmis karisini uzen kocanida hakli goremiyorum malesef 
(119,248 puan) tarafından
ne diyon giii
tarafından
Yani hakediyisa verirdim diyom gı
-Reklam-
0 oy
(755 puan) tarafından

Ben senin yetinde olsam verirdim canım 

Boş yerine birbirinizi kırmışsınız 
0 oy
(13,837 puan) tarafından
Geri yerine koyacaksa verseydin. Yok satar geri almaz diyorsan iyi yapmişsin. 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Çalışan evine ekmek getiren sağda solda kötü yolda yemeyen bir eşin varsa vermeliydin bence. Eşim gelse bugün borcum var şundan dolayı dese çıkarır hepsini veririm. 
(13,824 puan) tarafından
Bencede tamamen esine bagli ...
0 oy
(9,560 puan) tarafından
Bence iyi yapmışsın sonradan yerine zor koyuluyor yada koyulmuyor
0 oy
(5,827 puan) tarafından
Borcunun durumuna bağlı. Eğer gerçekten sıkıştıysa verirdim ben bacım çünkü benim kocam altınlarıma gerçekten zorda kalmadıkça dokunmaz. Ama kocanın tavrı çok kötü ya hiç beğenmedim ananın evinden mi getirdin ne demek 
(232 puan) tarafından
Arabası vardı onu sattı başka aldı onun borcuymuş. Altındaki arabayı satıyo ne gerek vardı
(5,827 puan) tarafından
Valla kuzum bilemem o sizin aranızda benim eşim bana sormadan arabayı satamaz yenisini alamaz mesela :D
0 oy
(803 puan) tarafından
İyi yapmışsın verme o bilezik sadece sana ait senin mihrin yani çok borcu varsa satsın birkaç tane koyun ödesin borcunu
0 oy
tarafından
Verme ben geçen hafta verdim şimdi de beni boşuyor. Abisinin evine geldim kardeşin başkalarıyla görüşüyor ve beni boşuyor diye, abisi altınları neden vermedin diyor dedim konumuz bu mu? Altınları aldı benden abisinin haberi yok ve beraber iş yapıyorlar. Boşanmak uzereyiz ailesinin derdi altınlar. Babanın evinden getirmesen de onlar senin ve vermeme hakkına sahipsin. 

Yalvardı yakardı aldı benden ve 4 aylık hamileyim 5 aylık evliyim, şimdi unuttu tüm iyilikleri, elin sür...ğü için boşuyor.
(34 puan) tarafından
Ne demeye kapi kilidi değiştirmiş öyleyse zaten iyi bi bk olsalar abisi kardeşinin ayıbını kapatmak icin seni haksiz çıkartmazdı
Elin o... alakasi yok bacim yanjndaki herif bozuntusunun karakteri buymus demek ki
tarafından
Kesinlikle öyle bugün o gider başkası gelir ben hangi birini bertaraf edebilirim, benim kocada namus olsa kimseye yüz vermez kimseyle konuşmaz. Ona da gün doğdu zaten, annemin evine geldim mecbur, annem de kızım yapma etme deyip beni aldı eve geldik, annemin yanında nerdeyse dovecekti beni ben de diğer odaya geçtim. Ailemin bu yapıcı tutumu artık beni çıldırtıyor. Adam diyor benim karım değil, kilit değiştiriyor ama ben annemle beraber geri geliyorum bende de seref olsa gelmezdim zaten, Allah benim de belamı versin.
(34 puan) tarafından
Ailen neden daha bunca şey yapmasına rağmen daha kendi eliyle götürüyor ki
tarafından
Hamileyim ve ailem aşırı yapıcı, güzellikle adam olacağını düşünüyorlar ama bir insanın hamurunda ne varsa odur,
(34 puan) tarafından
Hakkına hayırlısı olsun canım ama bi adam neyse odur yani büyüklerle düzelmez yani
0 oy
tarafından
Ben verdim halada geri gelmedi bilezikler
0 oy
tarafından
Kumarda karı kızda alkolde yemiyorsa hemen veririm. Benim olan onun sonuçta. 
0 oy
(4,391 puan) tarafından
giden geri gelmiyor ama bilginiz olsun hep boş vaatler
0 oy
(69 puan) tarafından
Verme iyi yapmışsın bak benim de bilezikler küpeler yüzükler ne varsa satıldı yerine gelmedi daha 
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Yani canm madem ödemiş olsa gerekse bu neyin borcuymus bir yandan da iyi yaptın her sıkıştıgnda senden ister
0 oy
(907 puan) tarafından
Yani ben verirdim tabi ki, eger esinle ciddi bir sorunun yoksa parayi idare etme konuaunda guveniyorsan neden vermiyorsunuz ki ? Siz ailesiniz senin olan onun onun olan senin, ha aranizdq boyle bir bag yoktur guven yoktur bilmem ama bunlar oleugu halde yapmissan esin kesinlikle hakli
0 oy
(5,016 puan) tarafından
Verirdim ya. Hayat müşterek sonuçta
0 oy
(34 puan) tarafından
Valla ben esim yok dedigi halde bizimde hayvanlarimiz var satar oderim dediği halde elimdeki butun altınları da verdim adami da anlamak lazim mal almak araba almak bunlar da sizin ve aile.butceniz icin yapılmış seyler zaten bence hatalisin ama saygi duyuyorum sana da senin fikrin senin ailen sonucta
0 oy
(11,217 puan) tarafından
o senin mehrin senin hakkin verip vermemek sana kalmis. kimse nie vermedin diemez
0 oy
tarafından
haklısın. Her isteyince verme. 

Ama şunuda unutma ki senin paran benim param yok. bizim paramız var. Çözüm arayın canım . sakince konuşun.
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ay bilemedim ne dicemi
0 oy
tarafından
İhtiyacı olmasaydı istemezdi evet senin altınların ama onunda evlilikte senin benim yoktur eğer gerçekten elinde yoksa ve düzgün bişey için borca verecekse verirdim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 846 göst.
20 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 686 göst.
12 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Yumudukk (207 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 292 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,457 göst.