0 oy
188 göst.
Diğer kategorisinde (456 puan) tarafından
Kızlar reglken agda vb. Yapılmaz mı ben gusül abdesti alınıp alınabilir tüyler diye biliyodum ama kimi olmaz diyor kimi olur diyor bilen var mı

10 Cevaplar

0 oy
(1,610 puan) tarafından
Adetken vücudunun gözenekleri açık olduğu için önerilmiyor 
-Reklam-
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Çok mecbur kalmadıkça alınmaz diye biliyorum bende post acmıstım bi ara
0 oy
(80 puan) tarafından
Adetliyken önerilmiyor asla canm bide tüğler daha cok cıksrmıs oyle derler 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Dinen abdestliyken vücuttan atılması uygun canım
0 oy
(503 puan) tarafından
Adetliyken tüy almak daha çabuk çıkıyor diye öyle deniliyor
(456 puan) tarafından
Hayır canım güsulsüz alınmaz diyolar
0 oy
(471 puan) tarafından
Bazı arkadaslar gozenek falan demis onu bilmiyorum ama dini boyuttan bakarsan alinir benim eşim imam bende onceden almazdim adetliyken yada tirnak kesmezdim eşim boyle bi bilginin sahih olmadigini soyledi bende aliyorum o zamanlardada
(3,599 puan) tarafından
Canım acaba her hoca farklimi soyluyo bende başka bı hocaya sordum hani kas fakn alinirmi diye alınmaz dedi
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Adetliyken alınmaz canım çünkü o an basın pis dolayısıyla vücudundan ayrılan her bişey de pis sayiliyo  sonra sen gusül alıp temizleniyorsun ama vücuttan ayrılan şey pis kaliyo 

O yüzden elinden geldiğince gusül alıp sonra yap bu işlemleri fakat dersenki  o an mecburum yapmam lazım zaruriyet olur orasını bilemem 
(2,746 puan) tarafından
Pis ..
Pisten kastın ne ?
(3,599 puan) tarafından
Yani cunup demek istedim canım :)
0 oy
(793 puan) tarafından
Bnde  ole biliyodum canm sacimi falan boyatrdim   biyiklarimi alirdim  ama abdessiz gidiyomus ole demislerdi ondan sonra hic yapmadm
0 oy
(792 puan) tarafından
Yapılabilir. Bir müslüman her zaman temiz olmalı Nihat Hatipoğlu'nun bir sohbetini dinleyip bu bilgiye varmıştım yapılabilir.
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Alınmayacağına dair bir şey yok :) Sadece adetliyken nedenini bilmiyorum ama canımız daha çok acıyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 46 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 208 göst.
28 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 694 göst.
20 Eylül 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,369 soru

11,325,476 cevap

34,777 kullanıcı

...