0 oy
158 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1 puan) tarafından
3 buçuk ay oldu doğum yapalı,  basurum öncedende vardı ve dışa doğru meme yapmıştı ama hiç acı falan hissetmemiştim doğum öncesi dönemde. Taa ki dogum yapana dek. Doğumdan beri her büyük abdestimi yapışımda resmen kan akıyor damlıyor ve çok acayip canım yanıyor. Inanin her gün tekrar tekrar doğum acısı gibi acı çekiyorum büyük tuvaletimi yaparken ve her seferinde de baya kaniyor. Klozetin içi kıpkırmızı oluyor kandan. Doktora gitmeye çok korkuyorum. Aranızda bu durumu yaşayıp evde kendi kendine çözüm bulanı var mı acaba. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Birde bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir sizce.? Yorum yapanlara şimdiden çok teşekkürler...

6 Cevaplar

0 oy
(369 puan) tarafından
Normal doğum mu eğer öyleyse ıkınmaktan basurun dışarı çıkmıştır 
(1 puan) tarafından
Aynen normal dogum canım, evde halledebilir miyim acaba. Sanki içerde bir yara var gibi, afedersin tuvalette zorladıkça kabuğu kalkarda yara tekrar kanar ya, öyle bir acı duyuyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım bende öyleyim ara ara oluyor ama senin dedigin gibi değil 
tarafından
Baharat yiyemiyorum söyle meme gibi bisey gelmiş inan bende korkudan giremiyorum
(1 puan) tarafından
Bende o senelerdir var canım ama daha önce hiç canımı yakmamıştı, sadece duşta yıkanırken falan elime gelince hissediyordum o kadar, ama dogumdan sonra çok kötü oldu :(
tarafından
Git baci valla beni zorlamıyor yoksa giderdim
(1 puan) tarafından
Gitcem canım olmuyor böyle, her gün en az gunde bir defa korku filmi gibi, elim ayağım titriyor tuvalete giderken :( saolasın canim yorumun için
tarafından
Rica ederim canım Allah şifa versin
0 oy
(5,253 puan) tarafından
Çatlak olmuştur sebze ağırlıklı beslen kabız olmuycan ama doktora git mutlaka krem veriyor yoksa bıçak kesiği gibi acıtıyor ben yaşadım onu. Bide sıcak suya oturuyodum günde 20 dk filan. Kepekli ekmek tam bugday ekmeği yiyodum bol su içiyodum . Bide doktor şurup veriyor kabızsan
(1 puan) tarafından
Aynen öyle bıçak kesiği gibi acı veriyor ve kanıyor, ben şurubu eczaneden parayla aldım duplac sanırim adı, kabız olmamı engellemesi için. Açıkçası içeri kamera falan sokamaya kalkarlar diye korkuyorum, zaten tuvaletimi yaparken canimdan can gidiyor, birde oramı açıpta içeri bişey sokturamam çok acır :(
(5,253 puan) tarafından
Kaç doktora gttim kamera filan sokmadılar elle muayene ediliyor ona göre ilaç verdiler. Hatta ben hamile değilken bile Bi kez çatlak oldu emla diye Bi krem kullanmıştım o rahatlattı. Sonra doğum yaptım gene çatlak oldu ama doktor emzirdiğüm için ona göre ilaç verdi. Bağırsak düzenimi bozuluyor anlamıyorum ben çok çektim bu hastalıktan şu an iyiyim. Ama beslenme şekli önemli sebze meyve ye ama önce doktora git yoksa daha zor olur senin için
(1 puan) tarafından
Anladım canım, çok saol yorumun için, Allah razı olsun. O zaman ben sıra aliyım doktordan. Hangi bölüme alınıyor, dahiliye mi acaba
(5,253 puan) tarafından
Genel cerrah bakıyor canım hatta bulabilirsen genel cerrahın bile sadece bu rahatsızlığa bakan branşı var adını unuttum bulabilirsen öyle al yoksa genel cerrahların hepsi bakıyor geçmiş olsun
(1 puan) tarafından
Çok saol canım benim :)
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Çok özür dileyerek yazıyorum benimde doğumda çıktı ilk bir ay adam akıllı bir şey yiyemedim kabız olmamak için sonrasında büyük abdestim katilaşınca yapmıyordum sanki bıçakla kesiyorlar parmaklarım ile destek veriyordum can acımı dindirmek için bir kaç defa öyle tuvalete cikabildim kan zorlandığın için geliyordur ama sen mutlaka bir doktora git ne olur ne olmaz çok geçmiş olsun
(1 puan) tarafından
Benimde aynen öyle canım :( nasıl geçti seninki peki, kamera falan sokarlar içeri yada doktor parmağiyla kontrol etmeye kalkar diye çok korkuyorum çünkü yara var gibi icerde oturunca bile canimi yakıyor, dayanamam herhalde o aciya
(2,405 puan) tarafından
Benim daha yeni kuzum doğumda oldu senin ki ileri derece galiba o kadar aci cekiyorsan mecbur gitmelisin operasyonu sen uyanikken yapmazlar bence
0 oy
tarafından
Ay benimde öyle olmuştu çok ağrıyor travazol kullandım çok iyi geliyor yazdır sağlık ocağıda canım 
0 oy
(179 puan) tarafından
Doğumdan 3 4 ay sonra bende oluştu ara ara oluyordu bir aya yakın sürdü ama kendiliğinden geçti. Ben o sıra zeytinyağında bekletilmiş incir yiyordum belki onun faydası olmuştur bilemiyorum ama kendiliğinden geçti şimdi yok çok şükür

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 1,906 göst.
24 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melekannem (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.
24 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
14 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asyemurrr6333 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.

377,725 soru

11,305,274 cevap

34,731 kullanıcı

...