+1 oy
547 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Saglikla imtihanin ne zor oldugunu biliyorim .

O yuzden de onlara vermek istiyorum eger oluyorsa .
Sorum şu fitre ve zekati sma li cocuklara verebiliyor muyuz kuzular ? 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence verilir tabiki güzelim 
tarafından
Ay o zaman vereyim guzelim ben de ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından

image

Bız verdık serıfem Rabbım kabul etsın
tarafından
Gozdem ❤️ Allah kabul etsin
tarafından
Aminnnn kuzum butun bebişlerimiz kurtulsun ınsaAllah
0 oy
tarafından
Verilir tabiki çokta güzel olur 
tarafından
Sag ol kuzumm ❤️
0 oy
(553 puan) tarafından
Neden verilmesin ki kuzum verilir tabiki. Hem daha cok ihtiyaclari var oyle kolay toplanamiyor o paralar
tarafından
Tama kusum sag ol ❤️ pek bilgim yoktu da .Sanaldan gonderiyoruz ya .Olur mu diye sormak istedim ❤️
0 oy
tarafından

Askim bende bu soruyu bi akrabamiza sordum kendisi ilahiyat fakultesi mezunu ayrica din öğretmeni. 

Normalde verilmez hastalara hayvanlaraa vs sadece yardima muhtaç maddi durumu kötü insanlara verilir dedi. Ama bu hasta insanlar o paraları zor topladiği için verilir diye düşüne biliriz dedi. 

Yanii abla verilir mi dedim :D gönlünden geceni yap dedi

0 oy
(415 puan) tarafından
Rabbim hayrını kabul etsin canım şifa versin kuzucuklara verilir canım hepsi iyileşir inşallah çok zor Rabbim kimseye yaşatıp göstermesin
0 oy
(1,660 puan) tarafından
Bizde bu sene sma li bı bebeğe verdik :/ Rabbim tüm hastalara sağlık sıhhat nasip etsin ailesine de sabır versin inşallah.rabbim evlatlarımızın acısını göstermesin.
0 oy
tarafından
Biz tanıdık bir abinin SMa hastası bebeğine verdik 
0 oy
(5,311 puan) tarafından

Tevbe suresi 60. Ayet  zekat ile kuzum 

Zekâtlar ancak fakirlere, yoksullara, zekâtların toplanmasında görevli memurlara, kalpleri İslâm’a ısındırılacak olanlara, kölelere, borçlulara, Allah yolunda cihâd edenlere ve yolda kalmışlara verilir. Allah’ın bu konudaki kesin emri ve taksimi böyledir. Allah her şeyi hakkiyle bilen, her işi ve hükmü hikmetli ve sağlam olandır.

Sma çocuklara  sadakanızı hayratınız verebilirsiniz demişti diyanette ki hoca  bilgin olsun cnm 
0 oy
tarafından
Birkaç yıldır o şekilde yapıyoruz bizde. En çok onların ihtiyacı var. Göz göre göre ailesinin ellerinden kayıp gitmesin kuzucuklar. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 116 göst.
3 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mldnz (441 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 322 göst.
8 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 201 göst.
9 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 183 göst.
5 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,180 puan) tarafından soruldu

378,446 soru

11,327,905 cevap

34,783 kullanıcı