0 oy
361 göst.
Aile kategorisinde (1,272 puan) tarafından
Kızlar doktor eşime 15 gün et yeme demiş bi haftadır bütün etsiz yemekleri yaptım sizin bildiğiniz etsiz yemek çeşitleri varsa lütfen benimle paylaşın 

15 Cevaplar

+3 oy
(11,217 puan) tarafından
et koymadigin her yemk etsiz olur sonucta :)
(1,272 puan) tarafından
Öylede tadı olmuyor ama dün kuru fasulye yaptım etsiz hiç yiyemedim
(12,494 puan) tarafından
Mantıklı ;)
(11,217 puan) tarafından
ama fasulyenin ana malzemesi et dgl ki :) mesela karniyarik icin bile etsiz bir alternatif var imambayildi. butun sebze yemekleri etsizde gayet lezzetli.
-Reklam-
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Sebze yap salata çorba başka yok sanırım 

Kızartma yap :)
(1,272 puan) tarafından
Kızartma yaptım çorba salataylada doyma eşim oruç tutuyor
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Pırasa 

Kabak mucver 

Firın makarna 

Çorbalar 

Sarma 

Bulgur pilavi yanina patates kroket filan olabilir 
(1,272 puan) tarafından
Bunların hepsini yaptım bitek piyasayla kabak mücveri yapmadın dur onlarida deneyeyim
(7,249 puan) tarafından
Kabak mucvere patateste koy guzel oluyor
(7,249 puan) tarafından
Pilav yanina patates yemegide olur bezelye havucla
(7,249 puan) tarafından
Kurufasulyede olur
(1,272 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim bezelye yapacam kuru fasulyeyi dün yaptım
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Benim eşim vejetaryen ben hep etsiz yapıyorum. Pilav, yeşil fasulye, mercimek çorbası. Kürt köftesi diye mercimekle bulgurla yapılan bir köfte var nefis yemek tariflerinde onu da deneyebilirsiniz. Patatesli mantı, fırında sebze, etsiz kuru fasulye vs bunlar yapilabilir
(1,272 puan) tarafından
Beni en iyi sen anlarsın hadi gel arkadaş olalım kız: ))
0 oy
tarafından

Musakka yap etsiz :) 

0 oy
tarafından
Yaptığın yemeklere et koyma oldu sana etsiz yemek canım 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Fırında ıspanaklı patates graten yapabilirsin ya da basemel soslu makarna yapabilirsin susuz patates yapabilirsin al sana 3 günlük yemek :D 
0 oy
tarafından
Et yemediğim için bütün yemekleri etsiz yaparım. Arada eşime sadece et pişiririm ya da kayınvalidem annem yapar onlarda yeriz. 
0 oy
(2,809 puan) tarafından
Bezelye 

Bamya 

Mantar sote  domatesli soğanlı çayla güzel gider 

Sebzeli makarna

Ispanak yemeği  

Erişte yogurtlayabilirsin mantı gibi 
0 oy
(369 puan) tarafından
Benim eşim hiç et sevmez çok nadir yaparım et yemeği nohut yemeğini etsiz fasulyeyi havuçla etsiz yaparım yoğurtlu kızartma yaparım beşamel soslu makarna ,nohutlu bulgur pilavı , sarma dolma , patates sulusu , mantar kavurma , pizza   aklıma bunlar geldi şu an
0 oy
tarafından
Bak benim eşim sarmayı dolmayı etsiz yer onları pirinçli harika bir içle yapıyorum tarif verebilirim gelelim asıl konuya. Felah köftesi peynirli patatesli ıspanaklı börek. Karnabahar lahana ıspanak fasulye patlıcan kabak bunların sulu yemeğini yapabilirsin patlıcan çullama diye bir şey var netten bir bak derim çok güzel oluyor. Sütlü biber kızartması var tavsiye ederim çorbalar yanına köz biber patlıcan kus kus salataları yapabilirsin bir öğün de öyle geçer. Mantı patarz köftesi fırında patates graten bunlar olabilir meyhane pilavı yapabilirsin mısırlı havuçlu pirinç pilavı yapabilirsin karnabahar kızartabilirsin daha aklıma gelirse yazarım
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Eşim ve ben eti çok severim etsiz düşünmüyorum 
0 oy
(315 puan) tarafından
Ratutay yapabilirsin

Ispanak graten

Patates graten

Bunlar aklıma gelen en lezzetli et yerine geçen sebze yemekleri diğerlerini eminim yapmışsındır diye yazmıyorum
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Zeytinyağlı sebze yemeklerinin tamamı denenebilir.
0 oy
(44,694 puan) tarafından
İlk yorumdaki arkadasa artı verdim o şekil yapabilirisn yani:D

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 310 göst.
28 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Livmirmin1993 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.
15 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Azrainci (189 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 231 göst.
0 oy
9 cevap 291 göst.

379,933 soru

11,373,495 cevap

34,855 kullanıcı

...