0 oy
570 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
 2 oğulları arasında ayrımcılık yaptığını demiştim önceden. Beni alt katına aldılar diğerini başka doğru düzgün eve( halbuki ben evlenirken o da yukarıda oturacak diye yalan söylediler bana).. evimde küf,böcek,çiyan var hep ve birçok kez bunu söylememize rağmen umursamadılar laf dediler. Benim çocuğumun fotoğrafını paylaşmaz diğerinin çocuğunun paylasir. Bize gelince hep bi ayrım.. ve ben her 2 güne bir evine gider annecim annecim derdim diğeri ayda 1 gelirken.. her işine yardim ederdim öbürü hazıra konarken... Baktık ki hala bize laf söz var Ve bizde tavrımız aldık sıkı sıkı değiliz hatta doğru düzgün konuşmuyorum bile gördüğüm yerde. Eşimde bu konuda arkamda.. ve bana nispet olsun diyerekten 3 gündur diğer oğlunu çağırıp duruyor torununu bağıra bağıra seviyor övüne övüne. Sadetimize nazar ugramasin bilmem neler paylaşıyor( ki geliniyle ağza alınmayacak kadar küfürler ediyorlardı daha düne kadar) siz olsanız umursamaz misiniz. Bugün eşim diyor boşver umursama kendi kendine sinir olsun öyle yapa yapa Rabbim ayrımcılık yapanların yanında olmaz,Allah övünen kişileri sevmez Rabbim herkesin içini bilir diyor . Çok haklı eşim bu konuda ama bazen çok sinirleniyorum ... Daha inanın çok şey var ama yazamiyorum. Eşim de benimle çıkarsa çıkıyor artık onlara başka zaman çıkmıyor ve bunu farkettiler ondan da iyice nispet iş yapmaya başladı beni sinir edebilmek için 

14 Cevaplar

+2 oy
(119,289 puan) tarafından
si.can yaranir sende s.c ve yaran 
(1,011 puan) tarafından
Ben çok sessiz birisiyim o yüzden üzerimize çok geldi. Eşimle aram bozulacakti bunun yüzünden ama eşimden Rabbim razı olsun hiç ezdirmedi. Bende dayanamadım son 2 aydır tavır takindim ve birkaç sefer laf dedim olanlar oldu.. ama diğeri annesine babasına varıncaya kadar küfür etti hala balım gülüm olmaya çalışıyor. İyilik edene dariliyorlar,kötülük edeninde boynuna sariliyorlar bana nispet için.. duymadığım laf söz kalmadı bu büyük olalım aman yuvalarına bişey olur diye düşünmüyorlar ki hiç
-Reklam-
+1 oy
(11,217 puan) tarafından
hayatimi kaynanayi takmicak kadar seviyorum. ates olsa kullu degmez  :) oglu sagolsun izin vermez : D
(1,011 puan) tarafından
Hahaha ayy valla sınırlıyken dahi güldüm çok yaşa inşallah❤️ Allah'tan oğlu annesine çekmemiş de huyunu babadan almış
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Hiiçç umurumda olmaz. Çocuğumu sevmesin istediğim gibi yetiştireyim der geçerim. Komşu gibi gör iyi komsu kötü komsu bırak çağırsın diğer gelin de isteye isteye mi gidiyor o da var. Ama kafama takmaya değmez mis gibi :) evide ilaçlatırsınız bir gün artık havalar sıcak bir gün havalandırmak için açarsın camları bir gezme yaparsınız çoluk çocuk. 
(1,011 puan) tarafından
Ahh kuzum şu 2 ayda evi 10 kere ilaçladı eşim bana mısın demiyorlar. 1 hafta gelmiyorlar geri geliyor. Ve çıkmıyor diye ithamda bulunuyorlar. Eşimde kocaman ciyani öldürüp merdivende attı bunların ineceği yere. Bir bagrisiyorlar ölü şeyden. Ben onu canlı görüyorum evde.. eşimde çıkmıyordu ya hani evde yalan demi bu da dedi. Ama işte gel gör ki kime inandiracaksin. Para var pul var ama bilerek bize böyle yapıyorlar. Yeni ev yapılıyor satacağız biz onu diyor kaynanam oturtmayacam demeye getiriyor evlenmeden öncede orası sizin demişti. Ne diyim ki Allah büyük
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Sen umursamadikca o kuduracak. Sal gitsin
(6,047 puan) tarafından
Kesinlikle birşey paylaşma. Bu sefer dert ettiğini anlayacaklar. Sen onların gönderilerini sona al. Asla bakma. Sen bakmadikca kuduraacaklar. Eşinden de sona al görmeyin hiç bir sekilde
(1,011 puan) tarafından
Aaa bu hiç aklıma gelmemişti tamam canim onu yapacağım.. bende numarayı silsem anlayacaklar üzerime iyice gelecekler diyordum. Yaa çok sağol cidden
(6,047 puan) tarafından
☺️... Zaten bir yerden sonra pes eder. Gören yok sonuçta.  Eltinde paylaşırsa onlarinkini de sona al
(1,011 puan) tarafından
Eltimin numarası yok canım bizde.. o nişanliyken herkesle kavga etti yukarı katta oturmuyum diye o yüzden onun numarası bı kaynanamda var o kadar. Kimseyle konuşmaz etmez kavga edip durur herkesle.. o yüzden bı kayinvalideminkini sona almak yeterli❤️
(6,047 puan) tarafından
Kocisinden de al
0 oy
(912 puan) tarafından
Kız ne güzel işte sevmesin daha iyi gelip gitmesin benimki bzie gel diyince kan beynime sicriyor eve gelince maddi durumunuz yokmu başka eve geçmek için 
(1,011 puan) tarafından
Ya bana inat hareketler yapıyor gözümün içine baka baka sinir oluyorum. Alt üst oturuyoruz ister istemez duyuyorum konuştuklarını.. şuan için sabretmeliyim canım 1 2 yıl ev anca o zaman olcak insallah
(912 puan) tarafından
Canım boş vermeye çalış takma kafana klasik kaynana muhabbetleri emin ol daha net erleri var Allah yardımcın olsun
0 oy
(803 puan) tarafından
Canım aynı bizi anlatmışsın kızlar linç atmayın bizde aynı eltim ayni senin gibi kaynanamın dibinden ayrılmaz her işine koşar ama onu fazla adam yerine koymuyorlar ama ben fazla muhattap olmam laf sokarım arada çok kavga kufurumuz de oldu ama beni el üstünde tutarlar eşimde aynı şekilde bir laf var s.ken yaranir diye bunun altına imzamı atarim
(1,011 puan) tarafından
Yaa neden peki böyle yapıyorlar tarafsiz cevap verir misin canım. Kaynanan niye önemsemiyor mesela digerini
(803 puan) tarafından
Canım tarafsız kendi dusuncelerimi soyliyim nasıl olsa eltimi cepte görüyorlar yani ona naparlarsa yapsınlar onun küsmeyecegini onları alttan alacağını biliyorlar ama ben öyle değilim  asla alttan alıp taviz vermem gerektiği yerde lafimida söylerim o yüzden benden çekiniyorlar ve beni kirmamaya çalışıyorlar onlar bana bu şekilde davranınca eşimin gozundede kıymete bindim iyice
0 oy
tarafından
Kaynanan kaç yaşında ki acaba böyle çocukça davranıyor. Bence hiç takma imkanın varsa başka eve geç
(1,011 puan) tarafından
Şuan için imkanım yok canım o yüzden mecbur duruyorum. 52 yaşında küçük değil ama hep ben haklı oluyum tarzında sesi yükselten bir bayan
0 oy
(1,745 puan) tarafından
Eşin haklı sen umursamazsan o iyice kudurur canım bosver eşin yanında
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Haklısin sinir bozucu ama eşini dinle takma boş ver 
(1,011 puan) tarafından
Haklısınız galiba. Cahille cahil cahil şeyler yapmamaliyim
0 oy
(57 puan) tarafından
Eşin senden yana olduktan sonra hiç takma canım. Ben de 1 buçuk sene aynı evde yaşadım, bir sürü sıkıntı çektim. Eşimi benden kiskandilar, olmadık sudan şeyleri eşime şikayet ettiler eşim de benim yanımda oldu hep kudurdular o yüzden. İlk evlendiğimde çok saftım isteyerek aynı evde yaşadım. Bir de yurtdisina gelin gittim ben hickimsem yoktu. Sahip çıkacakları yerde ezmeye kalktılar. Hizmetçi olarak gördüler beni. Kaynanam mutfağa kirkta bir girerdi yemek mutfak işi hep bendeydi. Evlendiğimde doğru düzgün yemek yapmayı bilmediğim halde internetten bakarak anneme sorarak çeşit çeşit yemekler yaptım. Sonuç olarak hiç memnun kalmadılar. Daha neler neler. Ben de en sonunda evimi ayırdım araya da mesafe koydum. Yine arada canımı sıkmayı beceriyorlar ama eskisine göre çok az. Eşlerimizden Allah razı olsun da bosver onlar uzak olsun daha iyi. Keşke benim çocuğumdan da uzak dursalar ama maalesef tek torunları benimki dört gözle elti bekliyorum ben de :D
(1,011 puan) tarafından
Allah'tan aynı ev değilim alt katindayim canım hepimizin herseyl ayrı. Ama alt üst olunca soylenilenleri duyuyorum ayrımcılığı bilmek can sıkıyor. İnşallah eltin iyi birisi olur kötü olduğunda da seni buluyor sıkıntısı:)
0 oy
(89 puan) tarafından
neden ayrımcılık yapıyo ki kaynanan 
(1,011 puan) tarafından
Çünkü biz sessisiz nasıl olsa gel diyorlardı geliyorduk git diyorlardı gidiyorduk. Ama onlar öyle değildi. Ektim fena biri olduğu için aman oğlundan boşanır diye baş üstünde tutuyorlar. Bizden içinde bunlara nasıl olsa bişey olmaz diyorlar.. bende eşimde yalaka birisi değiliz fakat kaynım biraz öyle birisi olduğu için herşeyi istiyor yada lafı diyor yaptırıyor ama biz hiç istemeyip de 1 kere bişey dediğimizde göze gorunuyoruz
0 oy
(6,790 puan) tarafından

Kim hortlatiyor postu :ermm:

0 oy
(90 puan) tarafından

İşte sen öyle olduğun için yaranamamişsin baştan tavrını koysaydin mesafeli olsaydın bak en iyi gelini sendin. Kocan arkandaysa amaaan salla çokta lazım değiller  baktın kocanda anam anam diyo gönder anasının evine :D 

(6,790 puan) tarafından
Kız bu eski nisan postu puhahahah.
(90 puan) tarafından
Ay kız çok mu gezdim ta nerelere inmisim :D kadın tekrardan düşman olcak kaynanasına hatırlattık. Napti acaba baristimi :D

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 387 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.
0 oy
3 cevap 217 göst.
5 Mart 2022 Aile kategorisinde Meleksone (2,281 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 483 göst.
9 Aralık 2021 Aile kategorisinde Meleksone (2,281 puan) tarafından soruldu