0 oy
607 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Sınıf ogretmeniyim eşimin işinden dolayı atama durumum olmadı. Kolejden teklif gelse asgari ücret maaş ile başlatılacak ve 2 buçuk yaşında da oğlunuz olsa kaynananiza bırakır misiniz aranız çok iyi olmasa. Kayinvalideniz bakarım ederim diyor ama lafla.. kreş fiyatı sordum aylık 2bin istediler.. annemin bakabilme durumu yok kendi kalp hastası... Ayağınıza böyle bir fırsat geçse ne yapardınız. Hayalimdi bu meslek okuyarak hayalimi gerceklestirdim ve yerine getirmek de hep istedim ama oğlum boynumu büküyordu. Lütfen bebeğime bakarım otururum derken vs  empati kurun öğretmenliği okuyup boşa okumuş gibi hissediyorum her özel kurumda cagirmiyor biliyorsunuz böyle fırsat çok gelmiyor

32 Cevaplar

+1 oy
(409 puan) tarafından
Merhaba ben 4 sene özelde çalışmış bir öğretmenim, yapmayın bunu kendinize. Eğitim yuvası değil malesef özel okullar, emeğinin karşılığını vermediklerini bir kenara bırakıyorum vaktinizden çalıyorlar, yoruyorlar ve yıpratıyorlar. Öyle bir ortamda çalışırkende kendinizi öğretmen gibi hissetmiyorsunuz. Ayrıca çocuğunuza enerjiniz kalmaz çünkü sadece öğrencilerinizle ilgilenmenize müsade etmiyorlar. Bir sürü angarya iş yüklüyorlar malesef. Maaşları bile günü gününe yatıran kurum sayısı çok azaldı bu devirde. Kpss denerseniz daha iyi olur,belki yaşadığınız yerin ilçesine atanırsınız
(1,772 puan) tarafından
Kızlar asgari ücreti duyunca gerçekten şaşırdım ben onlisans mezunuyum kurumsal Bi firmada satış danismanligj yapıyordum kızımdan önce asgari ücret 350 TL yol parası 950 TL yemek kartı ekstra sattığım ürünlerden aldığım primler aylık 2 3 bin buluyordu yalnis anlama ama arkadaşa katılıyorum benim de hj arkadaşım özelde öğretmen kız benim maasima çalışma şartlarıma imrenir di çocuğunla vakit geçir derim he durumun nasıl bilemem çalışmaya ihtiyacın varsa nacizhane benim fikrim
(409 puan) tarafından
İlk yılın olacağı için çok düşük maaş ile başlatıyorlar gerçekten, öğretmenlik gerçekten çok güzel birşey ve özel ders vermeyi düşünebilirsiniz, okuma-yazma konusunda ilkokul matematiği konusunda çok ihtiyaçları oluyor öğrencilerin. Benim branşım ilköğretim matematik, matematik konusunda ilkokul velilerinden çok talel oluyor özellikle ama sınıf öğretmenlerine yönlendiriyorum, onların seviyesinde nasıl anlatılmalıysa öyle olması için. Hem huzurlu olursunuz  hem de kendi çocuğunuzada istediğiniz vakti ayırmış olursunuz
(1,011 puan) tarafından
Eylül ayında kurumda başlayacağım işe imzamı attım.. asgari ücret olmadı bu arada 5000 ile anlaştılar. Ocak ayında da tekrar zam yapacaklarını söylediler. Yine de az mı bilmiyorum ama ilk yılım olacağı için normaldir diye düşünüyorum
(409 puan) tarafından
Ücret olarak gayet makul bu dönemde, her kurum aynı değildir tabi inşallah maaşınız zamanında yatar ve ekstra iş yükğ yüklemezler :) Hayırlı olsun
(1,011 puan) tarafından
2 arkadaşım da o kurumda çalışıyor maaşlar aynı zamanda yatiyormuş inşallah fazla iş yuklemezler dediğiniz gibi. Nasıl iş yükleniyor onu da bilmiyorum da gerçi ne işi verebilir de diye :) çok teşekkür ediyorum amin insallah
-Reklam-
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Bakarım dedi ise bakar bir başla bakalım ne olacak ayrıca torunu yani 
(1,011 puan) tarafından
Evlatlarına dahi küçükken silgi tozunu halıya döküyorsunuz diye bağırıp çağıran biriymiş. Evladima kotu davranmaz demi. Eşimle ne yapacağımızı şaşırdık resmen
(2,512 puan) tarafından
Senin alacağın ücret oğlunun kreş parasını karşılıyor ise kreşe var sana az bir şey de kalsa sonuçta sigortan yatacak ve artacak maaşın zamanla
(1,011 puan) tarafından
2 bin TL bana kalmış olacak. Yemek servis vs okula ait onlar ücretsiz
(2,512 puan) tarafından
O zaman düşünme ver canım kreş hem daha faydalı olur kızar dediğin ggibi kaynanan
0 oy
tarafından
Senin kaynananla aran ne kadar kotu olsada torunu bakar diye dusunuyorum ben sansini dene olmadi birakirsin 
tarafından
Katılıyorum askom
tarafından
Saol askom ☺️❤️
(119,289 puan) tarafından
bende katiliyom
0 oy
tarafından
Ben kesin çalışırdım canım ya 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Empati demeyim bizzat beni anlatmışsın.  Ben çocuklarımın  başında  durmayi sectim canım şimdilik.  Kynanamla aramiz limoni annem de yasli ki benim 3 tane 6   2 bucuk yasinda ve 3 aylik. Velhasili kelam evdeyim şimdilik.  Insanin kendi istedigi meslegi yapmasi ve ise yarıyor  bir seyler yapiyor olma hissi de cok guzel ancak benim esimin de rızası yoktu.
(1,011 puan) tarafından
Evliliğimin ilk yılı çalıştım canım o zaman bebiş yoktu. Sonra hamile kaldım 3 yıl ara vermek zorunda kaldım. Geçen senede arayanlar oldu ama bebeğimi bırakmak istemedim hep reddettim. Fakat nereye kadar diyorumm . Hayalim olduğu için Eşim çalışmamı istiyor sıkıntı o yönde yok ama oglumuzu ne yapacağız bilmiyoruz. Kayinvalidemle aramız son zamanlar baya kötü bize karşı kötü davranislarindan dolayı mesafe koymuştuk araya
(3,895 puan) tarafından
Iste biz de hemen hemen oyleyiz o yuzden ben baktirmazdım babaannesine açıkçası.  Ki lafta der  bakiyim diye bak deyince de bakmaz benimki. Ki ben de hiccc mıdara etmem. En kötü  bakiciya veririm  daha iyi. Kimsenin ağzına  laf vermem yani.  Tamam çalıştığının  yarısı  gidecek ama.. bizm mantigimiz o...
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Çalışırdım ilk etap da babaannesine bırakırdım daha sonra duruma göre kreşe verirdim
(1,011 puan) tarafından
Aslında aynen öyle yapabilirim haklısınız ortama bakmak daha mantıklı gibi nasıl davrandığına. İşte oğlum daha konuşamıyor ki bişey olsa bile dile getiremez ki bana anlatamaz. Eşimde durmuş da eve gizli kamera taktiririz olmaz mı diyor:)) bı bakarsın tutumuna diyor Allah affetsin tövbe valla
(12,856 puan) tarafından
Yok canım yaa küçücük bebeğe neden zarar versin ki seninle durumu farklı diye torununa kötü davranmaz hiç bir anneanne ya da babaanne hem belki bu sayede aranızda daha iyi olur bir de bu açıdan bak
0 oy
tarafından
2.5 çok da küçük bir yaş değil, hem bakarım da demiş. Sizin sorununuz olsa bile onun da torunu en iyi şekilde bakacağını düşünüyorum. Bence başlamalısın, rahatsız olduğun birşey olursa gerekirse çıkarsın. 
(1,011 puan) tarafından
Tatlım bakarım diyor ama bı markete pazara gideceğimiz de birakirdik mirin kırın ederdi yemek yapamadım onu yapamadım vs vs. En kötüsü eline tableti verip geçiyor ayak altında dolanmasin diye. Eşimde son 6 7 aydır bırakmıyor biz nereye oğlumda oraya gerek yok millete boyun eğmeye diyor o da farketmiş bunu
tarafından
o zaman kreşe ver bence. sadece maddi olarak bakmamak lazım. çalışma hayatına girmek hem istediğin birşey hem de sosyal anlamda da sana iyi gelir. evet birikim ilk etapta yapamayacaksın belki ama kariyerine yatırım yapmış olacaksın.
0 oy
(966 puan) tarafından
Kaynanan yarı yolda bırakabilir yalnız.kres daha iyi gibi.maas biraz daha yüksek olursa çok daha iyi olur sizin için.
(1,011 puan) tarafından
Maaşı zamanla yukseltiyorlarmış canım. İlk yıldan yukseltmiyorlar. 2 3 yıldır hep erteliyordum çalışmayı fakat nereye kadar çalışmayacagim diyorum kendi kendime. Evladima iyi bir gelecek sunmak için gerekli diyorum. Ama işte insanın kendi annesine güveni gibi olmuyor . eşim dahi ne yapsak diye kara kara düşünüyor onunda güveni yok annesine kötü davranmaz ama çok da iyi davranacağını düşünmüyorum belkide tableti verecek geçecek. Öyle olursa vicdan yaparım bu seferde başka çocukları okutacak derken kendi evladımı harcadım gibi .. ay valla bilmiyorum ya çok şey yazdım kusura bakma canım :(
(966 puan) tarafından
Yok cnm ne kusuru.
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Benim arkadaşım kaynanasına evinden kovdu kaç kere :D ama fabrikada çalışmak için kaynanasına bıraktı 2 yaşında çalıştı kadında baktı güzelce yani torunu sonuçta 
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Ben olsam giderim 
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Bende atama  bekleyen tarih öğretmeniyim.  Aynı zamanda çocuk gelişimi bitirdim ve bebeğim küçük.  Çalışmak çok istiyorum bence fırsatın varsa değerlendir hiç düşünme derim . Kayinvaliden bakar herhalde bakarım demiş çünkü 
0 oy
tarafından
Kauinvaliden bakarım demisse baksin,sende mesleğini yaparsin.o kadar sene okuyup evde durmak insanı yıpratıyor gerçekten
0 oy
(553 puan) tarafından
Canim ben boyle durumlarda anne bakamiyoesa krese verme taraftariyim. Çünkü bu cocuk kaynananla büyüyecek ister istemez huylarini karakterini kaynanan olusturacak. O yuzden bunu daha profesyonel birine birakmayi tercih ederim. 
(1,011 puan) tarafından
Ayy Allah'ım korusun kaynanamın huyunu almasın :( evladı olarak eşim dahi tahammül edemiyor. Senin ailen ne kadar nazik kibar kalp kirmiyor bana oğlu gibi davranıyor. Bide benim anneme baksana üste çıkmak için kavga ediyor millete laf sokuyor ağzında küfür diyor:( ve evladım bunun yüzünden küfür öğrenirse işte ben tahammül hiç edemem. İyi olalım derken iş iyice çıkmaza gider yaa valla herkes haklı biseyler diyor :((
(553 puan) tarafından
Aynen canim benim o yuzden sen bakamiyorsan tabiki daha profesyonel ellere birak 2bin liea bile olsa egitim alir daha duzenli dsiplinli olur. Sende hem calismis olursun hemde eve biraz katkin olur.
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Ben asgari ücret ile işe başlayıp oğlumu da 2500 e kreşe yollayacağım öğretmenlik olsa koşa koşa giderim. Çalışmak çok iyi geliyor bana ve oğluma da kaynanamın birşey katabilecegini düşünmüyorum açıkçası ağlasa durmazsa eline telefon verirler ya da TV açarlar hiç değilse kreşte eğitim görecek ve sosyalleşecek
(1,011 puan) tarafından
Kaç yaşında canım çocuğun. Benimki daha tam kendini ifade edemiyor sıkıntı olur mu ki. Kreş olmaz diyor ama bilmiyorum
(14,030 puan) tarafından
2 yaşında canım kim kreş olmaz diyor
(1,011 puan) tarafından
Yani kreş sıkıntı olmaz dedi. şuan 2 yaşındaki miniklerimiz de aynı durumda dedi canim.. bazı 2 yaşındaki çocuklar cümle vs kuruyor bizde daha kelimeler dahi çok yok az az söylüyor o yüzden sıkıntı olur mu ki diye endişelenmistim
(14,030 puan) tarafından
Bence tam tersi daha faydalı olur
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Değmez. Atanan öğretmenin yarı maaşına belki de daha azına iki kat iş yapacaksın. Ne parasına ne okuduğuna ne çocuğunu sefil ettiğine değmez. Kolej dediğin gecesi gündüzü yok veli ziyaretinden tut performans değerlendirmeye dünyalar kadar iş, okulda geçirdiğin zaman ayrı, eve gelince de işten başını alamazsın, çocuğunla ilgilenemezsin. Boşuna mı okudum diye düşünme bence. 
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Empati kurarak cevap veriyorum ben okudum öğretmen oldum evet ama

1.sorum 2.5 yaşında bana en çok ihtiyacı olduğu donemde olan bir yavrum var

2.sorum alacağım miktar beni tatmin edecek mi?bu alacağım paraya benim ihtiyacım varmi?  okudum fakat başkalarının çocuklarına eğitim vereceğim.

3.sorum ben çalışırsam daha mi mutlu olacağım yada yavrum la mı daha mutlu olacağım 

4.sorum biraz daha büyüyünce başlarsam neden olmasın çok istediğim öğretmen lik mesleğini

5.sorum benim yavruma benden baskasi kaynanam bilemiyorum bakabilirmi bakamaz mi surekli bunlar la mı debellesecegim?

Allah kolaylık versin işinizi kolaylastirsin hayırlı kararlar vermeyi nasip etsin sizin için hayırlısı ne ise...
(1,011 puan) tarafından
2 yıl boyunca hep bu söylediklerinizle cebelleşim biliyor musunuz :( kendi kendime sorular sorup kendi kendime cevap verdim hep :( önüme gelen bütün teklifleri reddettim evladımı bırakamam heleki kayinvalideme hiç birakamam güvenemiyorum dedim. Ama şimdide nereye kadar bırakmıyim diyorum gözüm çok arkada kalacak bunu çok iyi biliyorum :( eşim asla ustelemiyor çalışmamı istiyor hayalim oldugu için fakat oğluma duskunlugumu bildiği için annesinde huyunu bildiğinden dolayı korkuyor o da guvenemiyor annesine ama dediğiniz gibi debellesip duracak miyim hep :( çok çok aminn Allah razı olsun inşallah en hayırlı kararı veririm hakkımızda en hayırlısı olur
(1,783 puan) tarafından
Aminn inşallah kolaylaştırsım işinizi tabi sizin kararınız fakat şuan bende anneyim çocuğumdan değerli hiç bir şey yok diyorum bir taraftan ilerde çalışmadığım için belkide pişman olucam hiç bir çocuk annem benim için çalışmamış fedakarlık yapmış demeyecek bu da bir gerçekt ilerde bende istiyorum çalışmayi kendi ve bebeğimin geleceği için....
0 oy
(795 puan) tarafından
Ya sen bence o teklifi kaçırma oglunuda kaynana'na ver lafla da olsa gonulsuzde olsa torunudur bakar yazıktır ayda 2 bin kreşe versen asgari ücret de 4 bin 
0 oy
(679 puan) tarafından
Ben suan ücretli  yapiyorum cocuk olmadan oncede yaptim oglum 1 yasini gecince basladim ise arrik cocuk buyumus gir calis
(1,011 puan) tarafından
Bebeğim yokken bende ücretli çalıştım canım.hamile kalınca bıraktım. Bebeğim doğduktan sonrada bırakmaya cesaret hiç edemedim. 2nci dönem için ucretliden aradılar ama hep reddettim oğlum için. Ama nereye kadar diyorum bir yandanda. Ama aşırı da cıkmazdayim çünkü cidden kayinvalideme güvenim yok kötü şeyler öğrenecek
(679 puan) tarafından
Krese ver cocugun icinde çok  iyi olur bende bu sene anneme baktirdim ama seneye vermeyi dusunuyorum.cunku evde olmuyor bizim ogretmemizle.maas hepte krese gitse verecegim hersey onun icin
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Başla tabi çalışmak gibisi var mı. Kaynanan baksın zaten oğlun çok küçük değil iyi kötü nasıl davrandığını anlarsın
0 oy
tarafından
gidecegin ozel okulun anaokulu yokmu.. calisan cok az ucret oduyor varsa oraya verebilirisin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 285 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
10 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 370 göst.
30 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 407 göst.