0 oy
807 göst.
Aile kategorisinde (159 puan) tarafından
Eskisi gibi değil sanki öyle üzülüyorum ki...Eşim il dışına çıkmıştı dün geldi daha.Evime geldim bende.4 gece annemlerde kalmıştım.Gitmeden önce ablama demiş gelmeseler kardeşin gidip kalsa yanlarında.Oyle üzüldüm ki...Ablam söyledi oradayken tartıştık annem kıyıda köşede eskimiş giyilmeyen kıyafet eşya biriktiriyor kardeşlerimin eskileri vardı onları ayikladim kendileri at dedi herşeyi sordum yardım edeyim diyorum annem inatla yapmıyor lazım olur diye diye.Bunlar dahayeni diyor hep delik deşik olan bile çıkıyor aradan.O sırada iyi kizdi ablamda söyledi zaten gelmenizi istemiyordu bana böyle dedi falan.Ayda bir gittigimde bile böyle değildi daha sık gitmeye başladığımdan beri fark ediyorum soğuktu biraz.Daha geçen yaz 1 gece kalsam bugünde kal ne var derdi 1 gün nedir ki derdi.Ama bu sefer hadi tamam iş yapma sen hazırlan çık dedi kaç defason gün .Dedim merak etme zaten gideceğim kardeslerim için banyoyu lavaboyu temizleyip çıkacağım odayı temizleyeyim.

2 yaşında oğlum var o evi dağıtıyor diye kızıyor.Sonrada torun torun getir görelim der ama kalmamak gerekiyormuş demek ki artık .Çok üzgünüm..Eşim gelene kadar kaldım orda.Evime geldim içim buruktu evimi çok özledim orda demek ki evlenip gidince böyle artık o ev senin evin olmuyormuş...Bir daha da karışmam ki düzenleri olsun daha temiz otursunlar diyorum hep ama bosunaymis .Detay temizlik yapamıyor yaşı olmuş 59 detaya da takılmaz içim el vermiyor bende yapmak istiyorum ama özellikle hala atmadığı çul çaputlardan ev kalabaliklasiyor bosunaymis herşey anladim

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim ki haftanin 5 gunu onlarda olmami istiyo :( 
tarafından
Sordun mu canim neden boyle yaptiğini
tarafından
Ben kimse sormadan cevap vermeyi seviyorum kiz asdads
tarafından
Kiz derdini anlatmış sende kendi ananii sen varya sennn sen şansli maşallah fjhfhkk
(159 puan) tarafından
Benim annemde çok kalmamı isterdi işini bozuyorum herhalde karismayayim diye böyle oldu belki
tarafından
Karismaa bencede sen kendi evine bakk bosvverr
-Reklam-
0 oy
(3,347 puan) tarafından

Olsa da kapıdan kovsa bacadan girsem :'(

(159 puan) tarafından
Rabbim sabır versin size yeri cennet olsun.Varligi yeter diyor insan bu ayrı kırılıyor da işte.
(2,835 puan) tarafından
Kıyamam ya  :(((((
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Sende biraz mesafe koy cnm az git gel ne yapcan anne babalarimızı secme hakkimız yok malesef 
(159 puan) tarafından
1 aydan sonra gittim üstelik.Ev taşıdım işlerim vardı yerleştim.Mesafe koyacağım ararlar epey derler gel falan ancak o vakitlerde giderim ve artık öyle de kalmam zor
0 oy
tarafından
Yaaa canim sende çok karışma isine karışılmasini istemiyo demek kadin bosver annem olsada bana darilsa  bir baba evim olsada ayda bir gitsem raziyim ah ah ahhh 
(159 puan) tarafından
Normal ev işi olsa razıyım kardeşlerim Allah için at şunları diyor ya 10 yıllık yırtık kıyafetlerde hala var o kadar artık hala bitmedi evin bereketi kalmıyor.Ama ne desem boş dedim zaten bir daha elimi sürer miyim hic kendi kendine öyle kalsin
tarafından
Yaaa canim iste bu da bi hastalık inan atamiyo anlamak lazimm
(159 puan) tarafından
Hastalık diyoruz bizde neler neler attık çok az var ama eskiye göre epey az
0 oy
(14,428 puan) tarafından
O ne öyle yaaa 

Karışma canım hatta biraz ara ver annen arayana kadar arama
(159 puan) tarafından
Bunu yapmam şuan en sağlıklısı evet madem gelmeseler dedi nasıl üzüldüm anlatamam
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Benimkide istemez  o yüzden  sık  gitmiyorum zaten gurbetteyim  senede  en fazla 2 sefer  giderdim  artık bu sene  sadece  kışın  kardeşimin  doğumu  var  birtek  ona  gideceğim gidersem benim  annemde  çok  laf  eder  gerçekten  evlenip  gidince sığılmıyor baba  evine  güzelliklede gitsen göze  batılıyor böyle  olmayanlarda  var  tabi 
(159 puan) tarafından
Gidince bir işine karismayacagim çok kalmayacağım rahatsızlık vermemek lazımmış
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Evliliğimin ilk aylarında anneme yakındık haftada bir giderdik eşimle gece evimize dönerdik annem çok üzülürdü gitmeyin diye haftanın 5 günü burda kal derdi ben gidince çok üzülürdü şimdi çok uzaktayım İstanbula taşındık her aradığında çok hüüznlenir torununun özlüyor hergün mutlaka görüntülü  arar beni ve torununu görür kurban olurum canım anama 
(159 puan) tarafından
Benim annemde öyleydi emin ol İnanlı ya anne derdim eşim evde bu adam ne yer ne içer menemenden başka birşey mi biliyor eve gideyim yok birşey olmaz idare eder kendini derdi tek torunu var zaten.Cok düşkün ama bu aralar bir garip olmuş işte annem benim bu hali yakistiramiyorum diye çok üzülüyorum
(907 puan) tarafından
Niye bunubyazdin ki simdi !! Post sahibi az uzulmus biraz daga uzeyim bak bende nasil bir aba var diyemi
(2,835 puan) tarafından
Belki anlatamadığı bir sıkıntısı vardır canım inşaAllah  geçer
(2,835 puan) tarafından
Zuzum82  anlamadım canım!! Soru sormuş cevap verdim bunda ne var ki
(159 puan) tarafından
Anneme asla laf ettirmem herşeyin yeri ayrı bir süredir böyle sadece o da çok üzdü beni.Benim annemde çok düşkün çok iyi ancak bu hallerine anlam veremiyorum artık :( galiba ben düzenine karıştım diye çocuğum evi dağıtıyor diye bunu da anlamak istemiyorum :((
0 oy
(419 puan) tarafından
Benm de babam öyle gitsem hiç sevinmez sanki nedir yemek yesem lokmalarim sayılıyor sanki başkası olsa annem doldurmak istese zorlar bana gelse eskiden evt ama şimdi hep susar tavrından belli bende gitmiyorum kızımı gönderiyorum sevip bana geri getiriyor kardesim
(159 puan) tarafından
Yemeydi icmeydi asla öyle birşey yok oğlum evi dagitsa birsey dökse ok rahatsız olmaya başladı birde ben evde iş yapsam.Hicbirseyi esirgemez etmez babamla ayrilargecen sene boşandılar birde ayriyeten arada babamagidiyorum
0 oy
(907 puan) tarafından
Canim birak annende caputu ile mutlu olsun,onun hayatina evine bakis acisi bu,bence senden degil senin onun hayatina mudahale etmenden rahatsu, olmus dite dusuyorum.oglunun yaptiklarini temizle toparla ama annenin duzenine yadamina karisna bence saba gore yanlis ama ona gore fogru evinde istedigi yasar saklar baturur
(159 puan) tarafından
Eni sonu böyle dedim bende bir daha da karismam
(907 puan) tarafından
En iyisi
0 oy
(7,680 puan) tarafından
Tam aksine annem ben eve dönerken çok üzülür şimdi annemdeyim 1 ayligina geldim mutluluğu gözlerinden okunuyor zaten oğluma cok düşkün bir dedigini iki etmez evi yıksa ses etmez. Ama geldigimde rahatsız etse böyle 1 ay kalamazdim simdi cok rahat olduğum için kalabiliyorum şükürler olsun 
(159 puan) tarafından
Nerdee bu aralar hiç öyle değil rahatsız oluyor anlıyor insan.2 yaşında daha çocuk ne bilsin annem böyle değildi
(7,680 puan) tarafından
Aslinda torunlar cok sevilir ama 2 yasindaki cocuk dagitcak tabi
(159 puan) tarafından
Oğlum da çok hareketli çok meraklı yeni keşfediyor nasıl edeyim yani ben zaten müdahale ediyorum o kadar sever eder e ne yapayım çocuğu bağlayayim mi
0 oy
(79 puan) tarafından
Benim annemde ayni canim giderim evini temizlerim dolabını duzenlerim onlar bana lazimdi herseyimi attin diye kavga eder sonrada gelde kal esinle gelim burda niye tahat edemiyorsunuz diyor kayimvalidemlerde kalmami da hic istemez bende simdi cocugum var düzeni bozuluyor diyip gitmiyorum cok sık evim ayri yolun ayri canim annedir atilmaz ama mesafeni koruyabilirsin uzulmezsin sonucta 
(159 puan) tarafından
Aynen öyle oluyor işte canım ama dediğin gidip mecburen mesafe şart oldu öyle ne o kızar artık ne ben üzülürüm ne yapayım daha
0 oy
tarafından
Kız aynı annem gelip gitmemek bişey demez ama eşyalarını atınca çok kızar aslında hastalık olmuş biseyleri atamiyo 
(159 puan) tarafından
Eski insanlarda var ya bu sanki anlamıyorum hiç hepsi yük gözümde bende nefret ederim fazla eşyadan.3 yıllık evliyim daha arada evi turlarim hep
0 oy
(564 puan) tarafından
Benim annem de tam tersi hep kalmamı ister ben de fazla kalmak istemiyorum evimi düzenimi özlüyorum başka memleket olunca zor oluyor 
(159 puan) tarafından
İnsanın kendi ev düzeni çok başka sözün geçiyor bari
0 oy
(932 puan) tarafından
Insan eti ağır gelir derler ya ..
(159 puan) tarafından
Çok gucume gitti.Simdi hep aklıma gelecek o ne kadar eskisi gibi olsa da bu hep içimi acitacak
0 oy
(487 puan) tarafından
Böyle postlar görünce vallahi çok üzülüyorum benimde ailem şehir dışında sözde 1 haftalığına geldim.annem biraz daha diye diye 3 hafta oldu buradayım eşimde geldi 1 haftadır burda.hala istiyordu biraz daha kalalım 2 yaşında kızım var sabah uyanınca yanımdan alır oruçlu olduğum için biraz daha yatayım diye o kadar hastalığı var günde kaç kere parka götürür oyalansin diye Allah razı olsun.desiginiz gibi şeyler hissetsem bende çok üzülürdüm.allah eksikliklerini göstermesin inşallah
(159 puan) tarafından
Canım biz de oyleydik diyorum ya şaşırıyorum giderdim yataklarimizi o toplardi ya sen git kahvaltıya otur derdi birşey olsa hep ilk o ben yaparım derdi ama böyle bi suredir
(487 puan) tarafından
Belki yaş geçtikçe kafası kaldırmıyor dur kuzum herkes bir değil.insallah düzelir belki bir şeylerden bunalmistir.uzulme boşver ama konuşup ne olduğunu ogrenebilirsin için rahat olsun kırıldığını anlasın.umaeim en kısa zamanda istediğiniz gibi olursunuz
(159 puan) tarafından
Kaldırmıyor kafası onu da anlıyorum ama üzüldüm iste.Konustuk ama karışma deyip durdu bende daha da karışmam maksadım temiz derli toplu olsun gereksiz şeyler olmasın o topluyor düzenliyor ama yigiyor bazı şeyleri oyle
0 oy
(783 puan) tarafından
Asla.. hatta 1 hafta gelmedim mi kavga ediyor. Bide ogluma düşkünler. Sürekli beni görüntülu arar çalışsa bile
(159 puan) tarafından
O zaman onun tahammülü yüksek bizim de buraya kadar dayandı herhalde
(783 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben bi ay kaldim kavga edip durduk en son ikimizde babama cephe aliyiduk :D tabi babama diklenmek fazla yemiyi susuyoz addf 

Sonra barisiyoduk fln ams gelme vs demez ya duymadim. 
(7,791 puan) tarafından
Canim bende bi erkek kardes var bide küçük kız.
Erkege baya kapidan kovarlar bacadan girer asdgg hani deseler duyardim da bixim eve o yetiyo.
(159 puan) tarafından
Allah iyiliğini versin bunları bile böyle sevimli anlattın ya sağol :) :) :)
(7,791 puan) tarafından
Kiz biz bildigin kiyamet beşlisi gibi aileyiz adfg eskiden babam cok sinirliydi az dayagini yemedik simdi en sakin arabulucu babam, annemle kesin kavga ederiz, kardeslerle ikisiylede atisiriz sen görme bizi hiç. Ama hepsinin yeri ayrı ya yine de toplaninca mutlu oluruz yani.
(159 puan) tarafından
Rabbim ayırmasın hiç yine de bir aradaolmak çok iyi çok guzel
(7,791 puan) tarafından
Ya öyle hani annen seni gercekten mi istemiyo o an sinirle mi oyle dedi bilemem sinirle dediyse zaten belli eder kendini
0 oy
(612 puan) tarafından
Bence anlık psikolojiyle öyle demiş. Onu da anla. Yaşlandı bi düzeni var belki bu kez modunda değildi. Ben de çocuk ayaklakdıktan sonra anneme bi kaç kez külfet olduğumuzu hissettim. Sonra Bi müddet gidemedim şehir dışındayız. Ramazan dan önce onlar gelmişti. Oğlum gidin falan diyince ben oğluma onlar benim annem ve babam öyle diyemezsin ben onları çok seviyorum görmek istiyorum diye bişeyler anlatırken duydu. Geri annelik duyguları depreşti. Biraz kaldıramıyorlar biraz biz yoruluyoruz diye üzülüyorlar ve biraz da bizi evladımızla paylaşamıyorlar. Yani en azından benim annem öyle. :) onları da anlayıp mazur görmek lazım. Biraz özlesin seni. Ama bu kırgınlığa sür git deme. Hayat çok kısa. İyisiyle kötüsüyle tüm zamanlarımızı sevdiklerimizle dolu dolu geçirmek lazım diye düşünüyorum. 
0 oy
(791 puan) tarafından
Her gün gitmemi isterler çocuklarm okdr yaramz ve tirip atar babm özellikle ayda bir gderim on beş dakiklk yol HERYSİ yerinde zamanın da tadında güzl çok üzüldüm adına ya
0 oy
(2,749 puan) tarafından
CNm yas geçtikte yada ne blm skntilari insanı tahammulsuzlestryo yani sknti sen dglsn annen evdekilerine de aynıdır ama işte bz o evden cknca biraz daha hassasiz yoksa bekarken ne kavgalar ederdk anamla aklıma böyle şeyler gelmezdi smdi tek cümlesi dokunur gbi oluyor 

Yani alttan al kafanın böyle şeylerle dolmasna izin verme

İlgili sorular

0 oy
45 cevap 677 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 999 göst.
10 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 394 göst.
1 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy