0 oy
316 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sorunlarınızı esinize anlatıyor musunuz? Yoksa kendi icinizde mi yaşıyorsunuz? Ben cok yansitirim zaten moralim bozuldugu zaman yuzum hemen duser bir sey olmamis gibi duramam. Onlara karsk hissetiğim her seyide esime anlatırım sanirım  ben orda kaybediyorum. Bu konu için çok fazla tartışırız. 

21 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Benim bir tek eltimle problemim oldu onu da dövdüm sıkıntı bitti eşimde çıtını cıkartamadı haklıydım 
(2,491 puan) tarafından
Oglum konusmaya baslasin sana seker sozum var
(2,491 puan) tarafından
Tam suan sana yazarken ayalrca demedigi keljmeyi soylefi gel deid agliyorum suan
(9,247 puan) tarafından
Ben unuttun zannettim valla helal sana kac ay oldu .. ne kadarlık bebegın
(2,491 puan) tarafından
19 aylik oldu bugun itibariyle 17 aylikti sana yazdigimda bir bucuk ay oldu
(9,247 puan) tarafından
Zaman geciyor valla.aklından ıyı cıkmadı  benımkıde dede demeye basladı
-Reklam-
0 oy
(7,783 puan) tarafından

İlk zamanlar anlatıyordum, eşim bana söyle dediği için. Daha sonra problem olmaya başladı bu durum. Ben cevap vermeye başladım kendilerine. Bu da problem oldu ama bu sefer benim için daha rahat oluyor. Böyle devam ediyorum hiç yansıtmıyorum. İçime dert olacağına söylüyorum lafımı, onlara da dert olsun azıcık:angel:

tarafından
Ben hem lafimi soyleyip sonrada esime annen boyle dedi babn bunu yapti diye anlatıyorum. Yani biraz da olay bende bitiyor ama duygularımı hep açık açık yaşıyorum
(16 puan) tarafından
En dogrusunu yaoiyorsun. ben hep sakinim ne soyluyorlarsa susardim. Sonra esime soylerdiim boyle oldu. Benim babam yok bir tek annem var oda baska şehirde dayimlarla kaliyor. Kocami sevdiyim icin annemde beni bu kadar uzaga verdi. Kocamin ailesi beni babasiz girduler surekli beni incitiyorlardi artik dayanqmadim sesim yuksek cikdi. Kocamda yan odadaydi kocam bana bisey soylemedi annesine babasina kizdi onlara soyledi. Birgun kocam evde diyil gorumcem geldi ve bana bagirdi sen kim oluyosunda babama bagiroyorsun bana kötü sozler soyledi bemde dayanamadim onu odadan kovdum. Bana soylediki kardesimden bosan ve git bu evden ben lardesimi senden iyi kiz taparim. Bende dayanamadim soyledimki cok odamdan bana soylediki burasi benim evim beni kovamassin ve bana vurdu. Terbiyessiz dedi bana ve benim agzimdan hic bir kotu soz bile cikmamis bana bhran kendi bana kotu sozler soyleyem kendi bana terbiyesiz diyor. Cikardim onu odamdan eşim geldi ona siyledizm olanlari. Oda gitdi ablasiyla kavqa etdi ailesiyle kavqa etdi benim arkamda durdu. Ve ablasi onada kotu sozlwr soylemis. Yani sizce simdi kim terbiyesiz oluyor
(7,783 puan) tarafından
Allah'a havale et. Şükret ve eşine dua et ki senin yanındaymış. Çoğu erkek anne babasının kardeşlerinin yanında oluyor hiç eşini dinlemeden
(16 puan) tarafından
Evet dogru soyluyorsun bende Allaha havale etdin  sagolsun kocam hep benim yanimda keske ailesi iyi insanlar olsada kocam ortada kalmasa
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Bir sorun yaşayacak kadar görüşmüyoruz birde oğullarını almışım eve bağlanmışım :) deli gibi peşimde dolanır o sebeple benden kıymetlisi yok 
tarafından
Ne güzel canım
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Yok benim öle sorunlarim herkes kendi halinde ne onlar bana nede ben onlara karışirim evime ayda bir gelir giderler oda geldiğinde kaynanam koltukdan kalkmaz evime neyin hiç biseyime ses etmez esimde ettirmez zaten
tarafından
Ay n guzel benim ki bos boş konuşur insani yuzune getirene kadar cabalarlar
0 oy
(489 puan) tarafından
İnsan halı anlatması çok normal ama her zaman değil 
0 oy
(473 puan) tarafından
Sorunun kaynağına bağlı. Birini utandıracak bir durum varsa asla söylemem. Dedikodu duyduğum şeyi asla söylemem. Ama bizzat kendime veya eşime haksızlık yapılırsa o vakit söylerim ki Allah var hiç öyle bir durum yaşamadım. 
0 oy
(371 puan) tarafından
İlk evlendigimizde susup eşime anlatıyordum hatta onlar beni uzdukce bende eşimi üzüyor bütün hirsimi ondan çıkarıyordum  baktım olmuyor ben evimde huzursuz oluyorum sonra ne derlerse güler yüzle lafımı sokuyorum kimseyle kötü olmuyorum böylelikle  hemde lafımı esirgemiyorum 
0 oy
(74 puan) tarafından
4 senedir evliyim hic birzaman esime soylemedim ama bundan sonra valla en ufak birseyi bile soyliycem 
0 oy
tarafından
Aynen bende öyleyim yansıtıyorum.aslında biliyor günah onlarda ama söylediğim için suçlu oluyorum ben
0 oy
tarafından
Ben de. Anlatırım. Anlatmasam da anlar zaten. Ama. Öyle.   Abooo  denilecek   zaten çok şükür. Bi. Sorunumuz da olmadı ama biz de daha çok annem ler le oluyo her  can sıkıntımı  bilir eşim.  Kime darıkdıysam kime kırıldıysam gelip eşim e patlarım 
0 oy
tarafından
Hiç cevap vermedim ben şuan da oğluyla kus bir yönden iyi oldu artık hiç görüşmüyoruz
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Ne yaşadıysak eşimle birlikte
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Ne yaşadıysak eşimle birlikte yaşadık her şeye şahit oldu. Kardeşi benimle konuşmuyor evine gidiyoruz yüzüme bakmıyor bi hosgeldin o kadar. Eşim De görüyor bunu. Ben neden öyle yapıyor falan filan hiç demedim. Bir şey dersem kardeşidir annesidir sonucta kimse laf söyletmek istemez. Gidelim dese yom gitmeyelim demem zaten sık da gitmiyoruz. 
0 oy
tarafından

Ya bende anlatiyorum gecen gunde kaynanama gittik ben yokmusum gibi davranfi bsey soyluofm cevap ble vermio bna eşimde farketti hadi kalkalim dedi kalktik evde baya soylendm bdha gtmicem flan die ama esim cok uzuluyo stresten hep vucudu kabardi dün annem aramis kaynanami iste gelip gtmiosunuz cocuklara demis annemle yakin oturuyoruz busrayla bi sorun mu var demis kynanamda ben kader evlenince orda kalmak ostedim busra beni istemio surekli ben para istiyomuşum annemde bi oglun bi gelinin var idare etmiosun oglundan olcaksin demiş bana cok kiriliyomus falan bana yaptiklarni unutmuş ya düsmanim olsa evime gelse surat asmam misafrfir diye anlatss varmiş :D ama eşime anlatmicam bunu cok uzuluyo cnku annesi onuda pek aramaz zaten haftada bi anca 

0 oy
(12,861 puan) tarafından
Hayır anlatmıyorum ben direk kayınvaldem ile konuşuyorum hallediyoruz
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Çok büyük Sorun yaşamadım açıkcası kayın peder yok benm kaynana ve 3 görğmce var ama uzaktalar en küçüğü ile konuşmuyorum hadsizlik yaptı kaynananmla oturup dedikodumu yaptılar sinir olduğum bikaç şeyi ywnımda söyledi eşime anlattım haklı buldu engelledim heryerden. Diğerleri de bişi diyemiyor bana. Aksine daha samimi davranmaya başladılar. Çünkü hadsiz insanları hayatımdan çıkarıyorum bunu biliyorlar. Annende ayapını denk alsın birdaha hata kusur görürsem onu da çıkarırım hayatımdan dedim. Tırsıyolar biraz :) ama böyle iyi. 
0 oy
(26 puan) tarafından
Benim tek sorunum kayınvalidem. Herkes etrafında olsun, herkesi kontrol etsin, herkesin evinde ne var ne yok ne kadar para girmiş ne kadar çıkmış hepsine hakim olmak ister. Her konuda söz sahibi ve kontrolcü. Çok karışır hep ben bilirim ben dedim ben yaptım benim sayemde oldu ben gördüm havalarındadır. Yaptığını söylemeyi, kendini göstermeyi, yarış halinde olmayı, kendini kanıtlamaya çalışmayı çok sever. Saat gün musaitlik gibi şeyleri sorgulamaz. Kendi annem beni bir kez görüntülü aramadı mesela. O gece birde bile arar eşimi. (Ben bu konuda tavrımı belli ettim her zaman müsait olmadığımı falan söyledim alttan. Ondan beni aramaz) Oğullarını kontrol etsin, her şeyi bilsin ister. Bu kadar sorgulanıp denetlenmek de beni rahatsız ediyor. Ben anamın babamın maaşını bilmem biz alışmadık,böyle şeyler konuşmayız mesela. Ama bizim maaş o tarafın komple dilindedir. Sürekli para pul muhabbeti döner. 

Önceden çok söyleyemezdim ama politik davranamıyorum o yüzden yüzümden bir şekilde anlaşılıyor. Eşim de bir iki ısrar edince artık anlatmaya başlıyorum canımı sıkan şeyleri. Tabi anası başta yok canim öyle değildir falan diyordu bir süre anlatmayi kestim ama çocuk olunca artık kendi de farkına vardı bazı şeylerin. Kendi de bazı şeylerden bunalmaya başladı. Rahatsız olduğum şeyleri o da farkediyor yada oturup konuşuyoruz. Ama susup oturmuyorum yüzümü asmamaya çalışıyorum lafımı sokup rahatlıyorum gereken durumlarda. Hep sessizlik yumuşak başlılık olmuyor ezmeye çalışıyorlar sonra. Nezaket eziklik sayıldığı için bu devirde... İçimde tutup kanser mi olayım ? 
(26 puan) tarafından
Bir de sinir oldukça eşime sarmakla haksızlık ettiğimi farkettim gerek yok huzursuzluğa.
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Ben söyledim sürekli bana dediği laf şu onlar benim ailem seni babanın evine bırakırım dedi halbuki biliyor patavatsız olduklarını ama sorsan ben niye nefret etmişim artık ne hali varsa görsün diyorum
0 oy
tarafından
Eşimin duyması gereken biseyse söylerim diger türlü söylemem eşimde istemez anlatmami
0 oy
(7,457 puan) tarafından
dayanamıyom anlatıyom oda takma kafana der üzülme der

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 1,128 göst.
8 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 415 göst.
13 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Emineninanesii (3,481 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 339 göst.
29 Ocak 2022 Aile kategorisinde bodur (7 puan) tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,446 cevap

34,968 kullanıcı

...