0 oy
810 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (561 puan) tarafından
169 boy a 85 kiloyum 17 gun once sezeryan oldum hayatim boyunca hep balik etli tombik bi insandim ve artik bh durumdan çok sıkıldım doguma girerken levotiron verdiler tsh yetmezliğim varmış neyse uzun lafın kısası levotiron ile zayiflayan varsa Allah rızası için yazsın kac ayda kac kilo gitti ve neler yaptınız 23 yasindayim uasimdan buyuk durmaktan bıktım usandım bıçak kemiğe dayandı 

11 Cevaplar

0 oy
(2,529 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim troidlerim çalışmadığı için kilo veremiyordum. Hamileliğm de banada başladı doktor. Onun sayesinde mı bilmiyorum hamileliğmde hiç kilo almadım doğuma 95 le girdim 2 ay içinde 75 e düştüm 20 kilo gitti. Bence o troidleri düzene soktuğu icjn zayıflamaya başladım 
(561 puan) tarafından
Hah işte aradığım cevap bu ya şükürler olsun :D 97 ile girdim bende doguma kizim 3410 gram doğdu dogumdan 2 hafta snra 85 kiloya dusmuştum aşırı bi ödemim de yoktu dogumdan beri kullaniyorum levotironu . Peki sen ek biseyler yaptin mi egzersiz diyet gibi mesela bu ilaci kesecekler büyük ihtimalle ben yine damdazlak kalcam ortada ilacim bitene kadar bi 10 kilo daha versem diyorum kendi kendime
(2,529 puan) tarafından
Ben ilacı kullanmıyorum şuan hiç ekstra bişey de yapmadım canım ama kilo verdim nedense bende anlamadım :) şuan kullanmiyorum kızım 6 aylık ama hala 75 im almadım
(561 puan) tarafından
Cok iyi ya mutlu son a bnde ulaşırım inşallah :))
-Reklam-
0 oy
(544 puan) tarafından
O neki  canım ilk defa duydum 
(561 puan) tarafından
Tsh ilaci
0 oy
tarafından
Tiroid hastasiyim 17 senedir levotiron kullaniyorum hastaysan kullanman gerekiyor zayiflamak icin degil ki zaten extra zayiflatan bir ilac degil sadece vucundaki eksik hormonu yerine koyuyor
(561 puan) tarafından
İste benimkide burda basliyo normalde troidim duzgun calisiyo sadece hamileyken biraz oynama oluyo gpidicem doktora da dogumu yapan ve dogum da gelen dahiliye 6 hafta snra gel dedi ne alaka bilmiyorum cok sacma geldi ya gebelik dışında hic bakilmadi ki troidlerime . İlk zamanlar gidecek kiloya bile raziyim varya o kadar nefret ediyorum ki tombik olmaktan
tarafından
Gebelikte tiroid degerlerinde oynama olabiliyor sen dogum yeni yapmissin biraz zaman gecsin degerlerin normale donsun diye 6 hf demistir.
(561 puan) tarafından
Ama o sürede ilaç verdiler ondan yardim aliyomuş gibi oluyorum boylede
tarafından
Doktor verdiyse ilaci dusunme bile al, ya da senin icine sinmemis zaten 6 hf bekleme istersen git baktir tekrar epi topu 2 tup kan vercen nolcak ki baksinlar tekrar gerekiyorsa sifirdan bi tedavi plani cikarsinlar sana
(561 puan) tarafından
Aldim ilacı kullaniyorum da zayiflamaya faydasi ne kadar oluyo onu cok merak etmiştim:D
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Dahiliyeye gidip tekrar kullanman gerekli mi diye sorman lazım gebelikte tsh oynayabiliyor. Ama kilo veriliyor o ilaçla en büyük etkenlerden birisi yavaş çalışan tiroit kilo alımında. Süresini bilmiyorum. 
(561 puan) tarafından
Evet benimkide boyle nirmalde tsh la ilgili bi sorunum yok gebelikte oluyo ne oluyosa 3 gebeligimdede oldu . Dahiliyeye dogumdan 6 hafta snra gitmem soylendi ilac bitince falan gitmem gerekiyo diye düşündüler heralde gidicem aklimda ama kilo vermeyide cok istiyorum
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Tiroit ilaci zayiflamak icin degil ,değerleri dengelemek için şöyle olabilir ama tiroitin yavaş çalışması kilo vermeyi zorlaştiriyor o yüzden doktora git Sana uygun dozunu ayarlasin 
0 oy
tarafından
Ne alaka kiz. Ben hep doğum öncesi ve hamilelikte kullandım onu hemde günde 2 tane içiyordum ama hiç zayiflamadim
0 oy
tarafından
Bende 169 95 kıloydum aynı bıkkınlık bana da geldı bırgun yeter deıdm omrum bıyunca sıskoydum nereye kadar oranı kapat buran pırtlamasın 46-48 beden pantolomlsr sonra kılo verdım ama cok sıkı dıyetle 
(2,811 puan) tarafından
Helal olsun kız  bende hep kilolu biriyim kendimi bildim bileli  Allah  banada bi irade verir inş
(561 puan) tarafından
Neler yaptın mesela bende bi kac kez diyet denedim zayıfladım da ama geri aliyorum ya bogazimi tutamiyorum yada hamile kaliyorum verdigimin fazlasini aliyorum geri
0 oy
(2,811 puan) tarafından
Canm o zayiflatmaz annemde kullanır yıllardır. Kim dedi sana 
(561 puan) tarafından
Annen dozunu ayarlatip kullaniyor demekki kimse demedi ya ilacin yan etkilerinde yaziyor kilo kaybı diye bide tsh i hizli olan insanlar genelde zayıf metabolizmalari hızlı cunku benim oglumda kullanıyoonunki 25 mcg lik bana 50 mcg lik verdiler normalde ihtiyacim yok ama kullaniyorum hala gebelikteki oynamadan dolayi
0 oy
(119,343 puan) tarafından
levotiron ne bilmiyorum ama şu ganoyu kullsnan cok burda 
0 oy
tarafından
Doktor kontrolünde olmalısın 
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Tiroit ilacı tabiki tiroitlerin normal çalışmadığı için yıllardır tombik olabilirsin düzenli kullan ilacını vede biraz azalt yemeyi veririsin canım 
(561 puan) tarafından
Kiz yok normalde troidim duzgun çalışıyo çok baktirdim ac karna ama hamileyken biraz oynama oluyo uste tsh yine duzgundu de serbest t4 sinirin altinda çıktı o yuzden verdiler ilaci benim boğazım cok hicte yemek secmem maşallahim var iştahli bi insanim oldum olası eşimde öyle karsi karsiya gelince cok yiyoruz ama o almiyo temeli saglam 78 de kaldi sabit
(2,512 puan) tarafından
Anladım canım tutmak lazım boğazı :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 1,150 göst.
0 oy
7 cevap 187 göst.
22 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busra_yasar123 (126 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 138 göst.
14 Haziran 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde N.n (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 122 göst.

380,206 soru

11,382,403 cevap

34,881 kullanıcı

...