+1 oy
214 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Hayirli ramazanlar kizlar anneler hanimlar :) bu bayram tatli yapmayi dusunuyormusunuz ya ben baklava yapmak istiyorum ama  internetteki tarifler tutmuyor kesinljkle ya yani hamur citir olmuyor anneme bir surpriz yapmak istiyorum :) sizin varmi bildiginiz tutan tarif varsa soyleyinde bir sevaba girin :) cunku ben tutturamadim gitti püf noktalari var mi bunun burda becerikli hanimlar var biliyorum cunku

13 Cevaplar

0 oy
(2,525 puan) tarafından

Hazır yufkayla yap ben açtım de:D

tarafından
Yaptim daha once annemle anlarlar :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben evlendigimden beri hic yapmiyorum bayram degilde benim cenazemmiş gibiyim
tarafından
Sen bide bana sor benim esim bana ceza sanki Allah'ım beni affetsin boyle yazdigjm icin ama dusun 1 haftadir agliyorum hemde hamileyim ev sahibi icin bana evden git dedi bosan dedi hemde babamin yaninda kahroluyorum hamile oldugum icin kafami baska seylere vermem gerek su 5 aydir hergun agliyorum oyle dusun
tarafından
Allah yardimcin olsun aglama bacim bebegini düşün benimde 3 aylik bebegim var o olmasa ben bir hiçim esim banada diyor git ailenin evine beni evden kovuyor resmen ama biliyorki gidemiyorum beni damarimdan vuruyor rabbim böylelerini ıslah etsin insallah
tarafından
Allah ıslah etsin hakkimiza girenlerin hepsini ama eden bulur mazlumun ahı titretir arşı demisler hepsini Allah'a havale ediyorum. Omurlerince aci ceksinler ben 6 aydir ne yasadiysam onlar 60 yil yasasjn cunku ben haksizliga ugruyorum hesabi alacak olan Allah'ım haksizliga en ağir cezayi verir Allah'ın adaletinden eminim
tarafından
Amin insallah bacim aminn bu gunlerin hurmetine
tarafından
İnsallah kardesim amin amin amin
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Kalbura bastı yapıyorum. Sürekli baklava baklava olmuyor ya değişiklik olsun iyi oluyor. İnternetten güzel tarifini bulup yapıyorum
tarafından
Farkli tariflerde cok guzel kalburabastida cok guzelde ben taktim baklavaya :)
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ben baklavayi 40 yilda gecse yapamam. zaten kayinbabam stockholme gidip turk bir yerden alio her bayram . ben tiramusu ve gelin pastasi denicem ilk kez karar veremedim
tarafından
Gelin pastasi ve tiramisu da guzel sutlu tatlilar hafif yemesi kolay olur bende baklavaya merak sardim :)
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Yani kat kat değilde burma baklava yapabilirsin yada midye baklava bir Antep li olarak çok severim ve yerim ama maalesef yapamam:)
tarafından
Burma yapmak istiyorumda tarif bulamadim
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Hiç yapmadım annemde kaynanamda yerim bolca :D

tarafından
Oh ne guzel afiyetle :)
0 oy
(119,118 puan) tarafından
annem suan baklava yapiyo yakin olsakda yesek ☺ ben tatlida kotuyum
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Kat kat ugrasmak yerine mekik baklavası var ya da burma baklava bunlardan birini yapabilirsn mekik tatlısına bak güzelde duruyo
tarafından
Burma istiyorum ama tarif bulamadim
0 oy
(2,863 puan) tarafından
Ben bu bayram soğuk baklava deniyecem hazır yufkadan kendim açmayı denemiştim olmadı 

Geçen bayram tirilece ve ekler yaptım 
tarafından
Soguk baklavayi bende merak ediyorum ama burma yapicam galiba
0 oy
(7,227 puan) tarafından
Ev baklavası yaptim canim geçen postuma bakabilirsin 
tarafından
Bakicam hemen :)
0 oy
(4,113 puan) tarafından
Midye baklava var cok kolay acma gerektirmiyor baklava gıbı zor degil youtube da bak kat kat cok guzel oluyor 
tarafından
Hangi kanal yourubede senin yaptigin canim
(7,227 puan) tarafından
Fidanın lezzetli mutfagıydi canim
tarafından
Teşekkür ederim şekerim:)
(7,227 puan) tarafından
Rica ederim beybi kolay gelsin :)
tarafından
Tesekkur ederim bitanesi :)
0 oy
tarafından
Bu bayram memlekete gidemedik o yüzden hiçbir şey yapmayacağım:/
tarafından
Benimki merak iste memleket yok zaten
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Soğuk baklava yapcam Allah nasip ederse şu siralar temizlik derdindeyim
tarafından
Bendede temizlik var iste tarif ariyorum guzel bir tarif

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 352 göst.
21 Mart 2020 Diğer kategorisinde Seher M&M (6,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
16 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Hilal.24 (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
20 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde orbanesara (817 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 130 göst.
20 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Sssstttt (3,503 puan) tarafından soruldu

378,185 soru

11,319,081 cevap

34,764 kullanıcı

...