0 oy
1,274 göst.
Aile kategorisinde (82 puan) tarafından
Akşam saat 6, bebeğim zaten huysuz diş çkkarıyo doğru düzgün uyumuyor. Eşimle saçma sapan bir sebepten kavga etmişiz zaten canım sıkkın evde pijamayla geziyorum çat kapı çaldı. Kayınvalidem ve eşimin abisi. Kapıyı suratlarına geri çakasım geldi. Neymiş bebek seveceklermiş. Kızım onları görünce ağladı odaya götürüp uyuttum bende çıkmıyorum. Saat 9 hala gitmediler..... 

45 Cevaplar

+9 oy
tarafından
Ay sanki düşman gelmiş gibi büyütüyorsunuz olayı ya insan oğlunun kızının evine gelemez mi Allah aşkına ne var bunda ayrıca yaptığın çok ayıp ne demek odadan çıkmamak yarın senin gelinin de çıkmazsa görürsün o zaman 
(1,363 puan) tarafından
Elifgulce, kadin habersiz gelmelerinden yakiniyo. Benimde 4 aylik bebegim var. Gece uyumuyoruz gunduz eşim işe, oglum okula gidince oglen 2 lere kadar yatiyorum mecbur yoksa dusup bayilcam. Bende istemem habersiz. Bizde boyle sorunlar yok gerci ama olsa soylerim haber verin diye. 2 oglum var. Biri 7byas, biri 4 aylik oglumun evi diye bir kavram yok. Bak oglunun evine gitti kiz acti kapiyi. Hani oglu??? Allah evlatlarimin yuva kurdugunu gostersin insallah, simdiden diyorum benim muhatap gelinim olur. Oglum sabah cikkcak aksam gelicek. Nerde oglumun evi??? Belki kotu gece gecirdi, yatip dinlenicek. Hicbirsey olmasa bile medeniyet adina aramali insan.
(82 puan) tarafından
Allah razı olsun. Anlayan biri çıktı sonunda.
(1,156 puan) tarafından
Büşra herkes seni zaten anladı ama odaya çıkman çok büyük saygısızlık bence kayınvalidenler gitmediyse onlarla otur ayıp çok ayıp
(82 puan) tarafından
Hiç anlaşıldığımı sanmıyorum herkes beni kayınvalide düşmanı ilan etti :) bu bana yapılan ilk saygısızlık değildi ama ben saygısızlık ettiğimle kalayım. Çıksam bi laf etsem daha kötü. Çocuğun kucağımda uyuduğunu biliyor hiç üstüne alındığını bile sanmıyorum
(548 puan) tarafından
Kim olursa olsun haber vermeden gidilmez .Benim evim dağınık olabilir bebeğim var onuda geçtim celebimin de Cat kapı gelmedi uygun deil kapidalarken ben ne ara giyinecem  tesetturluyum kapının arkasından bir dakika giyinecem mi diyim bonesi eşarbı elbisesi var bence çok rahat ve saygısızca bir davranış yaptklari biz eşimle annesine giderken bile haber ederiz eşim arkası dönük bekler ev hali açar diye nereye gidersek böyledir mahremiyet gözetmeksizin hareket edenleri sevmiyorum
-Reklam-
+2 oy
(22,070 puan) tarafından
Acma kapiyi bidakine vallahi gelen haber etsin bende nefret ederim boylesi seylerden
+2 oy
(1,244 puan) tarafından

Onların ki saygısızlık sizin yaptığınız saygısızlıktan da beter :)

+1 oy
(36 puan) tarafından
Çoğu kişi oğlunun evi tabi gelecek demiş ama bende senin gibi arayarak gelmesi taraftarıyım çünkü insanlik hali ve bebekli insan her zaman musait olamıyor anlıyorum seni. Bende kayınvalidemde mecburiyetten doğum yapmıştım kocamla odamıza kapıyı çalmadan ya da çalar çalmaz gir demeden dalardi kaç sefer uygunsuz gordu birden toparlanmak zorunda kalmıştık. Tamam annelere saygımız var ama onlarında biraz düşünceli olmasını istiyor insan. Zaten yorgunmussun eşinle tartismissin üstüne gelince böyle hissetmen normal 
(82 puan) tarafından
Evlendiğim sene balayından dönünce zar zor kendini bizlr tatile çıkarttı tekrar yeni evliyiz gece olıyor tam odaya giriyoruz 5 dk sonra oğlunu çağırıyor bi gel diye benim annem çok sınırları olan dominant bi kadındır kayınvalidem de hiç ar edep yok maalesef o yüzden ben hala alışamadım artık ne yapılsa batıyor. İyi hoş ama çok düşüncesiz
+1 oy
(137 puan) tarafından
Ya acayip anlayışsızlar saygı sadece büyüğe duyulmaz ne kişisel alana saygı duyarlar sürekli vıcık vıcık ilişki beklerler derdimiz bir onlar değil dünya da onların etrafında dönmüyor saygı bulmak isteyen büyüğüne de küçücüğüne de saygı duymayı bilsin ya 
(82 puan) tarafından
Keşke herkes sizin gibi düşünse
+1 oy
(48,634 puan) tarafından
sonuna kadar haklisin kayninda varmis yaninda bir kere benimde basima geldi sabahti bizim kizim gece uyumuyordu geceleri zombi gibiydim zaten doktora gitmisler kayinvalidem ve kaynim yarım saat orda beklememk icin sabah sabah bize gelmislerdi bekleme salonu sanki bizim ev  kaynanam neysede kaynim geldi diye cok kizmistim
0 oy
(1,039 puan) tarafından
Bence odada oturmak yerine kibarca git demek daha mantıklı 
(82 puan) tarafından
Bebeğim prematüre doğdu bir çok sıkıntı çektik sadece kucakta uyuyor biliyorlar bunu zaten aramadan gelmelerine çok fena takıyorum. Ben komşuma bile arayıp müsaitmisin diye sormadan geçmiyorum ya
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Eşinle kavgaliysanda onlara belli etmesen iyi olur 

ki onların ne suçu var odada oturuyorsun 
(82 puan) tarafından
Aramadan gelinir mi yahu ne demek ne suçu var
(1,986 puan) tarafından
Benimki de gelir kovuyum mu napalim eşler için sabrediyoruz

Hiç istemiyorsan aramadan gelmemeleri için bı şekilde ya sen ya eşin konusursunuz
(82 puan) tarafından
Kız kovamadığımdan yazdım ya buraya zaten.
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Niye bu kadar abartıyor sunuz anlamıyorum tabi gelice k 
(82 puan) tarafından
Tabi ki gelicek arasın buyursun gelsin başımın üstünde yeri var. Ben evde yeri geliyor yemek yiyemiyorum bunu bile bile aramadan gelmek çat kapıda bitmek saygısızlıktan başka bir şey değil.
(6,669 puan) tarafından
Tmm da diğer odada oturmak ne demek
0 oy
(323 puan) tarafından
Anormal bir durum görmüyorum kendi anneniz gelse böyle mi yapardınız? Misafir değil ki gelebilir oğlunun evi sonuçta..
(7,791 puan) tarafından
Tugsem ++ sana.. katılıyorum.
(323 puan) tarafından
Bir gelin kendi ailesine nasıl saygısı varsa eşinin ailesine de saygısı olduğu için bunu söylüyor.Empati kurmalı insan eşiniz sizin ailenize böyle yapsa hoşunuza gider mi? Konu kendi anneniz olsa sorun olmuyor eş annesi olunca sorun oluyor nedense...1.derece akraba evlerimize istedikleri rahatlıkla girebilmeli onlar bizi yetiştirenler.Onlara da mesafeli duracaksak...
(82 puan) tarafından
Çocuk kucağımdan başka bir yerde uyumuyor napabilirim? Herşeyi düşünen bunuda düşünsün o zaman. Belki işim var erteleyemeyeceğim bir şey. Ararlar anne bugün çok işim var yarın gelin rhaat rahat otururuz derim. Benim eşimin annesiyle derdim yok ki. Tek gelse yine kabulüm altını çiziyorum. Eşimin abisinin çat kapı akşam vakti evimde işi ne ya?
(137 puan) tarafından
Nerden biliyorsunuz annem yaptığında sorun olmadığını? Benim annem eşim varken durmaz bile evine gider rahat etsin dinlenin diye ya da ben evinde olsam kocan geldi yemeğini al git  benden beraber yiyin kızım der. Valla herkes karşı tarafın ona nasıl geleceğini nasıl davranacağını kendi belirler. Geline sen kimsin tavrı takınana mesafe mesafe şart kimsekusura bakmasın ya da baksın...
(82 puan) tarafından
Mahremiyet denen bir şey var ben buna çok takılıyorum. Kervan mı bura isteyen istediği gibi girsin çıksın. Kayınvalidem bize geliyor diye de yakınmıyorum. Arasın her gün gelsin bir derdim yok ki. Ben yok sayılmayı kabul edemiyorum. Belki işim gücüm var. Yani beni düşünmüyor tmm insan kendini düşünür belki evde değildir kapıda kalmayalım der
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Kız randevu alıp mi gelsinler oğlunun evi işte idare et sende 
(82 puan) tarafından
Arayıp geliyoruz yoldayız dese ona da razıyım eşimin abisi beni pijamayla görmek zorunda mı anaa kız birinizde haklısın deyin yahu
(3,599 puan) tarafından
Canım ne bilim anne ya hani ondan dedim ama kaynin varsa olmaz tabi sende haklısın
0 oy
(9,565 puan) tarafından

Haklısın :D.            

(82 puan) tarafından
İçten gelen bir haklısın dimi bu inşallah
(9,565 puan) tarafından
Evet içimden geldi  belki müsait değilsin belki duş alıyorsunuz belki de evde yoksunuz yani aramaları lazımdı bir
0 oy
(5,828 puan) tarafından
Eşine söyle bidaha habersiz gelirlerse kapıyı açmam diye düşüncesiz insanlara ifrit oluyorum 
(82 puan) tarafından
Bunu 2. Yapışı zaten 3 de açıp bide tam çıkıyoduk girmeyin hiç diyeceğim
(5,828 puan) tarafından
Ben eşime söylerim uyarır anlamazsa direk kendim söylerim hiç çekinmem habersiz gelen annemde olsa bi arasaydın diye kızarım
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Ayy dusuncessiz insan naparsan yap dusuncesiz, benim ki bi de misafir getirmisri iki kez dusundukce sinir oluyorum, bi de kaynin gelmis uatun basin ev hali, ben mesela evde sudyen takmam en basitinden 

Benim annem bile gelirken arar sorar, hatta gunduz vakti ayaktan ugricak olsa bile esim evde olmasa bile arar sorar napiyosun ben gelecegim der
(82 puan) tarafından
Benim annemde kesinlikle arar. Halbu ki burası kızının evi :) benimle zıt düşünen arkadaşlara anlam veremedim çok şaşkınım
(4,220 puan) tarafından
Bende anlayamadim, hatta bekarken odama girecegi zaman da seslenir kapiyi calar ben gelebilirsin deyince girerdi, bence ikiside ayni sey
(82 puan) tarafından
Aynen bizdede kapı çalmadan odaya girilmez işte herkesin hayat görüşü farklı. Bir anne olarak diyorum ki annelerin her istediği şeyi yapmaya hakkı yok. Anneler evlatlarına saygı duyacak ki çocukta saygı duymayı öğrensin
(4,220 puan) tarafından
Yani bence burada bireye ,bireyin ozel alanina saygi onemli, ne diyeyim allah herkesin karsisina kendi dengini cikarsin , baskasiyla ugrasmak cok zor azizim :)
0 oy
(818 puan) tarafından
Odada oturman sana yakismaz bence kendi yerine koy anneni yerine koy ilerde sana gelinin aynisini yapsa ya da annene gelmisler zaten artik odada durmanin anlami yok hergün hergün yapmiyolardir bazen insan ince düsünemiyo
(82 puan) tarafından
Valla bu kaçıncı yapışı. Ben gelinime damadıma saygısızlık yaparsam bana tepki versin ki bir daha yapmayım. Düzgünce söylenen her şeye aman nolcak diyip seni insan yerine koymasınlar ben odada oturdum diye saygısız olayım valla çıkıp kovamadığıma dua etsin. O tiniyette bir insan değilim onu bildiğinden yok sayıp duruyor
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Ya niye hayatı bu kadar kasiyosunuz canm kendi annen gelse böylemi yapcan haaaa abisi konusunda haklısın erkek sonuçta Cat kapi gelmesin ama kayinvalden gelsin nolcak yani torununu sevcekmis pijamayla dur  sonuçta oda kadın
(82 puan) tarafından
Kendi annemede aynısını yapıcam insanın kendi annesi olsa uyarır birde kayınvalideye bir şeyde denmiyor. İnsan evlenince neden evini ayırıyor ki o zaman? Kendi annemide kayınvalidemi de pijamayla karşılamak istemem.
0 oy
tarafından
Senin yaptığında normal değil tamam onlar habersiz geldilerde evine gelen misafire insan hürmet etmezmi
0 oy
(3,419 puan) tarafından
En nefret ettiğim şeydir ben tek yaşıyorum kızımla eşim yok annem bana gelirken her zman arar gelcem kızım musaitmisin die kayınpeder de habersiz gelirdi en son bı patladım bida habersiz gelme evime die sondan sonra gelmedi bida bence sole habersiz gelmeyin die
0 oy
(483 puan) tarafından
Bnm kaynanada oyleydi gexen yil kavga ettim artk kocmla ozelimiz var blki musaut degiliz bnyodayiz dedim artik hbesz glincede kapida kaliyordu  bizzde hver etbdedik
0 oy
(81 puan) tarafından
Canim cok haklısın,bencede aramaliydi, hatta kucuk bebek saat 9 da, cocugun uyuyacagi vakit bebek sevmeye gelmek ne denek, sen yemek yedigin sofrayi mi toplayacaksin bebekle mi ilgileneceksin hangisine yetiseceksin, bende cok kizarim, birde yaninda diger ogluyla geliyor kesinlikle haber vermesi gerek, ama soylede bir durum var, kayinvalidrn icin ikiside oglu dusunememis olabilir, guzrl bir dille ya sen ya esin ifade etsin  haber ver desin, onlar yanlis yapmis ama onlar yanlis yapti diye sen yanlis yapma  su an sinirlisin haklisin ama bosver misafiridr yinede çık odadan bi kahve icir yolla bosveeeerrr  hayat kisa,ne kadar hakli olsan da sen edebinden ödün verme, misafirini agirla, bi esofman cek altina da, kucuk bebegi olan anasin, uzme kendini boyle seyler icin

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 311 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 786 göst.
22 Nisan 2024 Aile kategorisinde PrensAnnesi6 (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 761 göst.
14 Mart 2021 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,668 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 474 göst.