0 oy
554 göst.
Aile kategorisinde (265 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar kaynanasini sevmeyen geline haksızlık yapıldığı için hani heo derizya Allah'a havale ediyorum diye gerçekten gün gelince kaynananin mahvoldugunu geline muhtaç kaldığını goruyormuyuz yada buna şahit oldunuzmu bana basinizdan yada etrafinizdan görüp yaşanmış bi olayinizi anlatirmisiniz şimdiden teşekkürler
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

20 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Yaşanan ne bilmiyorum ama sana muhtaç olmasını istiyorsun belli ki. Yalnız bu emin ol iyi bir durum değil, hem kötülük istemiş oluyorsun hem de hadi diyelim ki sana muhtaç oldu gene eşin arada olduğu için bakmak veya yardımcı olmak zorunda kalırsan gene senin huzurun kaçacak ya da mutsuz olacaksın. Bunun sana faydası yok ki..
tarafından
Tam yazacaktım ki baktım yazmışsın kendimi yormayayım dedim
(492 puan) tarafından
SANA ++++
(1,462 puan) tarafından
Post kapanmış buraya yazayım
 Yeni doğum yapmıştım. Kendi gorumceleriyle bı olay oldu. Üzülüyordu bnde dedim ki. Acaba şöyle mi yapsan . Bana döndü dedi ki. Bana akıl verme bnm aklım bana yetiyor. O kadar şaşırdım ki ne diyeceğini bilmedim çok üzüldüm ağladım. Bı yıl sonra kızıyla herkesin içinde kavga ettiler. Kızına şöyle yap dedi. Kızı da dedi ki Bana akıl verme bnm aklım bana yeter.  Bı de bn 26 yaşına evlendim. Öğretmenim eşimde memur. Evlenirken eltimlerle arkamdan yasingeckin çocuğu olmayabilir demişler eşime. Eşimde bana demişti. Dedim onun kızını da horecez. Şuan 26 yaşıni geçti hala evlilik filan yok. Laf arasında bı kez dedim. Bana eltim böyle diyormuş. Kendi 27 de evlenmiş bana laf atıyor dedim. Daha bı sürü lafları var yutacakları. Yalan yere Kur'an'a el bastı..eşimle beni ayırmaya çalıştı kaynanam. Bosanin dedi. Hala daha yapmadığı kalmıyor. Allah başına versin ama bana muhtaç olmasın. Sadece dediklerini kızında yaşasın. Yaptıklarını çeksin istiyorum. Muhtarlık istemiyorum.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Onu bunu bilmemde benim kaynanam yazları yayladaki evde yaşıyodu orda yaz kış hiç kesilmeyen su vardı eşim beni bi ramazan zorla köye götürmüştü orda kaynanam beni iftar saati tam ezan okunurken aglatmıştı bende demişti buralar kurusunda kapısına kilit vurarsın inşallah diye yıllardır kesilmeyen su şuan akmıyor kurumuş oralar bildiğin 
(265 puan) tarafından
Vay bee iyi olmuş
tarafından
Evet çok iyi oldu ama hala etmeye devam ediyor
Dün akşamda tutturmuş köye taşının
0 oy
tarafından
Bende hiç sahit olmadim ama mesele benim eltim kaynanama cok cektirdi simdi o baya kaynanama muhtaç baya kötü durumda galiba benim sonumda öyle olacak gelin çekiyor ama onun derdi bana vuruyor:(
(265 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
tarafından
Amin insallah
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Evet oldum... Allaha havale ettim ve daha yeni oldu 
(265 puan) tarafından
Ne oldu canım merak ettim özel değilse
(5,272 puan) tarafından
Yok canm özel degil.ben hamileyken kaynanm ve kayinpederim bebegime beedua ettiler Allaha havale edim 2 yıl sonra kiş boyu emek verdikleri koyunlari dogurdu 15 tane kuzulari telef oldu ahladilar vahladilar hic ozulmedim
0 oy
tarafından
Kötülere bişey olmaz genelde
(265 puan) tarafından
İnşallah olur
0 oy
(34 puan) tarafından
Vallahi benim babaannem anneme o kadar çok çektirmiş ki iftira atmış anneme en sonunda olan bir olay sonunda babaannem yalan yere Kur'an'a el basmış annemde ona orda ah etmiş bu yaptığın yanına kalmasın bende göreyim diye babaannem felc geçirdi tam 16 yıl önce felç geçirdi sol tarafını asla kullanamıyor doktorlar iyilesir demesine rağmen ne iyileşti ne de daha kötü oldu Rabbim canını almadı ama sol tarafında hiç can yok şuan. Gördüğüm en net olay bu
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Bana muhtaç olmasını istemezdim ben sezeryan doğum yaptığımda bakacağım diye geldi hiçbir şey yapmadı eşim eve gelene kadar oyuncuydu yani Allah'ım sen görüyorsun dedim ve dün ameliyat olacağını öğrendim kızları çalışıyor ben evdeyim diye ben bakacakmışım kendilerince plan yapmışlar eşimde ben gönderemem eşimi dedi 
0 oy
(854 puan) tarafından
esimden cok siddet goruyodum ilk esimden rabbim seni bir bardak suya muhtac biraksin demistim her vurmasima kaynanada cocugunuz var sabret affet diye diye oyalamisti benim kulakzarimdan tut ayagima kadar catlagima vardi yine kavga esnasinda kocan doverde severde dedi bende rabbim icimden geceni biliyosun dedim sanada ogluna bakmaktan baska care birakmasin rabbim dedim evim patladi eski esim yandi elleri sakat kaldi tedavisi de yok anasida bakmak zorunda kaldi kimsenin ahinin komsede kalmadigini anladigim en net olay 
(3,275 puan) tarafından
Senin adına hem üzüldüm hem kurtulduğuna sevindim cnm
0 oy
(996 puan) tarafından
Babaannem anneme çok çektirdi bizimle yaşardı babam ölmüş olmasına rağmen annem bakmaya devam etti 3 tane daha çocuğu vardı bu arada halamın iki oğlu bir kızı babam dışında neyse bir gün annem ameliyat olucakti ve babaannem inşallah masa da kalırsın dedi büyük kavga ettiler amcamın yanına gitti babaannem ve amcamin yanına gittikten 2 hafta sorma huzur evine bırakmışlar sonra alzaymir oldu ve yine annem baktı öyle ki su içmeyi bile bilmiyordu bardağın içine eline sokup suyu almaya çalışıyodu
0 oy
tarafından
Kesinlikle bana muhtaç olmasını istemem zerre sevmiyorum kaynanası arada eşim olduğu için saygı duyuyorum tabi ki. Ne hamileliğimi bıraktı ne çocuklara bakmamı ne eşime bakmamı ne huzurumu hiç bi şey bırakmadı bende bir kere olsun da Allah için gelip bişeyime yardım etmedi kesinlikle Allaha havale ediyorum babam vefat etti cenazeye geldi son dakika hemen geri gitti hazmedemiyorum bu kadının ve kızının hiç bi şeyini Allahım biliyor en iyisini içim acıyor hep çok yaraladı beni kaynanam ve görümcem
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Kuzum haksızlık gördüğünde ben de birgün senin bana muhtaç olacağını görecem diye düşünme. Kalbine siyah nokta değmesin.

Şöyle bi söz vardı tam kelime kelime hatırlamıyom ama Allah yaşattıklarını yaşatır lakin siz görmezsiniz oh oldu demeyesiniz şeytan vesvese vermesin diye.

Sende bi gün muhtaç olcan ben seni o zamsn görürüm dememek lazım. Zira beşer şaşar. Biz de yollardan yürüyüp gidicez.

Zamanında bana yaşatılanın bin katını görsünler diyen bi insan olarak söylüyorum bunu. Daha hiç bişey görmedim. Allah bilir. 
0 oy
(350 puan) tarafından
Kaynanam bana çok çektirdi dedim gelen gelinde size cektirsin kaynima kız aldılar kız 2 gün sonra kaçtı altınları vs almaya çalışmış tüm hazırlıklar iptal oldu 
(265 puan) tarafından
Keske benimde bi eltim olsaydi tek gelinim belki o cektirirdi bunlara ama üç gorumcem var biri ebli ikisi bekar
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Bana ettiği beddulari Allah'a bıraktım ama bana asla muhtaç olmasin bende ona olmayım 3 tane gelin alack Allah onlarda göstersin ne diyem
0 oy
(17,633 puan) tarafından
Gördüm evet babannem ve dedem :(
0 oy
(3,027 puan) tarafından
Annem ve kaynanası. Anneme yapmadığı kötülük kalmadı. Babamı 11 yıl önce kaybettik kadın hâlâ akıllanmadı hâlâ annemle uğraşır ama hepde Rabbim cezasını veriyor. Zamanın da babamı doldurup annemi dövdürmüş. Babaannemi de sonradan amcamın karısı yani diğer gelini kafa göz dalıp dövdü. Amcam kıymetli evlattı. Hep annemle babamın arasını bozardı. Ama annemle babam bi kere boşanmaya kalkmadı. Ama amcam defalarca boşanma aşamasına geldi. Amcam 50 yaşına geldi hâlâ doğru düzgün yuvası yok hep ayrılıp barışıyorlar. Amcamın karısıni hiç sevmem ama babaanneye de hak ettiği gibi davranır. Annem ne kadar saygılı ise diğer gelini o kadar kötüdür. Sürekli emir verir babanneye. Yemek yap biz gelcez çay koy biz geliyoz. Yapa yapa bunu mu yaptın. Bu çay ne biçim olmuş der. Maddi konuda hep amcamı destekler hâlâ öyle. Şimdi emekli oldu ama maaşıni alıp gönlünce harcayamaz. Amcam çeker eline biraz verir kalanını kendisi alır. Miras konusunda da bize haksızlık yaptılar. Şimdi hastaneden beri gelemiyor. Her gün torba torba ilaç içiyor. Seneler önce doktor ölür bu demiş babaanne için. Ama rabbim almıyor canını acı çekip duruyor. 
0 oy
(56 puan) tarafından
Benim 2 hamileligimdede baldızım cektirmisti. İlk hamileligimde sürekli ilaçlarla gezdim anemi olduğum için neymis ilaçla bebek olmazmış zararliymis Bi yerim ağrıdığında umursamazdi. Kendisi evlendi ilk çocuğunda doğumdan sonra biraz zorlandı. 2. Gebeligimdede hastayken bana bakmadı umursamadı annemde beddua eder gibi söylendi ağzı oruçluyken sinirlenip tuttu kızlar valla kendisi 2.ye hamile ve çok zor geçiyor zar zor yürüyor her yeri ağrı sızı bide sürekli ilaç alıyor. Yani demem shu ki insan yaşattığını yaşar bana ne dediyse ne yaptıysa Allah ona yaşatıyor  
(4,102 puan) tarafından
Baldız derken gorumcemi
0 oy
(489 puan) tarafından
İnsan birbirine muhtaç oluyor yeri geldi mi ben muhtaç oluyorum ameliyat oldum doğum yaptım sezeryan sağolsun bir iki gün baktı bana yeri geldi mi ben onun için hastanelerde kosturdum ben iyisem o da iyi kötüysem o da kötü 
0 oy
(119,055 puan) tarafından
o konuda degil ama baska bi konuda etrigim dua kabul oldu
0 oy
(1,414 puan) tarafından

Annem asla beddua eden biri değildir etmez edeni sevmez ettiğimizi duysa çok kızar.. Neyse annem istenmeyen gelin babam zorla almış neler neler yaşamışlar babaannemleri karakola bile attırmış babam ne muskalar yaptırmış babaannem anneme etmediği kalmamış babam il dışında çalışırkene annemi aç bırakmış yemek vermemiş mutfağı kitlemiş ama her gün de bir tabak yemek saklamış babam gelince gösterip bak karın yemedi demek için bunun gibi neler var.. Ve ölmeden önce o el üstünde tuttuğu gelinleri değil annem baktı babaannem ağlayıp helallik istedi annemden çok günahına girdim senin diye.. Annemde ağladı çok onca şeye değdi mi diye babaannemin arkasından.. hakkını da helal etti tabi..

Annemin bi lafı var bedduaya sormuşlar nereye gidiyon diye çıktığım yere demiş der..
Beddua etme.. Eğer gerçekten haksızlığa uğrayan taraf isen ilahi adalet er geç yerini buluyor..
(265 puan) tarafından
İçim sızladı okurken ne bileyim yapilan haksızlıklara karşı ağlamaktan baska carem kalmiyor namazdan sonra bana ne yapiyosaniz kizlarinizda bulun diyorum istemsizce sanki bana yaptıkları yanlarına kalacak gbi hissediyorum:(
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Babaannem Anbnemin Namusuna Kadar Dil uzat simdi Anneme Muhtac Eleree Dusnmus Bakani Yok 9 Oglu 8 Kizi Var

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,028 göst.
0 oy
30 cevap 845 göst.
5 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Gecesiyah (893 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 390 göst.
0 oy
29 cevap 268 göst.
16 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,729 soru