0 oy
384 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Hamileyim bebeğim iki hafta ileride diyor iri bebek falan dedi normal doğum zor diyorlar sezeryan olur büyük ihtimalle dedi bende sezeryandan çok korkuyorum 30 haftadayim 1.300 gram bebeğim sizce başına gelen var mı yardımcı olur musunuz lütfen 

35 Cevaplar

0 oy
(2,426 puan) tarafından
O kadar iri mi oluyor o ya benimde 27de 1160 dedi ama iri filan dememişti 
tarafından
Bilmiyorum ki ya haftasına göre iki hafta ileride falan dedi iri bebek dedi
(2,426 puan) tarafından
Bana pek iri gelmedi canım yani olsaydı banada derdi
-Reklam-
0 oy
(210 puan) tarafından
Zaten herkesi sezeryana alıyorlar. Erken doğum olabilir zamanında gelir inşallah dinlen fazla yorma kendini ama kilosu iyi sanki maşallah 
tarafından
Ben sezeryandan korkuyorum ya oldum olası hep ameliyattan korkmusumdur
0 oy
(6,420 puan) tarafından
Neresi iri normal bir kilo benim daha fazlaydı hiçte iri falan denmedi. Bence sizin doktor sezeryanı şimdiden kafanıza sokmaya çalışıyor. 
tarafından
Vallahi doğru söylüyorsun ya deli gönül doktorunu değiştir diyor
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Bana pek iri gelmedi ya normal kilosu 
tarafından
Haftası önde olduğu için mi iri diyorlar acaba
(12,494 puan) tarafından
Benimde hep 2 hafta öndeydi 3.700 doğdu kızım ama doktor hiç bana iri demedi
Doğum yapınca bebek çıktığı gibi ebe iri bebek demişti ertesi gün kilosu 3.50 ye düştü şişliği falan oluyor bide bence seninki de normal şuan lık
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Ya makine yanlış ölçüyor bile oluyor devlette birde muayane ol 
tarafından
Birde öyle yapım ya
0 oy
(368 puan) tarafından
Biz 27 28 haftalıkken 1.500 kiloyduk ama bana iri demedi seninkine şaşırdım 
tarafından
Sizinkide önde miyidi haftasi
(368 puan) tarafından
Evet canım , ama 1 hafta
tarafından
Bilmiyorum ki işte yaa
0 oy
tarafından
4130 gram dogurdum hem  de kafası büyüktü benumde kilom vardı doktor  riske atmak istemem dedi sezetyan oldum ama simdiki aklim olsa sonuna kadar normal dogum isterdim. Birazd normal dogumdan korktum
tarafından
Hamilelikte nasıl beslendiniz özel bisey varmiy di Bende hamileyim araştırıyorum bu aralar ya
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Benim ikinci oglusuma ole dedi 2 hafta ondeydi basi iri oluyo dedi catim dardi ama benim ilkim nrmaldi zor olmstu ondan ikincide riske atmak istemedii sezeryan oldu ama bilemyrm tbi herkwsin baska hikayesi 3220 dogdu bu arada 37+0 da
tarafından
Tabi canım doğrudur bende sezeryandan korkuyorum
(13,834 puan) tarafından
Yani herkesin hikayesi baska tbi ikiside dogum sekli benimde ilki nrmal ikincim szeryan ilkimxe cok zorsu ama sezeryan da zor geldi nrmalde 4 dkisim vardi snrasi cok rhtti oluyo btyo
tarafından
İçimde kalsa ya vallahi
(13,834 puan) tarafından
Saglikla kavusun insallah ikiside bir surec merak etme ona lavusunca hepsi geciyo
0 oy
(1,274 puan) tarafından
 Benim oglum da hep önde gitti iriydi normal olmadi gelmedi cunku 40+3de sezeryan oldum çunku durdukca kilo aliyodu dogum kanalina da kafasi buyuk oldgu icin girmedi 4.5kilo dogdu korkulcak bisey degil sezeryan bence tabi en dogali normal dogum diyor herkes ama onu bn bilmiyorum deneyimlemedim
tarafından
Benimkide sürekli kilo alıyor anlamadm gitti acaba kötü birşey mi var doktor yok diyor ama yinede insan korkuyo iste
(1,274 puan) tarafından
Şekeriniz var mi
tarafından
Yaptırdım ama cikmadi
(1,274 puan) tarafından
Ondan olablr deniyor o yüzden sordm ileriki haftalarda belki haftası ile uyumlu olur. DoktorlAr bir iki haftadan bisey olmaz diyolar ztn. Sağlıkla kucağınıza alırsınız insallah
tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bana da iri bebek denildi 29+5 de 1800 Gr dı ama şimdi 37 deyiz haftasıyla uyumlu
(5,108 puan) tarafından
Zaten ultrasonlar çok yanıltıcı olabiliyor. Eltimin bebeğine 4 kg demişti bebek 2700 doğdu
tarafından
Ayy o kadar fark edebiliyor mu
(5,108 puan) tarafından
Tabii öyle canım hatta bebeği 42 haftada doğdu tombik bir bebek bekliyorlardı. Sen hiç düşünme bu durumu sağlıklı olsun önemli olan bu
tarafından
Tabi canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Son haftalar.onemli. benimde başta kafası büyüktü son haftalarda normale döndü.
tarafından
İnşallah benimkide döner canım
0 oy
(240 puan) tarafından
Bna iri gelmedi canım. Bnm bebeğim 31.haftada 1550gr di küçük bile hatta. Bnm bebeğim de minik doğdu. 
tarafından
Sağlıkla kucağıma alırım inşallah bende sizin gibi
(240 puan) tarafından
İnşallah canım. Bazen Drlar sezeryan yapmak için öyle seyler de söyleyebiliyo
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Özel mi hastane
tarafından
Evet özel
(5,492 puan) tarafından
Bebeğin normal canım, muhtemelen sezaryen yapmak için seni korkutuyolar. Ve normal doğum daha zor bence
0 oy
(7,442 puan) tarafından
2500 doğdu tam tersi cok kücük bebek diyip durmuştu doktor hata gelısım gerıkıgı mı var dıye baktı ama oda yoktu 39 haftalıken doğdu
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Benimki iri bebekti ne olur ne olmaz diye son ana kadar beklettiler normal için 40. haftada sezeryan oldum 4640 gr doğdu.
tarafından
Masallah nasil beslendiniz
(3,141 puan) tarafından
Ekstra bişey yapmadım her gün muz soda yumurta peynir bal tüketiyordum olduğu zamanlarda da et tavuk yemeye çalışıyordum. Onun haricinde bişey yapmadım genetik sanırım. Bide ben  7. ayda Corona geçirdim ondan sonra daha çok kilo almaya başladı
0 oy
(1,123 puan) tarafından
Tek doktorla kalma canım başka yerede git... sezeryana almak için bahane olabilir
0 oy
(587 puan) tarafından
Benim oğlana öyle dedi doktor kafamız büyüktü öylede gitti, sonra muayenede normal yapamayacağım belli oldu kafada büyük olması etkendi, sezaryen e karar verdik sancı vs çekmeden doğuma girdim. Düşündüm sonra normal sanci ıkınma çekemezmisim böyle daha iyi oldu bı haftaya toplandım şükür 
0 oy
(397 puan) tarafından
Bnm iki oğlumda ilerde dediler ikiside normal oldu cnm çok şükür 
0 oy
(548 puan) tarafından
28.haftada 1350 grmdi bebeğim sizin bebeğiniz nasıl iri oluyor
0 oy
tarafından
Yanlsn var senn ya o iri degilki 
tarafından
Doktor söyledi ya iri bebek diye bende anlamadm ki iki hafta önde diyemi acaba

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 64 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.
18 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sumeyyeefe (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 160 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,880 soru

11,403,476 cevap

34,941 kullanıcı

...