0 oy
99 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (26 puan) tarafından

Kizlar seker yuklemesi yaptrmamistim bbek iri dendi havtasina gore ultrason resmi altta bas bolgesi ileride gorunuyor bu sikintimi 33+2 günlük regle gore  yarinda seker yuklemesi yptrcam 100 luk yazmış doktor bu fazlami sizce 

imagebirde eğer seker çıkarsa sonrasında ne olacak 

5 Cevaplar

0 oy
(3,324 puan) tarafından
Kaç kilo cnm bende şeker testi yaptırmadım doktor istemedi bebeğim  3750 dogdu
(26 puan) tarafından
2 235 dedi
(3,324 puan) tarafından
Benim 33 harftada  2500 kiloydu cnm
(26 puan) tarafından
Babamda seker var sendede olabilir yptrmalisin onlemini al dedi
-Reklam-
0 oy
(3,258 puan) tarafından
Gende varsa yaptırın aklınız rahat etsin. Hamilelik şekeri çıkarsa da şekeri bırakırsınız hiçbir şey olmaz bebişe. Hem de sağlıklı olmuş olursunuz. Suyun fazla vb bişey demediyse korkmayın bişey olmaz allahın izniyle. 
(26 puan) tarafından
Diyelim ki canim seker cikti ne olacak sonra bn doğumdan sonra hep insülin filanmi kullanicam
(1,872 puan) tarafından
Gebelik şekeri ayrı birşey canım doğumdan sonra düzelir gebelik şekeri bebeği etkilemesin diye size diyet ve ilaç vs uygun görürse verir bebeğin için yaptirmalisin
(60 puan) tarafından
Hayır canım öyle bişey yok ayrıca şeker hastalığı yada gebelik şekeri sadece şeker yemekle olma benimde gebelik şekeri vardı ve ben hiç tatlı birşey yiyemezdim midem bulanıyordu yiyince ekmek pirinç meyve birçok sebep var buna ama doğumdan sonra geçiyor canını sıkma bebekte etkilenir şuan oğlum da bende gayet sağlıkliyiz 3875 falan di oğlum doğum da 1 hafta önde gidiyordu hep boyu kilosu herşeyi çok normaldi sizde genetik olabilir sen bir baktır gene ne olur ne olmaz bana her gün 4 5 defa ölç dedi şekerini ama ne zaman olcsem stresten daha çok çıkıyordu sonra da bıraktım daha rahat bir hamilelik gecirdim
(3,258 puan) tarafından
Hayır canım. En kötüsünü düşünmeyin. Evham yapmayın. Çikarsa biraz dikkat edersiniz yediklerinize hepsi bu. Doktor risk almamak için tedbirli olma taraftarı. Şekerimiz olmasa da dikkat etmemiz gerek de işte. Korkmayın.
0 oy
(1,872 puan) tarafından
Şekerin yüksek olması bebeklerde irilik ve ciğer gelişmesinde sıkıntı yapıyor canım onun için iğne vuruyorlar ciğer geliştirici bence de yaptırın kafanız rahat olsun eğer gebelik  şekeri cikarsada doktorun verdiği diyete uyarsin en azından yapılması gereken şeyleri yaparsın birçok kişide çıkabiliyor bu gebelik şekeri diyete uyulduktan sonra ve doktorun dediklerine sıkıntı çıkmıyor bebeklerde yaptırın kafanız rahat olsun 
(26 puan) tarafından
Teşekkür ederim kafasi niye ilerde cikmis onu anlamadım doktorda birsey demedi
(1,872 puan) tarafından
Kafa kaç hafta ilerde iki hafta ilerde olması yada geride olmasi sorun olmuyor ilerde demek  kafası yapısı biraz  büyük demek canim benim bebeğimde öyledi genetik yapı anne yada babanin kafası biraz büyükse bebeğinde büyük olabiliyor o yüzden ilerde çıkabilir genetik yani :)
0 oy
(12,906 puan) tarafından

4.100 gram doğum yaptım şeker yüklemesi yaptırmamıştım 

Dayılım gelini 4.460 gram 58 cm koca oğlan doğurdu yaptırmadı :)
(12,906 puan) tarafından
Evet normal :)
Yengemin çocukları hep öyle normal doğmuş gelinleri kendisi gibi böyle normal doğurdu :)
(9,977 puan) tarafından
Masallah :D seninkidemi normal
(12,906 puan) tarafından
Benimki de normal :)
(9,977 puan) tarafından
Anam kiz masallah :) benimkide 4250 ama sezeryan oldum
(12,906 puan) tarafından
Kendin mi istedin sezeryan:)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 39 göst.
8 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma ay (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
8 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sdsdcey5 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sevily (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 95 göst.
3 Nisan 2023 Diğer kategorisinde ryaaygt (246 puan) tarafından soruldu

378,464 soru

11,328,355 cevap

34,784 kullanıcı

...