0 oy
581 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (25 puan) tarafından
Merhaba hanımlar 3.5 aylık bir kızım var. Hamilelik süreci ve emzirme süreci derken kilo aldım. Ki bu  normal durum anormal olan kocamın bana sürekli çok kilo aldın demesi. Şuan emziriyorum 6ay da ek gıdaya geçicek o zaman diyette başlıcam diyorum. Eee o zamana kadar diyor bana vereceğini hiç sanmıyorum. Senin bir bacağın benim iki bacağım kadar vs diyor bana. Veremezsin sen falan diyor. O kadar çok hırslandım ki. Ne yapmalıyım 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben olsam patavatsız ağzının ayarı yok derim 

Bende doğumdan beri çok kilo aldım ne yapalım yani veririz 

Bir eşin karısını böyle rencide etmesi büyük ayıp 
(25 puan) tarafından
Sinirim bozuldu ağladım. Hemen çocuk gibi ağlıyorsun falan
tarafından
Kilo ver kendin için ve oda görünce çatlasın kıskançlıktan
-Reklam-
0 oy
(752 puan) tarafından
Benim herifde aynı  seninki gibi . Bide benim ki kuru kemik görsen rüzgar ciktiginda uçacak saniyorum . Ben onun yanında harbiden avrat gibi duruyom şuan hamileyim doğumu yapayım korse kullanacam ilkinde kullanmadım pişman oldum tek çare korse gibi zayıflatan korser var ya 
(25 puan) tarafından
Ben de taktım 15 gün sonra geri 68 düşmüştüm ama sütüm yoktu yedim ve kilo aldım sütüm geldi mamayı kestim vs canımı çok sıkıyor
(752 puan) tarafından
Kız bide sinir etmek için de diyordur benim şuan sadece karnım var hamileyim normal olarak karnım büyük 69 kiloyum oruçta düştüm iyice benle dalga geviyo sen 100 e yaklaştım diye biliyorum ya 69 olduğumu tartıldım gözü önünde inanamadi 69 yoksundur diyo vuracan ağzına odunu öyle dedikce. İlk doğumda 62 ile evlendim 81 e çıkmıştım şimdi 69 dayım bakalım doğumu yapayım geri vereyim diyom ama inşallah olur.  Sen sürekli ye ki sütun olsun ama  spor yap  o sekidle almazsın kilo ben spor yaomadim ondan veremedim canim
(775 puan) tarafından
O zaman mama al sütten kesip zayiflayayim de mala sende içinden can çıkar sonra onu emzir ondan sonra konuş de emzirmesem bende bilirim zayıflamayı de ağzının payını ver ne takiyon
0 oy
tarafından
Ne kadar boş konuşuyor yaa boşver takma canım verirsin inşallah 
(25 puan) tarafından
Kafaya takmamak mümkün değil.
0 oy
(5,843 puan) tarafından
Emziriyorum diye herşeyi yeme bende çok acıkır çok yerim ama ekmek ve unlu mamülleri değil. Çok yağlı değil hergün tatlı yemem. Yani sağlıklı beslen sütün zaten çoğalır kiloda verirsin kocanıda takma kafana patavatsız herif. 
(25 puan) tarafından
Evet emzirdikten sonra çok acıkıyorum. Yemezsem de sütüm azalır şeyi var. Annelerimiz Ye sütün olsun dediği için. Psikolojik sütüm azalır mı diye düşünüyorum
(5,843 puan) tarafından
Dere otu ye anne çayı iç yoğurt ye ama unlu şeylere tatlılara çok abanırsan kilo aldıkça alırsın..
(25 puan) tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim anne çayıda içiyorum humana diye
0 oy
tarafından
Bu ne terbıyesızlık ya hemde yenı bır anneye kolah mı cocuk dıgurmak kac kılosun kı bu kadar abattıyo
(25 puan) tarafından
Ki ben doğumda ölümden döndüm. Kilo bu verilir şükretmemiz gerekirken kilo diyorsun bana diyorum
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Aklıma çok şey geliyoda bısey diyemiyorum.... Doğum kiloları gidiyor ben ilk kızım da 30 kilo aldım 61 e düştüm ikinci kızımda 20 kilo aldım yine aynı kiloya düştüm şuan 3 ye hamileyim bakalım doğum kiloları gider Bi sağlık problemi yaşamadığıniz surece
(25 puan) tarafından
Ya kilo bu verilir alınır niye kalbimi kırıyorsun diyorum. Ben bişey demiyorum ki diyor
(2,366 puan) tarafından
Sende ona bısey bul a anlasın saçının kenarları açılmış de göbeğin çıkmış de kadının balık etlisi olurda erkeğin gobeklisi çok kötü bence ne bileyim bul sende şunlara bak ya biz üzülmesinler diye ses etmiyoruz onlar hoccc
0 oy
(119,321 puan) tarafından
kac kilosunuz     
(25 puan) tarafından
81 şuan
(119,321 puan) tarafından
ee herkez normal diyo 80li rakamlara uzulme yaaa nolcak coo bisi degilmis bek 100 uzeri sanip sordim
0 oy
(44,664 puan) tarafından
Merak ettim kaç kilosun
(25 puan) tarafından
81 kiloyum
0 oy
(587 puan) tarafından
Ay eşimde bana der ama kırıcı olarak değil beraber verelim der oda aldı çünkü, birazda hırs yapayım istiyo bende hiç hırs yok. herşeyi geçtim tanıdıklar rencide eder gibi sürekli kilo almışsın diyo sinir oluyorum artik
0 oy
(626 puan) tarafından
benzer durumu bende yaşadım canım ameliyat olmuşrum baya kilo aldım eşimde benle dalga geçti en son annemgilin yanında dalga geçti ben bu kiloları istediğin kadar istediğin sürede veririm var mısın iddaaya dedim 2 ay da 15 kilo olarak sözleştik sonra diyet yapamayan boğazına düşkün olan ben sıkı bir diyet ve sporla 1 ayda 9 kilo falan verdim sonrasında eşim yeter artık kilo verme güzelleştin iyice demeye başladı bende iddayı kazandığıma dair söz aldım o günden sonra hiç kilo mevzusu olmadı aramızda
(25 puan) tarafından
Emzirdiğim için şuansıkı diyet yapamıyorum. Ek gıdaya başlarken veririm diye düşündüm. Ama bana böyle şeyler söylemesi yıpratıyor beni
(626 puan) tarafından
diyet yerine spor yapın elinizden geldiğince böylelikle yağlarınız kasa dönüşür dik olun kararlı olun bebeğinizin ek gıdaya geçmesine çok kalmamış zaten kararlı olduğunuzu eşinize hissettirin şu an 10 gün var doğumuma baya bi kilo aldım eşlerimiz bizi zayıf görmeye alıştığı için kilolu hallerimiz tuhaf geliyo kilo gelip geçici Allah huzurunuzu ağzınızın tadınu bozmasın
0 oy
(421 puan) tarafından
Bunu kibar bi dille söylemek varken ayılık yapıyor . Üslub cok yanlış.  Bende geçen sene ameliyat oldum üstüne düşük yaptim pskolojim cok bozuldu cok kilo aldim eşimin demesine gerek yok Ben beğenmez olmuştum kendimi. Eşim hadi yürüyüşe çıkalım salata yapta yiyelim vs diyordu 
0 oy
(1,682 puan) tarafından

Ayyy inan hepsi öyle hepsi en sonunda alacağım oklavayı varda yiyommm sanane kilondan deyip iyice dövecemmm...:)

0 oy
(350 puan) tarafından

Benim eşimde öyleydi hep derdi 1.5 ayda 15 kilo verdim şimdi ben söyleniyorum ona kilo ver diye :D

0 oy
(2,150 puan) tarafından
Eşim bana şaka yapar kilolu değilim ama bende aha kapıda orda beğenmiyosan derim sen çocuk doğurmuşsun girdiği beklentiye bak dengesiz 
0 oy
(239 puan) tarafından
Benimkide az kili verince tahta kurusu oldun der 75 kılloyum kimseyi.memnun etmekle uğraşamam valla sende takma
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Eşin ayıp etmiş böyle kaba davranarak ama özellikle emzirme sürecin de kilo verilmez diye bir yok. Emzirirken süt olsun diye gereksiz, abartılı, sağlıksız beslenmeye de gerek yok. Kızım 1.5 aylıkken diyetisyen ile saglıklı beslenmeye basladım ve 23 kilo verdim. Sütüm de gayet yeterli ve besleyiciydi. Süt olsun diye gereksiz kalori alımı anneye kilo olarak dönüyor malesef. 
(25 puan) tarafından
Nasıl kilo verdiniz peki. Nasıl beslendiniz
(7,118 puan) tarafından
Diyetisyenin yazdığı listeye uydum öyle verdim. Sonra kendim bir süre aralıklı oruç diyeti yaptım öyle de verdim. Toplam da 23 hatta 24 kilo verdim. Su an korumadayım. Almıyorum da hiç. Ama ben aralıklı oruc diyetini hayatıma dahil ettim. Beslenme biçimi haline getirdim canım
0 oy
tarafından
Kaç kilosun ki 6 aylık olunca yine 1 çay kaşığı anca yiyorlar canım çok heves etme diyete başlanmıyor kolay kolay ama spor yapabilirsin sağlıklı beslen 
0 oy
tarafından
Kocan olacak misveddeye şlapppp diye tokat atmalisin.
0 oy
tarafından
Aynı sorun bendede vardı sonuç ne biliyormusun ayrıldık annemlerdeyim şuan Allah kahretsin böyle adamları
0 oy
(695 puan) tarafından
İnadına ye sanki çocuğu 9 ay karninda taşıyıp doğuran ve süt veren kadın değilmiş gibi saçma sapan konuşuyorlar erkek tabi dogurmadigi için anlayamıyor 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 475 göst.
0 oy
7 cevap 588 göst.
12 Ekim 2022 Aile kategorisinde tazeAnneee (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 487 göst.

379,864 soru

11,370,932 cevap

34,854 kullanıcı

...