0 oy
173 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından
uzin zamandor  yokdum.     herkese merhaba     anneler  lutfen yardim kizim 5 gun spra 24  aylik olacak.  su bir  iki haftadir  hic beni dinlemiyor. icinden bam baska  bir kiz  cikdi.  disari cikamaz  olduk parka  gidiylruz  eve gelmek istemiyor  kacc saat  oynasa bile gelmiyor. yediyi yemekleri yemiyo. ben ne dersem tersini yapiyor.  aglama krizlerini demiyorum. ne  isterse  o olsun istoyor.  bur agliyor  susmuyor.      vurmasi falan yok asla  sadece   agliyor    goz yaslari akiyor  hepsindede.       cocuk arbaasina  binmek istemez  asla  bir yere gitdiyimzide  hep benim kucagimda  gitmek ister arabaya kpyunca  bagiriri ciglik atar.    yapma  dediklerimi  hic saymiypr  zaten.     mesela  eskidwn oturdugu masada  yemek yerken simdi kendi masasini kendi secer.  ben giydirgimi giymez  kedi ne isterse  onu giyer cok zor nasil bas  etdiniz  yardimci oljn lutfen. disari cikmak iicin cok aglar  birde

13 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Sendrom degil csnim simariklik her cocuk simariyo inatlasiyo adi sendrom oluyo 
(1,161 puan) tarafından
evet  ya.    simarlik demeyilimdi benliyini ortaya  koymak doyelim cunki kendi kararlari olunca  bir memnun olma. geloyor.  bir  inatlsma  var.   eskiden kuzuydu da simdi cpk deyisdi
tarafından
Asla şımarıklık falan değil lütfen uzmanların videolarını izleyin
(907 puan) tarafından
Ne demek simariklik ya!! Iyi sen cocugunu sustur gerekirse dov ozaman,
-Reklam-
0 oy
(119,287 puan) tarafından
2 yas bitmeden 3 yas sendromu basliyo  parkta kuzey cocuga vurdu aglatti snr gel top oyna diyo cocuk oynamayinca uzuluyo bide
(1,161 puan) tarafından
ay kiyamam bu cocuklar  neden boyle   benim kizda  beni bazen kizdiriyor. bende  uzulduyumu soyluyorum ona.       sora geliyor  bana sariliyor  elimi kolumu basina  koyiyor  onu oksamami istiyor. opmemi sarilmami istiyor. sora  yine  basliyor
0 oy
tarafından
Oğlum ikiye girecek oda öyle ne elimi tutar ne kucağıma gelir nede arabaya biner. Başını alıp gitmek istiyor gelmiyo dışarıdan her dk ayakkabısını eline alıp çıkana kadar yerlere yatiyo gececek inşallah ama bilmiyorum ne zaman
0 oy
(814 puan) tarafından
Cnm farkindamisin daha 2 yaşında bir çocuk o daha çok huy değişecek biz bile yemedigimiz şeyleri 3 5 yıl sonra severek yiyebiliyoruz bunlar çok normal kendiliginden düzeliyor hepsi sevgiyle yaklaş yeter li benim oğlumda Mart 5 te 2 ye girdi aynı durumları bizde yaşadık ama şuan iyiyiz bu arada genelde cocuklar parktan cikarken aglarlar çünkü onlar çocuk :)) artık büyüdükleri için isteklerini bu şekilde dile getiriyorlar
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Bu atlatılacak bişey değil cocugun gelısımının bir parcası o yuzden secenek sunun hayırı cok kullanmayın 
0 oy
(15,196 puan) tarafından
Bu o yaşta yaşaması normal.olan hatta yaşaması gereken şeyler bebislerin. Atlatmaya çalışma boşuna zaman lazım onun için. Ama mesela parktan eve gelmek istemiyor. O zaman 10 dk sonra gideceğiz dedin. 10 dk ya alarm kur. Alarm çalınca gidiyoruz de. Eğer gelmek istemezse kucağına al götür. Kötü söz kızma olmasın. Senin kararlı olduğunu görürse ağlar ağlar susar. Bir anne paylaşmıştı bunu. Ben de oradan biliyorum.
0 oy
tarafından
3 olunca atlatırbu defa da yaş ın ki başlar merak etme canım 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
2 yaşında bir çocuk için gayet normal şeyler bunlar 
0 oy
tarafından
Canım YouTube da uzmanların bu konuyla ilgili videoları var onu izle. Burda kimse yardımcı olamaz sana. Çocuğun birey olmaya ve bunu sana anlatmaya çalışıyor. Kendini tanımaya çalışıyor. Yapma yerine destekçi olmaya çalış. Mesela oyuncaklarını topla demek yene oyuncaklarını ne zaman toplamak istersin gibi seçenekler sun. Bunun gibi bir sürü küçük taktik var. Uzmanlar anlatıyor. İzle bol bol
0 oy
(7,004 puan) tarafından
Maalesef aynı ve baş edemiyorum.
0 oy
(907 puan) tarafından
Kendini ispat etmeye calisiyor, onunla savasma vnm ozaman,bende yaaadim biliyorum.ne kadar savasirsan o kadar kotu olur,asla kizma ne yaparsa yapsin sakin kal bekle sonra konys sureklu
0 oy
tarafından
Benliği oluşmaya başlıyor ben seçenek sunmak ile biraz hafiflettim diretmiyorum ama benim istediğim iki seçenek sunuyorum kıyafette falan birini seciyor ama benim zaten seçtiğim biri olduğu için sorun olmuyor yemekte meyvede  falanda öyle yapıyorum arabaya benim kızımda artık binmiyor bisikleti ile gidiyoruz canım 
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Sendrom deme ben sendroma girdim kim beni cikaracak peki☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 58 göst.
14 Mart 2023 Aile kategorisinde Catzzz (280 puan) tarafından soruldu
+4 oy
12 cevap 445 göst.
10 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 380 göst.
14 Mart 2023 Aile kategorisinde Beratcinar (2,475 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 313 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,181 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı

...