+3 oy
789 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Bakıyorum etrafta herkes kendini ev işine verdi yemekler börekler tatlılar. Bana çok garip geliyor tam tersi uzun uzun duş alırım bakımımı yaparım dinlerim yarına yorgun argın bayram yapmaktan iyidir derdinize ne neden yoruyosunuz bu kadar kendinizi anlamıyorum? Ev temizliği neyse onu bende yapıyorum ama bütün günü tepsi tepsi tatlı börek yapmaya ayırıp üstüne onları yiyip kalori alıp göbek yapıyosunuz hiç mantıklı değil eve gelene bayram şekeri tutmak nesine yetmiyor 
notu ile kapatıldı: Tartışmaya açık post

20 Cevaplar

+5 oy
(7,972 puan) tarafından
Çok saçma bi dusunce her gün tepsi tepsi tatlilar yemekler yapmiyoruz ama bakimimizi zaten sürekli yapmamiz gerek sen bayramdan bayramami bakim yapiyosun??
tarafından
Bayrama özel ekstra yapıyorum nasıl ki hergun ev temizlememize rağmen bayrama özel daha kapsamlı temizliyoruz buda onun gibi
(1,856 puan) tarafından
Kız ekstra banyo ne sanki her zaman pis yikaniyorsun bayrama özel temiz yikaniyorsun gibi
-Reklam-
+1 oy
(450 puan) tarafından
Senin bakış açından istiyorum 
tarafından
Komşuma bakıyorum gözlerinin feri gitmiş daha bir sürü iş sayıyor gidicem şunu da yapıcam bunuda yapıcam diye ne gerek var ya bırak dinlen Bayram demek homidi gırtlak demek mi sanki
(450 puan) tarafından
Degil ama insanlar gelenekleri  yaratıyorlar
(2,086 puan) tarafından
Bende o malzemelere vericek param varsa gider hazır alırım hem tatlıdan olmam hem rahatimdan
tarafından
Homidi değil, homini gırtlak. Bilmediğin şeyleri yazma yaa.
+1 oy
tarafından

Geldı spekulasyonnnlarınn kadınııı :D

(6,151 puan) tarafından
Gözdee bayılıyorum sanaa haha :D
tarafından
Ahhshshe dur dur sımdı 50 yorum alır yıne kavga dövüşşşş ♥️♥️
(6,151 puan) tarafından
Haha bekliyorumm:))
+1 oy
(2,787 puan) tarafından
Bu postu okuyunca direk sen olduğu nu anladım 
(14,753 puan) tarafından
Ben de bu yorumu yazdım. Post kapatılmış yazamadım. Demek kii yalnız degilmisim
0 oy
(519 puan) tarafından

Ahahaaa Allah iyiliğini versin kız birazda haklısın tabi:)

0 oy
(7,179 puan) tarafından
Baklavamîda açarım bakimimida yaparim suan ağda yapip yağ ile masajimi yapip dusa girip güzelcene kremlenicem meselaa :))
tarafından
Demek istediğim bu kadar yorulmaya gerek yok bence dinlenelim
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Misafir baş tacıdır tatlı yiyelım tatlı  muhabbetler olsun diye benim evime kimse gelmediği için yapmadım bemde
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Hepsini birden yapan güçlü kadınlar çünkü ..
tarafından
Güç bu değil bu kendini yormak
0 oy
(589 puan) tarafından
Niye bu hazırlıkları yapanlar bakım yapmıyor mu çok dar bir düşünce. Bir kadın isterse hepsini yapar ki senede sadece 2 bayram var her gün yapılmıyor sonuçta bu hazırlıklar 
tarafından
Bakımdan kastım kendime zaman ayırırım dinlenirim neden tepsi tepsi bişeyler hazırlamak için yorgun düşeyim ki
0 oy
(4,987 puan) tarafından
O ayrı bir heves kendimde yaparım cocuklarimada yaşatırım 

Biz böyle gördük böyle ortamlarda büyüdük 
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Sadece bir defa annem yemek yapmadı ondada halamın damadı söylenerek inmiş evden bayram yemeksiz olurmu diye :))) ama bu bayram annam hastalandı eşim hasta kızımin ateşi var yani kimseye gitmem kimse gelmez daha mutfağı toplamadım kızımi uyutup :(
0 oy
(6,911 puan) tarafından
Yılda iki kere oluyor zaten ve geleneklerimiz devam ediyor bence gayet güzel bir şey. 

Bu arkadaş Tuğbasuyu aratmaz gibime geliyor :D
0 oy
(118,901 puan) tarafından
bakimi gunluk yapmiyomusun ? yilda 2 bayramimiz var ozen gosterilmeli bana gore
0 oy
(1,707 puan) tarafından
Sene de iki kere bayram oluyo zaten yapmayalım mi yani böyle gördük böyle de devam ediyo sen suslenebilirsin yapanlara da laf etme bari 
0 oy
(5,243 puan) tarafından
Evimin işini hergun yapıyorum yemekte hergun yapıyorum bayrama özel bisey yapmadım hiç 
0 oy
tarafından
Kimsemiz yok eşimde yok evde ve en komiği ben o börekleri tatlıları hiç bilmem bana da çok sıradan gelir bayram yani günlük nasılsa  yarında öyle oluyor ya eşimde yok zaten evde hepten sıradan bir gün oluyor ve yapan kişiler de mecbur yapılıyor adetlerimiz bunlar misafirleri vardır yani kalabalıkları vardır bence güzel bir şey bizim kimsemiz yok malesef eşimi bile telefondan arayıp kutlayacam nöbette çünkü bu heves belki yakınlarda olur dedim ama köylere gidiyor yakın olsaydı evi her işi bırakıp kızımla yanına giderdim
0 oy
tarafından
Biii bayramimiza okramliklarimiza laf etmemistin
tarafından
:))seni yerim ben ya  saka bir yana esim iyilik yapmayi cok sever ben seni coknsevdim
tarafından
Bende iyilik yaparim
tarafından
Biliyorum yaparsin cnm benim izmire yolun düşerse muhakkak beklerim
tarafından
Eşim gelirse ancak öbür türlü zor
tarafından
Hayirlisi leyn
0 oy
(17,526 puan) tarafından
Yine ekşın istiyosun yine aksiyon istiyosun demiiiiii
0 oy
(368 puan) tarafından
İkisini bir arada yapamıyorsun diye hem bakımınk hemde misafirlerine yaptıgı hazırlıgı sunan kadınlara niye kusuyon şimdi , sende yapabilirsin kızz 
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Bayram tatlısıyla böreği coregiyle bayramdır makyajıyla değil seni şiddetle kınıyorum :)
(7,166 puan) tarafından
Hahaha :)))
(7,166 puan) tarafından
Post kapanmış buraya yazayım. Misafir sevsen anlardın.misafir seven  Insanlar gelen giden misafirlerine sevdiklerine ikramda bulunurlar

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 222 göst.
30 Nisan 2022 Aile kategorisinde 16hurrem&02 (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 527 göst.
24 Nisan 2022 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 488 göst.
2 Mart 2023 Diğer kategorisinde Eylem Asya (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 107 göst.