0 oy
219 göst.
Aile kategorisinde (179 puan) tarafından
Kizlar bayram icin misafirim  gelcek onceden yapip geldiklerinde pisirebilecegim  ikram edebilecegim biseyler yada sizler ne yaptiniz

11 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından
Ahh Antep'te olsaydık bulgur pilavı yuvalama ❤️♥️ 

Yarına sarma yapacam belki fikir olur 
(589 puan) tarafından
Ben yine yapıcam yuvalamayı kimse yok ama olsun eşimle yeriz:)
-Reklam-
0 oy
(2,556 puan) tarafından
Tekiz ailemiz hep sehir disinda erken dogum riskim var yanlarina gidemedik burdada kimsemiz yok ama sarma sardim soguk baklava yapicam sarimsaklimiz var yoremizin  bide su boregi yaparim cocugum bilsin bayrami hic degilse 
0 oy
(4,795 puan) tarafından
Ben yaprak sarma ve et sote yapıp dolaba koyacağım. İlk 2 gün yokuz ama belki 3. gün gelen yemeğe kalır diye hazırlık olsun maksat
(179 puan) tarafından
Et sote yi buzdolabında mi dondurucuya mi koycaksiniz tadi bozulurmu
(4,795 puan) tarafından
Yarın ya da ilk gün yaparsam dondurucuya atarım büyük ihtimalle ama ikinci gün yaparsam buzdolabına koyarım
0 oy
(159 puan) tarafından
Gelen gidenim yok birsey hazirlamiyorum
0 oy
tarafından
Biz şimdi baklava su böreği kek felan yapıyoruz. Ekstra sarma birde nohut yemeği pilav salata bize çok kimse gelmez kendimiz yicez =) 
0 oy
(179 puan) tarafından
Su böreği  hic yapmadım ispanakli borek yapcam sigara boregini sarip dolaba yada buzluga koysam sonrada kizartsam diye düşünüyorum 
(179 puan) tarafından
Tatlilarada cesaretim yok :(
0 oy
(6,360 puan) tarafından

Eşimle yalnızız burda o da çalışır büyük ihtimal belki biraz gezdirir amcası var burda ama konusmuyolar gitmem bende dayım kardesm var belki kardesm gelir dayımda yalnz burda of karısık evdeyiz işte :D  o yüzden normal yemeğimi yaparm yarım kg şeker aldm tatlıda eşim dışarıdan alıcak, 

0 oy
(44,603 puan) tarafından
Evde olmiycaz.   
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Bayramda kardesim be abim gelecek 5 günlüğüne 1400 km uzaktan. İlk kez geliyolat yasadgm sehire baklava ve sarma yaptm ilk gun su kofte ve pilav. Diger günleri planlayadm daha
0 oy
(118,488 puan) tarafından

sarma var buzlukda pilav corba dallas steak yapicam esim evi terkedecek ama napim :D tatli hazir humus yapicam borek var buzlukda salata icecek bi cesit daha lazimda dusunuyom 

0 oy
tarafından
Ben yapran lahana sebze karışık oste dolma yapiyorum aksam dan sabah da pisisriyorim yanina da cacık bide icecek koyiyorum yanina misafirim gelince veriyorum yiyoruz
(179 puan) tarafından
Sarma yapcam içli köfte yapcam buzluga koycam insallah buzluga koyup cikarinca kötü olmazz

İlgili sorular

+3 oy
20 cevap 787 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 329 göst.
27 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,263 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 293 göst.
27 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,263 puan) tarafından soruldu

374,699 soru

11,207,997 cevap

34,512 kullanıcı

...