0 oy
593 göst.
Diğer kategorisinde (472 puan) tarafından
Bayram arifesi diye sabah beri çamaşır, bulaşık,yemek, salon halılarımı sildim vs.  Sabahtan beri arı gibi çalışıyorum. Beş aylık bebeğim de var hiç durmaz.  Görümcem ve kaynım da bizde kalıyorlar.  Yani insan yaşadığı evde en azından biraz destek olmaz mı? Ye iç yat başka bir şey yaptıkları yok. Hele görümcem. Çocuk değil 21 yaşında.  Öğlen iki de kalktı güzellik uykusundan.  Bende orucluydum o da. Tüm gün bana tek yaptığı akşam yemeğinin sofrasını toplamak ki yarısı zaten tezgahın üzerinde. Çay demlemis demlikteki eski çayı lavaboya dökmüş öyle duruyor. Sanki dünyanın işini yapmış gibi herkesten önce yıkanmış.  Oğlum rahat vermiyor zaten bir de tatlı istiyorlar. Vallahi bıktım. Bunların boğazına çalışmaktan bıktım.  Eşim her şeyin farkında bir kez olsun kendini incitip kalk şu kadına yardım et demez.  Leş gibi oldum yıkanmam lazım herhalde sabahı bulur yıkanmam çünkü oğlum uyumuyor.  Çok doldum, çok sinirliyim

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sakin ol  cnm 
(472 puan) tarafından
Vallahi sakinlik falan kalmadı. İnsanı çileden çıkarıyorlar. Estağfurullah çekiyorum ha bire. Bayram geldi ama ben pert oldum bayram gelene kadar
tarafından
Kendini yormasaydin sende
-Reklam-
0 oy
(11,217 puan) tarafından
pilini pirtini eline virir evden atarim oyle gorumceyi
(472 puan) tarafından
Yüzü olsa da kendi gitse keske
(11,217 puan) tarafından
yuzu olsa yedigi ictigi yere s... yatmaz .
0 oy
(997 puan) tarafından
Neden kendini savunmuyorsn ve her yaptıklarına susuyorsun sen susmaya devam ettikçe onlar hep daha fazlasını beklemeye yapmaya devam edecekler önce sen kendini savun ezdirme 
(472 puan) tarafından
Susmuyorum.  Yüzsüz olunca insan almıyor söylediklerimi.  Yap diyorum çocuk değilsin diyorum.  Anası iş vermemiş ki önüne yapsın.  Dün gece giydiği pijamalarla bugün akşam yemeğine oturdu sofraya.  Daha ne diyeyim sen düşün.  Üstünde kuflendi kıyafetler diyorum duştan duşa değiştiriyor
(997 puan) tarafından
Yapma yavrum işini 21 yaşında diyorsun çamaşır i yıkama odasını yattı yeri düzeltme gerkeiyorsa önüne yemek koyma kalk birşey ucundan tut de senin söylemin yetmiyorsa kocanla konuş o konuşsun olmaz ki böyle sende ki de can
(472 puan) tarafından
Salonda yatıp kalktıkları için mecburum toplayıp temizlenmeye. Benim içim almıyor bir süre sonra
0 oy
(736 puan) tarafından
Neden sende kalıyorlar ki gönder gitsin
(472 puan) tarafından
Görümcem üniversite okuyor kaynım üniversiteye hazırlanıyor
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ne diye sizdeler hep mi sizdeler
(472 puan) tarafından
Görümcem üniversite okuyor burada kaynım beş aydır bizde sınava hazırlanıyor. Kazanamazsa seneye de gelecekmiş
(5,240 puan) tarafından
Defolup gitsinler ev tutsunlar ben kabul edemem böyle şeyler nasil sinir oldum şuan eşinde bi zahmet ağzını açsın bisey desin söylede
(472 puan) tarafından
O ağzını açacak da ben de görecem dünya gözüyle
0 oy
(1,439 puan) tarafından
O degil De gorumcen kaynin sende mi kalıyor 
(472 puan) tarafından
Evet.
(1,439 puan) tarafından
Niye kiz o nasil is
(472 puan) tarafından
Gorumce üniversite okuyor kaynım üniversiteye hazırlanıyor
0 oy
(683 puan) tarafından
Çok haklısın çok sinir bozucu bence eşinle konuş söylesin söyleyemiyorsa ne die kabul etmiş evinize sen söyle çeknme şmdi içine atarsan ilerde daha kötü patlarsın iş buyur azıcık oyun yap hastayım şuram ağrıo buram ağrıo die azck oyuncu ol b7 devirde böylesi yaranır bizim gbi kendni feda edenlerin kıymeti bilinmez 
(472 puan) tarafından
Eşim kör değil görüyor sonuçta. Kendinin akıl etmesi gerek nereye kadar ben söyleyeceğim.  Lafa gelince kendine bakmıyorsun, kendine zaman ayir vs.  Off çok doldum
(683 puan) tarafından
Bak canm samimi söylüyorum. Bu şekilde sen kaybedersin hem kendini feda edersn hemde kötü olan sen olursun insan oğlu böyle oyuncular kazanıo bu devirde eşnle kötü olma onlar için erkekler malesef bizm gbi düşünceli değiller işlerine geldiği gbi hareket ediyorlar sen hep oğlum durmuo hastayım gbi bahanelerle işi görümcene yıkmaya bak
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım sende onlara sıkıntı ol madem git gel söyle ver çocuğu oynasın kalk yap de beğenirse böyle beğenmezse çeksin evine gitsin 
(472 puan) tarafından
Çocuğu verince de azıcık mızmızlansın bu durmuyor diyorlar.  Sabırla bekliyorum bakalım bir gün çok fena patlayacam
0 oy
tarafından
işlerine gelmemiş. şimdi misafirlikler olacak ya, orada anlat bunları. senden utanmıyorlar bari akrabalardan utansınlar. evi falan da sakın temizleme, sadece kendi odanı temizle. emeğine, sana saygıları yok.
(472 puan) tarafından
Olan yine bana olacak ki.  Aynı tas aynı hamam.
0 oy
tarafından
Sana kötü laf sokmuyorsa bazıları gibi hep Altan laf atmıyorsa tamamdır. O iş yapsada yapmasada sonuçta yapiyorsun ve bitiyor ama kötü laf unutulmaz. Herşey iş olsun işin gözü kördür 
(472 puan) tarafından
Ayy bir de kötü laf söylesin bunca emeğime, çabama.  Yemin ederim kapıyı gösteririm
(6,047 puan) tarafından
Çok sacma bir düşünce yapısındasiniz. Ne demek sana laf sokmuyorsa iş yapmak birşey değildir falan.  Beni hizmetçi gibi kullanmak bana zaten en büyük hakarettir . Bir yerden sonra dayanamaz evden kovardim valla. ...  Ayrıca post sahibi de sesini cikarmazsa üstüne binen çok olur zaten bakıyor gelin diye üzerine bı de kaynana kayınpeder gelir görürsün. Gönder şunları evinden gerekirse ayrı eve çıksınlar iki kardeş. Kaynin da kendi evinde çalışsın sınavına . Susarsan hala kendilerinin farketmelerini beklersen geç olur. Hem yipranirsin. Hem eşinle bir yerden sonra soğukluk olur. Hemde bebeğinin en güzel zamanlarini değerlendirmek yerine gorumcene yemek servisi yaparsın. Aslında suçun bir kısmı da sende. Bazen sabretmek güzel birşey değil
(472 puan) tarafından
Kahretsin ki aldıkları sakızı bile şu pahalıydı şu ucuzdu kafasıyla hesap kitap yaparak yaşadıkları için ayrı ev değil ayrı sokağa bile gitmezler.  Eşimi de biliyorum en ufak bir şey söylesem onlar benim kardeşlerim tabi ki yapacaksın der.  Benim demek istediğim şu.  Biz de görümce olduk bizim babamızın evinde de gelin vardı ama ne varsa hep birlikte yapar bitirir ondan sonra dağılırdık.  Hatta yeğenlerim olduktan sonra bile önce çocuğunla ilgilen derdik.  Benim bu görümcem tuhaf ya. Duş alır duşa kabinin içindeki saçını almaz.  Kırk kere söyledim daha ne yapabilirim ki.  Kırk kere.  En son gider tıkandı da ondan sonra dökülen saçlarını toplamaya başladı. Bana bunu ben daha yedi yaşındayken öğretmişti babam. Görümcem 21 yaşında üniversite öğrencisi.  Geleceğin diş doktoru yardımcısı.  Her şeyi de ben arkasından söyleyemem ki onu yap bunu yap diye.  Küçük çocuk değil peşinden koşayım.  Çamaşır attı geçen gün makinaya. Kendi kıyafetlerini.  Bilerek eklemedim.  Üçüncü gününde çıkarıp astı ki onu da ben hatırlattım.  Koktu makina da dedim aaa unutmuşum dedi.  Gerçekten yoruldum yani
(6,047 puan) tarafından
Kaynanana söyle. Baş edemiyorum artık de. Ya soyle sana yardımcı olsun yada evimde kalmalarını istemiyorum artık de. Bırak eşin gormuyormu halini. Gerekirse tartış sesini çıkarmadı gün sürece memnunsun halinden sanıp devam edecekler
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Bu kadar sinirlenene kadar bana yarım eder misin desen daha kolay olurdu sanki herşey 
(472 puan) tarafından
Aynı evi bir buçuk yıldır paylaştığın kişiye bence yardım eder misin demeye bile gerek yok.  Zaten neyin ne olduğunu biliyor ve görüyor.  Çocuk değil yani. Her şeyi de ben söyleyemem ki.  Anlayış olsa işte kendi akıl edip yapsa daha iyi olmaz mı sizce?  Ben ki her şeyini düşünürüm onun.  Ona gösterdiğim inceliğin onda birini bana göstermesi gerekmez mi?
(1,371 puan) tarafından
Evet yazdıkların doğru ama sen açık açık demedigin için o da yan gelip yatıyor desen mecbur kalkıp yapacak yapmam diyemez herhalde
0 oy
tarafından
E sende yapma senden once napıyolarmıs bokun ıcınde mı oturuyolarmıs
(472 puan) tarafından
Ben yeni bir buçuk yıllık evliyim. Üç aylık evliyim yanıma geldi.  Öncesinde köyde yaşıyorlardı. Sanırsın Paris'te buyumusler
tarafından
Nıye geldıler yanına
(472 puan) tarafından
Görümcem üniversite okumak için geldi.  Bir buçuk yıl oldu o geleli. Kaynım beş aydır burada.  Üniversite sınavına hazırlanıyor.
0 oy
(301 puan) tarafından
Allah sabır versin canım görümcenin sizde kalması neyse de, dinimizde bile kayınla aynı evde kalmak doğru değil Nureddin Yıldız’ın kayınla anı evde kalmakla alakalı bir videosu var youtubeda aç izle, eşine de izlet ve ciddi ciddi konuş eşinle bu konuyu kaynın kalmasın en azından
(472 puan) tarafından
Ben kaynım gitsin desem kocam sen de git der eminim
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Yapma yapma yani bu kadar basit isteyenede mutfak orda birazda siz yapın de
(472 puan) tarafından
Söylüyorum.  Beni eleştirenler kalksın yapsın biz de görelim diyorum. Yemin ederim günde on kez diyorum ama yok k.çını kaldırıp üstünü değiştirmeye üşenen insandan ne beklersin ki
(1,831 puan) tarafından
Sende yapma o xaman bacım mecbur değilsin bırak dağınık pis kalsın iki lokma ekmeğin arasına koy ye onlar ne yapıyorsa yapsın
(472 puan) tarafından
Valla tam olarak su an dediğini yapıyorum. Bebeğimi yatırdım ben de uyuyacam biraz.  Yemek falan da yapmadım. Eşim zaten bu gece yok.  Acıkan yapsın yesin.  Ki eminim uyandığımda biz bugün ne yiyoruz sorusunu soracaklar her gün olduğu gibi.
0 oy
(118,974 puan) tarafından
beterin beteri varmis
(472 puan) tarafından
İkisi de benim evde galiba :D

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 369 göst.
21 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 874 göst.
17 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde egc01 (625 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 262 göst.
17 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Kizlarimmmm21 (1,313 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 584 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,075 soru

11,284,396 cevap

34,686 kullanıcı

...