0 oy
535 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Yaa biz diyarbakirda yasiyoz burda gercekten is yok asgari ucretin altinda maas aliyoruz.Borclar girtlaktaa esim de konsolosluga gidip vize cikarcakmiss hicbiryeri tanimadan etmeden gidcem diyor is bulurum bir aya kadar diyor kafasina koymus bir keree

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
O kadar kolaysa bizde gidelimm gitmem maymi sanki hadi diyelim gittik işi bulmak çok zor
-Reklam-
+3 oy
tarafından

Orası Turkıye mı elını sallayan girsin :D

0 oy
tarafından
Hayirlisiii....
0 oy
(119,001 puan) tarafından
kafasina koysunda kim nasi vize neden vize vercek nasi vize alcak nasi gelcek hani su donemler hic bi ulke kolay vize vermiyo vize harclari bile ucuk fiyat olmis
tarafından
Hahahah yok daha nelerr
(1,856 puan) tarafından
Gerçi eskiden öyleydi zavallılar ne edecek çirkin alaman karılarını inan mecburiyetten evlenip çocuk yaptılar
tarafından
Kiz is icin degmez sevmedigin biriyle evlenmek icin
(1,856 puan) tarafından
Erkeklerin sevgi umrunda değil ki sırf işleri olsun orda kalsınlar inan çok çocuk Almanya'da babasız bizim Türkler yüzünden
(119,001 puan) tarafından
şuan o yontem halen var ama kadinlar 40,50 bim euro istiyo nikah icin o parayi vercek adam burda ne etsin zaten
0 oy
(272 puan) tarafından
Okadar kolay degil malesef vize almak heleki gider gitmez 1 ayda is bulmak. Agzinda ana dili gibi almancasi olan bulamiyo. 
tarafından
O da dogruuu.
(272 puan) tarafından
Benim esim aile birlesimi vizesiyle geldi hemen öyle is bulmak yok önce buranin sartlarina uyman gerekiyo almanca kursuna gitmen gerekiyo zaten gecici vizeyle geliyosun yani süreli sonradan uzatilmis oturum ve calisma izni aliyosun. Bence fazla hayallerde yasamasin sonu hayal kirikligi olur
0 oy
tarafından
O kadr kolaysa bizde gidelim valla. 
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Vize de almak zor canım akrabanız varsa davet yollayabilir   ama kolay kolay vizede alınmıyor dil yoksa birde orda zor  iş açısından  eşim büyük avrupa da Türkiyede  en büyük lojistik firmasinda bize avrupaya gitme sansimiz var eşim teklif etti bebek yokkende hamileyken de  almanya ispanya bir kac yer daha var şirketin depolari var orda avrupada  ama ben hiç istemedim ben alismisim evet orda yaşayanlarin kazancı iyi ama o yaşadıgi ülkede aldigi maas uçuyor gecim zor oluyor onlarin parasi tr de geçer ama avrupada bir ekmek dunya para sigara keza oyle kiralari uçuk iyi düşünün yani gitmek mesele orda karin tokluğuna calisir oda elde var sıfır zor yani
tarafından
Asko oyle zaten temelli gidelim demiyor birikim yaltiktan sonra cocuklars birsey birakilm diye oyle dioo
(5,954 puan) tarafından
Anladım kira vermeden orda kalcak yeriniz varsa paranızı tutacaksaniz olur ama bu zamanda ev ev ustune olmuyor allah işinizi rast gecirsin canım❤
0 oy
(803 puan) tarafından
Yani gurbette çalışıp iyi para kazanana kadar kapının önünde olsun limon satsın bence daha iyi orda illaki gözü Alman helgalarina kayar bence 
tarafından
Kizz eger oyle hir is bulursa tek gondermem kjj bende giderim
(803 puan) tarafından
Hee ne bilim kız ben tek sandım
0 oy
(762 puan) tarafından
Gıtsın gidinde Bunuda unutmasın eskisi gıb degil mıs kuzenim gitti daha 2 ay once burnundan getirmişler mobıng yapıyorlarmış gerı gıtsın dıye 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
O şekilde gelirse elde avuçta ne varsa + borç yapar da gelir. 

Öncelikle tanıdık birini bulun araştırın, iş vizesi ile gelmek en mantıklısı ama elbette önceden biraz dil oğrenesi lazım o da çok zor değil bir kaç ay içinde halleder.
0 oy
(494 puan) tarafından
Tamm de geç canm kolaysa git de gidemez ki öyle kolay olsa bende giderm ablam viyanada kardeşim çık kez öğrenci olarak gitmeyi denedi o kadar zor ki yapamadı bi türlü 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Nasıl öyle gidiyor hemen arkadaşım alman biriyle evlendi bir sürü kağıtlar yazışmalar falan uğraştı ekstra sınava girdi 3 kez geçemedi hala gidemedi evleneli 2 yıl oldu sınavı geçmediği için Alman hükumeti kabul etmiyor kocası alman olduğu halde 
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Esimin pasaportu var almanya da çook yakın sevdiği tanıdık amcası var.ve usta öğretici belgesi vs herşeyi var orada gidip tamircilik te yapar  Ama yine De gitmek kolay değil diyo. Birkere ordan evlilikapmasi lazim yerlesmesi icim kağıt üstü evlilik oluyor geneli.  Buda sizden bosanmasi lazim resmen. Diğer türlü kabul etmezler anczk misafir turist gibi gidip gelir 

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 494 göst.
0 oy
12 cevap 982 göst.
13 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,124 göst.
30 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nurrsa (116 puan) tarafından soruldu

377,309 soru

11,291,453 cevap

34,706 kullanıcı