0 oy
436 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Babam Kur'an kurslarında okumuş biris ve internette biri çıkmış Mehdi olduğunu soyluyor babama sordum babamda Hz Mehdi yok diyor kuran hocaları böyle birşey bahsetmedi bize okuduğumuz kurslarda diyor ama deccalin varlığından söz ediyorlar diyor şuan şaşırmış durumdayım neye inanicaz Nihat Hatipoğlu da yok demiyor  su yasadigimiz zamanda doğru yalnis içiçe girmiş ve sanki sevmiyoruz gerçekten aynı bir kördüğüm gibi

11 Cevaplar

0 oy
(762 puan) tarafından
Tabıkı var hadis var cunku mehdi zinanın faizin adam oldurmenın ahlaksızlığın en tavan oldugu zamanda zıhu edecek
tarafından
Ama Hz yok diyor babam tek peygamber Hz Muhammet sav dir diyor
(762 puan) tarafından
Peygamber degıl kı Allah in cokk sevdıgı bır kul olarak gelecek  son peygamber efendimiz sav. Dı
tarafından
Anladım canm çok sagol
(892 puan) tarafından
Bazı Dini kitaplarda anlatılır Mehdi gelecek diye.ama biz unide okurken ilahiyat hocalarımız  bu yanlış bilgidir yok böyle birşey derdi.
-Reklam-
0 oy
(5,492 puan) tarafından
H.z mehdi daha dünyaya inmedi, öyle her mehdiyiym diyebe inanılmaz, adı Ahmet olmadı annesinin adı amine babası Abdullah olması, peygamber efendimiz zürriyetinden gelmesi lazım ve deccalin çıkmış olması lazım
tarafından
Babam diyorki hz Muhammed son ve tek peygamber diyor acaba benimi yalnis anladı bu arada mehdiyim diyen kişi zaten bunların hepsi varmis
(161 puan) tarafından
Canım Hz Muhammed sav son peygamberdir evet ama tek değildir diğer peygamberlerde bizim peygamberimizdir onlara birine bile inanmazsak hepsini inkar etmiş oluruz ki çok günahtır Hz Mehdi peygamber değildir günahların çoğaldığı zamanlarda gelecek olan kurtarıcı kişidir ve gerçektir
(930 puan) tarafından
Peygamber efendimizin zureeyintede gelecek değil
Peygamber efendimizin soyundan olduğunu okumuştum Bi yerde
(5,492 puan) tarafından
O kanalları izleme, onlar para kazanmak için her türlü sömürüyü yapar din de buna dahil. Sen adam akıllı hocaları dinle, Metin balkanlıoğlu, Mustafa özşimşemşekler , Abdurrahman büyükkörükçü. Bu hocaları tavsiye ederim ehli sünnet bunlar. Çok din tüccarı var maalesef
0 oy
(1,995 puan) tarafından

bundan önce de böyle Mehdiyim diyen bi kaç kişi cezaevini boyladı :D

tarafından
Ama din grubu var youtuba gir hilafeti muhammediye yaz
(1,995 puan) tarafından
olurmu öyle şey önüne gelen ben Mehdiyim diyor bu kaç oldu artık
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Bende bı ara kafaya takmıştım bu konuyu rüyama girdi. Mehdi geliyordu dünyaya sarıklı adamlar sokaklarda geziyordu böyle değişik altına benzeyen değişik simgeli bozuk para gibi ama çok değerli altın dağıtıyordu. Bende babama diyorum heralde gerçek Mehdi baba bu diyorum babamda evetkizim diyordu :)
0 oy
(119,694 puan) tarafından
mehdinin geldini anlatan video vardi gecen you tube da mehdi var ama geldimi gelmedimi
0 oy
tarafından
Hz Mehdi ile ilgili hadis var canım yani Mehdi var ama her ben Mehdiyim diyene inanma 
0 oy
(3,166 puan) tarafından
Mehdî kendini saklayacak mis canım hani ulu orta konuşmayın gizli tutacakmis diye biliyorum
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Hz Mehdi gelicek ama böyle denyolar gibi değil tabiki tövbe haşa yarabbi çıkıpta ben mehdiyim demicek herhalde
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Mehdi var fakat İnternette çıkan kişi mehdi değil. İslamı kullanmaya çalışıyor peze.venk İnternette ki kişiye kanmayın. İslamı kim kullanmaya çalışıyorsa Allah belalarını versin
0 oy
(13,197 puan) tarafından
Mehdi gelecek. Ama varlığını belli etmeyecek 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 254 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 281 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 376 göst.