0 oy
369 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Hepimiz bagliyizdir ama işte ben namazımı kılıyorum sürekli zikir çekiyorum sürekli ölüm aklımda gıybet yapmamaya çalışıyorum iftira zaten asla olmaz yani ALLAH bir salise bile aklımdan çıkmıyor ama ben makyajdan vazgeçemiyorum yani aşırı şekilde yapmıyorum ama hafif yapıyorum ve birsuru elbisem var rengarenk hepsi çok güzel ama biliyorum onlarda günah nasıl vazgeçecem ya etrafımdaki herkes açık yani kapalida var ama öyle ahım şahım bı kapalılık değil mesela bizden çarşaflı olsaydı bende çarşaf takardim ama işte sonra çarşafı terketmekten korkuyorum içimde huzursuzluk var bu suslenmeyle ilgili ama bu süslenmede kendimi öyle iyi hissediyorum hani insanlar için değil

7 Cevaplar

+1 oy
(679 puan) tarafından
Kendini bu konuda fazla zorlama hepten sogursun yoksa yani içinden gelmesini bekle evet ben hazırım karşısında durabilirim de sonra yap destekleyici olsun diye sohbet hocalarını dinleyebilirsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Renkli elbise giymek günah mı 
(7,268 puan) tarafından
Dışarda giymekten bahsetmiş
0 oy
(15,745 puan) tarafından
İman insanın kalbindedir kalbinde.yoksa.carsaf giysem ne olur 

elbette hepimizin yasak olduğu şeyleri yaptığımız oluyor ama hani evde makyaj yapıyorsan ongunah değil dışarda yapman günahtır elbise de kurallara göre giyinmeye özen gosterirsen şayet daha kafi oda sana kalmış 
0 oy
tarafından
Sen kapanmak istiyorsun . Ama dışardaki insanlar ne der ne düşünür. Bulunduğum çevrede bir tek ben bu şekilde kapaliyim benle dalga geçerler mi beni kötü gorurler mi diye düşünüyorsun bence . O yüzden korkuyorsun 
0 oy
tarafından
Makyaja ihtiyacımız yok biz zaten güzeliz :)
0 oy
(712 puan) tarafından
Dinimizde dahi kadının ziynet takması suslenmesi var. Fakat bunu dışarda herkese gostermeyebilirsin. Iç elbisenle (bunun ile kastım normal kıyafet) dışarı çıkma. Kadınlar arası zaten günah değil istediğini giy. Ama dışarı çıkarken üstüne bisey al hafif bi ferace, bi kap tarzı, pardesü lerinde çok güzel modelleri var. Dediğin gibi çarşaf ağır mesuliyet herkes yapamaz. Ondan kendine onu şart koşma. 
0 oy
(489 puan) tarafından
Bende tesseturluyum makyaj da yapıyorum istediğimi de giyiyorum ama dışarı çıkınca farklı kimse beni o halde görmez makyaj yapmam mesela herşeyin bı yeri zamanı var  bence sen doğru yolu bulmuşsun canım devam et 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 62 göst.
0 oy
4 cevap 170 göst.
9 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Elifadaelif (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 194 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 440 göst.
22 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu