0 oy
93 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Kızlar 1 bucuk yasinda kizim var ve kabız sizce ne yapsam iyi gelir

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
1 cay kasigi zeytinyagi icir cnm 
(11 puan) tarafından
İciriyorum ama yok yinede cok zorlaniyorum herseyi yapyrm
tarafından
Anldm cnm iyi olur insallah
(11 puan) tarafından
İnsallah tesekkur ederim
-Reklam-
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Saf zeytinyağı varsa kuru kayısı. Bir de bol bol sıvı şeyler yedir içir canım. Geçmiş olsun
(11 puan) tarafından
Yek yemiyor hic genelde patates pilay oyle sulu yemek yemiyo hicbir sekilde
(2,119 puan) tarafından
Su içirmeyi dene o zaman canım
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Elmayı kabuklarıyla kes suya koy kaynat canım. 15 dk kaynasin sonra ılıyınca suyunu içir. Benim bebeğim Tadimlardan kabız olmuştu 3 gün yapmadı teyzem kuru elma kaynatti 2 saat sonra çocuk hemen yaptı. Sonrada eski düzene girdi günde 2 kere yapmaya başladı. Teyzem normal kurumamis elmada olur kaynat ver dedi.
(11 puan) tarafından
Tamam denicem artk gecsin diye denicem herseyi
0 oy
(3,822 puan) tarafından
Benim bebeğim de 1.5 yaşında kabız olunca veya bu durumu önceden hissedersem hemen gün kurusu kaynatıyorum süzgeçten geçiriyorum iciriyorum oğluma gün içinde düzeliyor hemen
(11 puan) tarafından
Gün kurusu ne oluyor
(3,822 puan) tarafından
Siyah kuru kayısı sarı olan değil de siyahı
0 oy
tarafından
Kayısı hoşafı falan iyi geliyor canım azıcıkta zeytinyağı ver düzelir inşallah 
(11 puan) tarafından
Zeytinyagi veriyorum ama hosafi denicem
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Duphalac şurup var doktora danışarak alabilirsinn çok işe yario
(11 puan) tarafından
Metsil vermisti doktor ondan kullaniyorum ama yok yani
0 oy
tarafından
Benim kızım da 1 buçuk yaşında kabızlik sorunu bizde de var kuru incir varsa kaynat suyunu ver canım yada küçük küçük doğra yedir oda çok iyi geliyor 
(11 puan) tarafından
Tamam denicem canm tesekkur ederim
tarafından
İştahı nasıl canım bebeğinin benimki sadece pilav makarna ekmek yemek jstiyor sulu çorba falan yemek istemiyor çok değişik bir yemek alışkanlığı var
(11 puan) tarafından
Aynen canm benimkide oyle ozellikle pilav
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Benimkinde de var aynı dert, daha tadımlardayız bi de.. Sadece anne sütü alırken bile yapamıyordu, ne denediysem tam düzelmiyor.. Ama kuru kayısıyı haşlayıp, çatalla ezip, yoğurda katıp yediriyorum, onun biraz faydası oluyor.. Zeytinyağı faydalı diyorlar ama benimkine etki etmiyor.. Kuru incir de iyi geliyormuş bazılarına.. Elmayı kabuklu yedirirsen iyi gelir diyorlar, benimki küçük olunca kabuklu veremiyorum, sen dene istersen.. Bir de Duphalac şurup var, geçmezse doktora yazdırabilirsin.. Çok geçmiş olsun 
(11 puan) tarafından
Cok tesekkur ederimdenicem bu tavsiyelerinizi
(1,552 puan) tarafından
Rica ederim, şifa olur inşallah
(1,552 puan) tarafından
Bir de brokolinin biraz faydası oluyor, onu yazmayı unutmuşum :) İnternette 6 aylık bebeğe kabızlık için ne verebilirim diye aranırken görmüştüm.. Haşlayıp içine azcık zeytinyağı koyup yediriyorum.. Önceki gün yedirdim iyiydi, dün yediremedim diye sabah yine yapamadı.. Öğlen yedirdim yaptı.. Şimdi de bağırsaklardan ses geliyor, çalışıyorlar gibi inşallah :)
0 oy
(61 puan) tarafından
Zeytinyağı içir canım çay kaşığı kadar her gün düzenli ver
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Bol su ve sulu yiyecekle çözdük biz
(11 puan) tarafından
Benim kzm yemiyor sevmiyo napsam yediremiyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 72 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,587 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
11 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hayat nesemm (374 puan) tarafından soruldu
0 oy
89 cevap 5,331 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 112 göst.
15 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya43 (520 puan) tarafından soruldu

378,426 soru

11,327,433 cevap

34,780 kullanıcı

...