0 oy
259 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
Ahahadkrdkdfkdldldödldssşşsşsşsdlskodkdl 

10 Cevaplar

0 oy
(473 puan) tarafından
Kıyamam canım yerinde olsam ben de üzülürdüm ama susamazdım anneme derdim hepsini niye ona öyle de bana değil falan sorardım yani. Sen de eşinle çocuklarınla huzurlu olursun inşallah onların belki başka bir bildiği vardır keşke hiç kalp kırmasak bazen anlamadan yapabiliyorlar. Üzülmemeye çalış ama içinde de saklama kırıldım de 
tarafından
Saklamıyom kız. Söyledim. Baktım ben içim içimi yiyor. Susmayacam dedim ama   ama. Sen de farklıysı saçma sapan yer e. Trip atıyon diye. Daha bi de bana kızıyolar
-Reklam-
0 oy
(3,145 puan) tarafından
Evlat ayrımcılıği var ortada bende olsam gitmem ama bir anne nasıl evlatları arasında bu kadar ayrım yapabilir aklım almıyor 
tarafından
Kız inan. Ben  ev deyim bu. İkinci doğum dan sonra. Kardeşim bana geçmiş olsun a filan gelmemiş ... Bu doğum yapan kardeşimin eşinin dedisi. Vefat etmiş ti benim doğumum dan hemen sonra. Babam eşim e. Bana kızıyor ki. Nasıl insansınız bi aramadınız mı ye. Gelmiş bize kız dı
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Kıyamam sana ya canım ben olsam üzülürdüm ve herşwyi söylerdim anneme yeri geldimi ne ararım ne sorarım niye aramadın derseler de derim bana bunları yapanları aramam diye bende olsam gitmen sen üvey evlat mıydın anlamıyorum ailelerin evlat ayırmasını ya mesafeni koyman lazım ailen olsa bile sen üzülme canım 
0 oy
(5,908 puan) tarafından
Konudan bağımsız Yazarken okadar yanlış yere nokta koymuşsun vs ki 3 kere okudum anlamak için. Ayrıca haklısın valla insan anne abla kim olursa arıyor yanında. Benim sezeryanımda ta arkadaşlarım kuzenlerim çiçek alıp geldi.. Abimler ablamlar uzakta evet ama görüntülü aradılar ta ordan hediyelerini gönderdiler ablam pusetini almıştı oğlumun 16 saatlik yoldan yolladı sen düşün. 
0 oy
tarafından
Bariz ayrımcılık var 
tarafından
Aynenn bariz var ama   ne yapacam nasıl davranayım ne yaparsam daha az zararla kurtulurum diye  düşünüyoeum ama bi çıkış bulamıyorum
0 oy
(866 puan) tarafından
O doğum anı zaten psikoloji olarak çok derin bişi ya ben uzaktayım ayrı şehirlerdeyz ailemle doğumda yanımda olamadılar anneannemin vefatıydı çok derin tarifi yoktu ama içten içe yinede üzülmüştüm, ailenn istemediği bir evlilikmi yaptın acaba aklıma bu geldi, 
tarafından
Eşim kürt. Diye. İatemediler canım. Beni reddettiler  ben eşim den vazgeçmedim.  Ele güne kızımız kaçtı demeyelim dediker. Verdiler düğün günüm dw bile. Bi ton dayakla gelin oldum...   Bizim hayatımızı  mahvetttin bize bunu. Yaşattın daha beter ol dediler....     Bi ton şey ler yaşandı....  Benim kürt torunum mu olacak...  Asla izin vermem. Bile denil di o kadar ki. Düşmüştü seviye yerler. E...
0 oy
(863 puan) tarafından
Çok üzüldüm ama ben olsam asla gitmezdim benim için öncelik oğlum ve benim artık ve benim için ne yapılırsa karşılık olarak o beklenmeli kardeşim bile olsa annem ne yapmışsa karşılığını görür. Herkes ne verirse onu alır benim için. Sende öyle yap zaten çocukların küçük gelemem derdim senin yerinde olsam arardım ayip olmasın ama o kadar başka da ne altın takardım ne giderdim kim ne gormek istiyorsa öyle davranmalı dogdugun aile de olsa kurduğun ailede olsa 
tarafından
Ben de zaten onun doğumunda bulunmamak için eşimin memleketin de kalıyorum. Şuan    ....   Çok üzücü. Bu kadar sevilmediğini bilmek  beni bana bıraksalar keşke. Babam çok. Otorriter biri dir. Gel dendimi gelinecek   her şey ona göre planlanır  filan ...    Hemen babamı salar lar üzerime. Neden öyle yaptın özür. Dileyeceksin diye
0 oy
(7,636 puan) tarafından
Genelde gelin dışlanır ama sizde tam tersi gelinide dışlamak doğru değil tabi adil olmak en doğrusu.
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Seni takmıyor kar sa sende takma aynı davran
tarafından
Takmamak elde değil ki    dışardan iyiyim ** a. Çok  kırdılar   her gidip geldiğim de. Sinir den hastaneliknoluuo dum birm dönem  :(
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Birincisi ; pandemi diye gelmemisler sen söylemişsin gelmediniz diye yine de gelmemisler sen ikinci de gelirler diye umut ediyorsun. 

İkincisi altın takmış sonuçta tabiki karşılığını isteyecek.

Üçüncüsü ; gelinine aciyor kiyamiyorlar ama.sana gelmiyorlar. Yani üzülme ama seni pek sevmiyorlar ya da geldiklerinde burunları dan gefiriyorsun o yüzden gelmek istemiyorlar.

Dördüncüsü ; kardeşine gittiklerinde göre o kızı seviyorlar. 

Senin yerinde olsam gruptan çıkar bı sure mesafe koyarım.

Sorum şu ki sen onlar doğum yaptıklarında gidip hediye yapıyor musun ? Çiçek filan yaptırıyor musun ? Eğer yaptığın halde yapmiyorlarsa ( ki bnce sende yapmıyorsun diye yapmıyorlar ) ayıp etmişler.
tarafından
Şöyle söyleyim canım  
1  si. Ben kim hastaysa ensesin de biterim. Ki yardımcı olayım diye
2 si ağzım var dır dilim yok tur benim..  Annem ben doğum yaptığım gün sadece durdu yanmda. Bi gün sadece on da da. Ne bir iş ne de bi yemek.  Hiç bir şey e elini sürmedi akşam ın sekizine kadar evde kızım aç tı eşim aç.     Bi tek yemek dahi yapmadı... Kalktım ben kendim yaptım yemeği...   Bir gün boyıunca   sırf diğerleriyle görüntülü konuştu. Yani vsr dı evet bi gün yanımda ama hiç yok tu ...
3  sü. Altın yaptı. Çeyrek tak tı. Abim. Sağolsun   bi tek. O dur. Babam. Kuyumcu bu arada.altını da çizerek ten. Söylerim...  Bi bileklik   yaptı annemle  babam ama onı da başımıza çalar gibi  verdiler desem yeri var dedim ya.   Taaaaa. Elin adamını aramadık diye. Burnumuzdan getirdi...
4  sü  bizi hiç bir zaman istemediler. Biz. Bizi istemediklerinin farkında olaraktan uzak olursak o kadar iyi diyoruz bu defa da uzak duruyoruz. Diye bi ton laf yitip. Hastalanıyorum. Eşim e. Kızıyorlar. Bana. Patlarlar. Vs.  Ona bi şey demezler. Bana. Dertlenirler neden onu yaptı vs vs. Diye.....
 Sevilmediğim zaten açık beyan orta da.  Tastiklenmiş. Belgelenmiş yani   :(
(1,461 puan) tarafından
Kendini boşuna üzme. Herşeyin sebbei vardır. Beni sevmiyorlar bni istemiyorlar deme.  Muhtemelen senin bı huyunu sevmiyorlar. O huyunu duzeltirsen evlatsin sonuçta herşeye yanında olurlar. Tüm evlatlarina kucak açmışlar bak. Sana da açarlar. Bnce biraz uzak dur. Arayıp kizarlarsa da kizsinlar bı sure yalnız kalmak istiyorum de. Sakinleştiren sonra konuş açık açık. Nedenini bileyim ki düzelteyim hepiniz neden böylesiniz de
tarafından
Nedeni onları değil  memedimi. Seçmem di. Evlendik halen bitmedi     öfkeleri

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 103 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mekace (1,539 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 252 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 926 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Berat2021 (570 puan) tarafından soruldu