+1 oy
395 göst.
Diğer kategorisinde (331 puan) tarafından
Kızlar hep şimdiye kadar arkadaşlık ilişkilerimde biraz mesafeli dururum. Kimseye aşırı yakın olmam ama soğuk birisi de değilim. Ben öğretmenim. 6 kişilik bir arkadaş grubumuz var. Ben ve bir arkadaşım bayramda şehir dışına çıkmıştık. Diğerleri burada idi. Buluşalım dediler. O arkadaşım yazmış ben şehir dışındayım size iyi eğlenceler. Ben de dedim şehir dışındayım diye. Herkes ona yazmış sensiz olmaz gelince bir daha buluşalım falan. Benim yazdığım görünmemiş bile. Birkaç kez daha böyle oldu. Hep grubun dışında kalan oluyorum neden acaba? Daha önce başka arkadaş grubumda da böyle idi. Günlerdir bunu düşünüyorum. Bebeğim 6,5 aylık. Doğumdan beri 20 kilo verdim. 172 boy. 76 kiloyum. Eşim sürekli bana aşırı kilolu muamelesi yapıyor. Yediğim ekmek dilimini, zeytin sayısını, çikolatayı sayıyor. Canım bir şey çekse bile demeye utanıyorum. Öyle çok yiyen biri de değilim. Kendimi sevilmeye hiç layık görmüyorum. Sanki kimsenin umrunda değilim. Artık kendimi güzel de bulmuyorum. Geçmişte OKB tedavisi gördüm. Acaba onunla ilgili mi ki? Nasıl kendimi toparlayabilirim? Çok değersiz çirkin hissediyorum.

14 Cevaplar

0 oy
(3,257 puan) tarafından
Tekrar psikiyatrik destek almalısın. Sen kendini değerli hissetmezsen neden etrafındakiler sana değer versin. Değer dahil kimseden bir beklentiye girmemelisin. Kaçan kovalanır ya bu sadece sevgili ile olan ilişki de geçerli değildir. 
(331 puan) tarafından
Emziriyorum ya ilaç verseler kullanamam diye erteliyorum :(
(3,257 puan) tarafından
Haklısın bende yerinde olsam ertelerdim bu durumda ama kendini mutlu edecek şeylerle ilgilen seni yok sayan insanları sende yok say kolay değil biliyorum ama insanlar nankör
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşin halt yemiş gitsin kendine baksın 

Ne yaparsa yapsın herşeyi insanın eşi yapıyor 
(1,786 puan) tarafından
Ah bunu söyleyen kocalar hep de kendileri tipsiz çıkıyo.uyuzlar.
(331 puan) tarafından
Normal yemek yerken bile bakar durur öyle. Demin çocuğu bebek arabasına koydum evde dolaştırıyorum iyi sana da yürüyüş oluyor diyor mesela. Ben de kendimi çok kilolu hissediyorum öyle davrandıkça
0 oy
tarafından
Canim kimse ölçü deyil senin onemli olmanda onemli olan senin sana verdigin deger rabbimin sana kulum demesi bosver gerisini yalaka deyilsindir yalanci deyilsindir yandaş deyilsindir bosver kuru kalabalik olacagina asil yanlizlik olsun canini sikma kim sana nasilsa.oyle davran sen sana yet esine gelince cok saygısız yaptigi ona hemen kendinin mükemmel olmadığı yansitman lazim sende ayni eksiklerini caktirmadan soyleki yaptığın yanlis olduğunu anlasin. Fiziki deyil ruhun onemli olduğunu binan an once ona hatırlat ve sen deyerlisin unutmaaa 
tarafından
Ben girdim 47 kişi görmüş ve yazmamıştı sana değer verdim ve yazdim sen değerlisin canimm hdhfhjsjsj
(331 puan) tarafından
Aynen canım aslında kimseye yalakalık yapmam neyse o. Ben de bugün otururken eşime dedim sabah iki tane zeytin yemişsin diye sen de mi saymaya başladın dedi :D
0 oy
(7,018 puan) tarafından
Sacmalama canim boyun uzun ben senden de kiloluyum eminim gorunusun kilondan daha zayif duruyordur kimse senden degerli degil sen önce kendine deger vericeksin arkadas grubunda bende öyle aman aman degildim sonra kina gecemde anladim ki arkadaslarim çekemedikleri için mesafeliymis birisi dayamayip çok guzel oynuyorsun filan dedi digerleri öylece bakti bence sende kendinde arama karsindakilerde ara birazda
(331 puan) tarafından
Bı de bebek emziriyorum sütum de az canım. Sürekli nasıl diyet yapabilirim ki. İşte anlayana...
0 oy
tarafından
Sayin meslektasim üzülme 

Çünkü  arkadaslarina mesafe koy soguk davran inan senin peşinden kosacaklar...
(331 puan) tarafından
Doğru diyorsun. İsteyen yanimda olsun isteyen olmasın
0 oy
(7,652 puan) tarafından
Canım arkadaş ortamında nasıl olduğuna bağlı sessiz misin yada atılgan değil misin?  Muhabbet kuramiyormusun kimseyle 
(331 puan) tarafından
Muhabbet yerine göre kuruyorum ama çok da atılgan değilim
0 oy
(1,786 puan) tarafından

Sen onlara soğuk davranıyorsan onlar mesela şehit dışındayım diyince sesini çıkarmıyorsan onlardanda beklemen olmaz canım.Seni soğuk buluyor olabilirler çok konuşkan tipler daha çok seviliyo.Bak soğuk olabilirsin dedim ama değersiz asla değilsin ne var bende senle aynı boy ve kilodayım kurban olsunlar bize.Hatta keşke bende öğretmen olsaydım ev hanımıyım.Sana özendim ve kızdım bak şimdi.Senin gibi olmak isteyip olamayanlar var öğretmen olman yeter bişeyleri başarmışsın kim yaptı sana bu özgüvensizliği annen mi baban mı aşıladı hangisi sana cesaret veremedi bunları düşün çöz sorununu at içinden.Kendini sev kendinle barış kendini ödüllendir <3<3<3<3<3<3

(331 puan) tarafından
Aslında soğuk davranmiyorum da kimseye yalakalık yapmıyorum canım öyle diyelim. Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Canım benim sen önce kendini sevmeyi öğren sen kendini sevdikçe başkaları da sana değer verecektir biraz bencil olmanı tavsiye ederim
(331 puan) tarafından
Hep şimdiye kadar benzer şeyler yaşayınca insan kendinde kusur arıyor sanırım canım. teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım bunun sebebi senin güçlü ruha sahip olman şimdi böyle diyince anlattıklarına zıt bişey demişim gibi oldu ama araştır bak demişsin ya eskiden de arkadaş grubum vardı ordads görülmeyen bendim diye. Bu benimde başıma çok geliyordu tam ben konuşurken kimse konuşmuyor gibi suratını çevirip başka şeylerle uğraşanları mı ararsın yada tam ben konuşurken kimse konuşmuyor gibi karşımdan kalkıp gideni mi ararsın yada senin anlattığın gibi ben cevap veririm ama kimse bana cevap vermez aynısını başkası dese 10 kişi cevap verir değişik bişey bunu her ortamda çok fazla yaşıyorum en sonunda baya araştırdım ve dışarıya güçlü enerji veren insanlar yani kendi kuralları olan mesafesini bilen kendiyle dalga geçtirmeyen kendi işini kendi halledenilecek olan insanlar toplum tarafından böyle karşılanıyor şey gibi onun zaten güzel söz duymaya ihtiyacı yok yada ona zaten cevap vermeye gerek yok bizim cevabımız olmadan da güçlü gibi yaklaşıyorlar hiçbişeye ihtiyacın olmadığını düşündüklerinde istemsiz böyle davranılıyormuş kendileri bile böyle olduğunun farkında değildir emin ol çok derin bir konu kendini mutsuz ve değersiz hissettiğin için güçlü yanlarını fark edemiyor olabilirsin seni görmezden gelenlerle aramdaki o güç farkını fark etmem lazım kimse kendinden daha güçlüsünü istemiyor ve görmezden geliyor sende onların bu hareketiyle kendini üzüyosun 
(331 puan) tarafından
Genel olarak kimseye muhtaç gibi durmam evet canım okuyunca mantıklı geldi teşekkür ederim
(1,786 puan) tarafından
Bencede bak buda mantıklı
0 oy
(7,126 puan) tarafından
Kocaman sarılmak istedim sana :(
(331 puan) tarafından
Açtım kollarımı ❤️
0 oy
tarafından
Evine geldiklerinde rahat değilsen hep tedirginsen senden çekiniyo olabilirler
(331 puan) tarafından
Yoo aksine canım hiç oturmam hizmet edeyim diye mesela ama
tarafından
Hizmet değilde ya işte Anlatamadım hani bi yere gidersinde bişyler yaparsın ya kendi ni misafir gbi hissetmessin ne biliyim bida sana geldklernde kndni Raht bırak çayı bittimi kalksunlar kndsi alsın böyle bişy ypıyım deyince ay yok deme sanda zahmet olck canm de ben gttgm ewde yardım edince çok rhtlıyom hani insana ısınıyom anlatabildim mi bilmiyorum ama
0 oy
(427 puan) tarafından

Kiyamam sana bende öğretmenim istanbuldaysan görüşebiliriz :)

(331 puan) tarafından
Cansın ❤️ Hakkari'de öğretmenim canım
(427 puan) tarafından
Canim benim o zaman şunu söylemeliyim sen kendini beğenmezsen sevmezsen başkası da beğenmez sevmez kendinden emin ol kendini sev kendine bak kilolu bile olsan kendine bakıyorsan kendini begeniyorsan p enerji karşıya geçer esinin yaptığı asla doğru değil ve eş secimin biraz hatalı olmuş olabilir ama emin ol o bile senin ozguvenini görünce bakışı değişir sana evde saç baş bi yanda cocukla kendini salmış olabilirsin farkında olmadan ama bebegimizin olması bizi durdurmalı her zaman temiz olmalısın saclarin guzel koksun tırnakların bakımlı ellerin olsun evde bile olsan bol bi tshirt altına tayt giyebilirsin arkadaşlarına gelince onlari hic takma en güzeli yalnızlık kalabalik içinde yalnız hissetmekten yerinde olsam görüşmem ihtiyacın yok emin ol kendine vakit ayır sen kendini bebegini sev varsa yakınların akraba görüş planlarini onlarla yaparsin kuzenin kardeşin kim varsa herkes arkadaş olamiyor bende yaşadım bunları herkes yaşamıştır bu senin sorunlu olduğunu göstermez asla bu onların sorunlu olduğunu gösterir sen kendini çek arayan soran yoksa doğru bir hareket olduğunu anlarsın zaten ama eger arar sorarlarsa çok yoğunum dersin zoru oyna tavsiyemdir
0 oy
(355 puan) tarafından
sen se o kişiler sen uzaklaş kendine bak, sürekli ön planda da olma seni merak etsinler.
(331 puan) tarafından
Doğru diyorsun canim isteyene burdayım işte
0 oy
(850 puan) tarafından
Ben sizi çok iyi anlıyorum..önce siz kendinize değer vermekle başlayın..172 boy ve 76 kilo ile kilolu değilsiniz ki kendinizle barışık olmanızda ne kilonuz ne başkalarının önemi var..siz çok güzelsiniz, değerlisiniz, önemlisiniz..başkalarına göre hareket etmeyin, canınız istiyorsa dikkat edin canınız birşey çektiyse yiyin..eşiniz kilonuzla alakalı birşey dediğinde benim bedenim istediğim zaman kilo alır istediğim zaman veririm diyin..siz kendinizden emin oldukça, özgüveniniz özsevginiz özsaygınız oldukça herşey daha güzel olacak..sizi siz yapan çevreniz, eşiniz, başkaları değil..
(331 puan) tarafından
Ben bir de bebek emziriyorum ne kadar diyet yapabilirim ki şu süreçte. Zoruma gidiyor ama eşimin bu lafları. Demin çocuğu bebek arabasına koydum evde dolaştırıyorum iyi sana da yürüyüş oluyor diyor mesela. Hep konu kiloma geliyor.
(1,786 puan) tarafından
Kendi çokmu fit

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 261 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 698 göst.
0 oy
13 cevap 447 göst.
17 Aralık 2020 Aile kategorisinde Nagiii (170 puan) tarafından soruldu
0 oy