0 oy
530 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızım 15 aylık oldu çok şükür baba mama dede anne gibi birkaç kelime söylüyor ebe normal olduğunu söyledi.Maşallah  İşaret diliyle derdini anlatabiliyor merak ettim 

. Ne zaman bıcır bıcır konuşur. Konuşmasını nasıl desteklerim bol kitap okur oyunlar oynar şarkılar söylüyorum annem şunu götürür müsün teşekkür ederim şunu verir misin gibi konuşmalar YAPIYORUM. 

18 Cevaplar

+1 oy
(11,217 puan) tarafından
bunun icin cok sey yaptim. simdide susturamiom 1 yasindan beridir bicir bicir konusur. suan 3. dili konusuo. masallah
tarafından
Haha ya nerelere aklın çalışıyor yo uzaktan izleyiciydim sadece karışmadim bile evet çocukla alakali biseydi neyse uzatmaya gerek yok öyle denk gelmiştim yani seni takip etmiyorum ki niye edeyim
(11,217 puan) tarafından
karissan belki birimiz sana ssksakci derdik iyi ki karsmamissin : D
tarafından
Ben arkadaşım diye haksız olduğu bir konuda kimseye saksakcilik yapacak insan değilim kim hakkında onun tarafındayım herzaman
(1,414 puan) tarafından
Yaw benim heyecanla sorduğum sorular araya kaynadı be :((((   ben yatıyom :((((((
(11,217 puan) tarafından
A_k kaya dm den sor canim merak ettiklerini ama yarin kizim cok huysuz aklim burda dgl :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Çocuktan çocuğa değişir bir anda açılır canım sen bile sasar kalirsin burdakileri takip üzülme sakın  sen konusmuyor diye üzülüyorsun onlar hava atıyor  mübarek tovbe
0 oy
tarafından
Bende bkliyim brda 
0 oy
(9,626 puan) tarafından

22 aylık şuanda bıcır bıcır komuşuyor :D durup durup anne nabaysun oturuyo musun diyor şarkılar söylüyor her nesneye rengini söyleyerek hitap ediyor çok tatlı çokk:D

0 oy
(17,834 puan) tarafından
2 yaşından beri susmaz sürekli sorar çok heycanlı dolu dolu yaşıyo valla :) 
tarafından
Anladım canım :)
(25,224 puan) tarafından
Yabancı ülkeleri övmem ben yabancı ülke merakım da yok :D benim için ana dil ana vatan övülsün gavur elleri değil napayım elin gavur memleketini :D neyse çocugumuz 5 dil bilmiyo zaten dağılın ahaha:D
(17,834 puan) tarafından
:D ahahaaha seloooo
tarafından
Övgü konusunda sizi kastetmemiştim zaten. Merak konusu da sizin kaç dil biliyorda ki sorunuz ile aynı alt yapıda
(25,224 puan) tarafından
Yok yok ben genel olarak dedim övgü konusunu
0 oy
(913 puan) tarafından
Benimki 25 aylık sadece baba dede nene mama afferim diyor. Daha anne demedi bile. Özele doktora götürdük bekleyin dedi daha erken
tarafından
Zuzum ayni benim oglumda oyle cok inatci kendi isterde konusur istemezse asla acmaz agzini
(8,330 puan) tarafından
Benımkıde mama mumy dıyo bana anneyı cokk nadir duyuyorum akranlarıyla bulusturmaya calıs
tarafından
Cevrede akran yok malesef en kucuk 5 yasinda var
(8,330 puan) tarafından
Ondan da ogrenecegını ogrenır canım
tarafından
Oda tableti birakmaz elinden
0 oy
(15,267 puan) tarafından

23 aylık. Maşallah baya biseyler anlatıyor. 1 haftadır eline sağlık annem bile diyor. Çok hoşuma gidiyor. 1 aydır falan baya dili çözüldü . Ama her dediğini anlayamıyoruz daha. :D

0 oy
(2,366 puan) tarafından
Maşallah şimdiden diyorsa iyi benim ilk kız üç buçuk yaşında Cook güzel konuşuyor görümcemin kızı 5 yaşında daha tam değil mesela
0 oy
(119,390 puan) tarafından
sonrada susmuyolar ama ☺
0 oy
(504 puan) tarafından
Yakında cümleler de kurmaya başlar ozaman dil gelişimnde annenin payı çok büyük ama genetik yatkınlk da önemli bu yüzden her çocuğun gelişimi farklı
0 oy
(25,224 puan) tarafından
20 aylıkken başladı bıcırdamaya:) 
0 oy
(1,257 puan) tarafından
2 yaşında beri beynim de cıngıl cıngıl ötüyor sesleri :)))) Ayyy bazen başım ağrıyor kızım konuşurken çok bilmişlik var bide sanki beni o doğurdu :))) 5 yaşında 
0 oy
(515 puan) tarafından
2 buçuk yaşında başladı tam konuşmaya şimdi 3 yaşında  susmuyo maşallah :D
0 oy
(44,724 puan) tarafından
Başlayınca sen bı gör heder şeyi soruyorlar ☺️
0 oy
(7,755 puan) tarafından

Benim kızım da öyle aynı. Şu anda 17 aylık. Bu ay daha da değişti diyebilirim. Hele iki gündür beni taklit ediyor. Bebeğim tatlım demeye başladı. MaşaAllah maşaAllah:angel:

0 oy
(7,972 puan) tarafından
20 aylik oglum anne baba dede mama çis cici yapma teyze anneanne bunlari söyluyorduu sok 1 aydir sadece baba diyor
0 oy
(291 puan) tarafından
Kızım 1 yasında şimdiden konuşuyo :D kendi kendine bişeyler diyo ama hep konuşur :) 
0 oy
(8,330 puan) tarafından
Kendı akranlarıyla bulusturabılırsın yada dilli cocuklarla bızle olmuyo pek ama kıtap oku ılgılen cocugunla 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 185 göst.
0 oy
2 cevap 154 göst.
5 Ocak 2022 Aile kategorisinde Sevdatanesi (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 666 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 116 göst.
16 Şubat 2024 Aile kategorisinde Alectemovik (41 puan) tarafından soruldu