0 oy
261 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Eşimle işte tanıştık evlendik. Ben son 9 aydır başka bir işte çalışıyorum. Evime yürüme mesafesinde masa başı haftasonu tatil olan bir iş. Eşimin işleri bozuldu ve 2 aydır başka bir şehirde çalışıyor. Bende onun yanına gidicem. Çalıştığım yerde iş çok yoğun ve 1 kişide çıktı. 1 ay önden haber vermem lazım pazartesi konuşacaktim ama cuma maaş günümde maaşıma 500 TL zam yapıldı. Eşimin çalıştığı iş maaşlı değil satış üzerine bazen çok bazen az kazanabiliyor. Çalıştığım yerde ben uzun süre calisicam diye girdim. 1 yıl olmadan 3. Defa zam yaptılar maaşıma. Şimdi cikicam demek.cok.zor geliyo ve maaşıma da zam yapıldı. Yaz sonuna kadar idare çalışmaya devam mı etsem ne yapsam bilemiyorum böyle durumlar yaşayan var mi

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hayır sen yerinden oynama derim. Kadına iş bulmak çok zor ya hayirsiza ya ugursuza denk gelirsin. Keskeee dersin ama çok geç olur. Eşin oynasın yerinden o sana yaklassin 
-Reklam-
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Eşin yanına gelsin maaşlı iş baksın canım .Net maaşı yoksa sen de gidince hemen iş bulamazsan sıkışırsınız
0 oy
(611 puan) tarafından
Çıkma ederim her zaman öyle bir iş bulamazsin ikincisi eşinin geliri düzenli bir iş değil. Kazancı belli değil o ay az maaş alırsa ne yapacaksınız senin gelirim sabit eline geçecek miktarı biliyorsun 
0 oy
tarafından
Sabit bir gelir bile yokken kurulu düzeni, maaşı bırakıp şehir değiştirmek çok mantıklı gelmedi. Eşin senin olduğun şehirde başka bir iş baksın bence düzenli geliri olan. 
tarafından
keısnlıkle katılıyorum neye guvenıp sehır dısına gıttı hadı gıttı kurulu duzenı bozup senı de ne akla hizmet yerınden edecek neye guvenıyor gıdınce ha dıyınce ıs bulamazsın hadı buldun suankı ısını mumla ararsın cunku imkanlar gayet ıyı duruyor aklın varsa kıpırdama yaza kadar falan degıl hıc oynama yerınden kcoan gelsın kurulu duzenınızı bozmadan senın oldugun sehır de maaslı guzel bı ıs bulsun
0 oy
(6,680 puan) tarafından
Mantıklı olan senin işini bırakmaman eşinin zaten düzenli bir işi yok o gelsin yanına düşün işini bıraktın eşinin işi de yürümedi ne yapican o zmn 
0 oy
(803 puan) tarafından
Sen isinden çıkma kocan yanına gelsin her zaman böyle güzel bir iş bulamassin
0 oy
(481 puan) tarafından
Biz de esimle 1 senedir ayriyiz ben memurum batidayim ama zorunlu hizmet alanindayim bitince onun yanina gidecegim calistigim sehri de seviyorum ama  nasil olsa memur her yerde memur. Senin yerinde olsaydim yerimden kipirdamazdim. Bu devirde sağlam bir is bulmak zor. Ama anladigim kadariyla esin de ozel sektorde ona da kolay olmayacaktir. Is yerindeki huzur ve istikrar da cok onemli  insallah ortak noktada bulusursunuz
0 oy
tarafından
Bence çıkma esin senin olduğun şehirde iş bulsun

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 115 göst.
27 Haziran 2024 Aile kategorisinde 3mhnads (2,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.
4 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Hilal44 (212 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
9 Eylül 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Mhmd8mrn (7,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 362 göst.

397,116 soru

11,877,468 cevap

35,994 kullanıcı

...