0 oy
592 göst.
Diğer kategorisinde (23 puan) tarafından
Canım anneler selam :) biraz katı kurallı bir insanım ben. Etrafımda değişik değişik davranan çocuklar görünce istem dışı yorum yapıp ne biçim davranıyor diyorum hele ebeveynleri bu garip davranışları onaylıyorsa onları da ayıplıyorum :( genelde içimden yorum yapıyorum ama son zamanlarda etrafımdakiler kınama senin de çocuğun öyle olur diyorlar. Eğer çocuğum bugüne kadar yaptığım eleştirilerden nasibini alacaksa ortaya çok ilginç bir şey çıkar Allah muhafaza :) siz ne düşünüyorsunuz kınadığınız davranışlar var mı çocuklarınızda? 

27 Cevaplar

+2 oy
(22,070 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Örnek vereyim dizi ama yaprak dokumunu canlandir gozunde:D neyi kinadilarsa baslarina geldi

(23 puan) tarafından
Aaay ali rıza bey ağzımızın tadını burada da bozdu :)
tarafından
Hahahahahahaha Allahda sizi guldursun kizlaaaarr hahahahahahah
tarafından
Jsjsjdjdjddj ferhundeye bunu yapmayacakti ali riza bey.
tarafından
Hahahah ay cnmm çok komikk bir diziydi bence pek izlemedim ama annem hep izlerdi ben kizken ;))) birde aglayarakk
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Kınamayın, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz....Hz. Muhammed (S.A.V.)

Der susarım. Asla da kimseyi kınamam.
(23 puan) tarafından
Zavallı yavrum benim yüzümden abuk subuk huylu bi şey olmaz inşallah
(13,838 puan) tarafından
Nokta aynen oyle craving:)
+1 oy
tarafından
Kimseyi kinamam aslada buyuk konusmam tehlikeli seyler bunlar belki yaramaz diye kinadiginin saglik sorunu var hareketlerine yansiyo olabilir ince dusunmek lazim 
(23 puan) tarafından
Yok yakından tanıdıklarımı ayıplıyorum cidden yaramaz olanları yani
(328 puan) tarafından
Asla da büyük konusmam derken büyük konuşmuş oluyosun kız :D
(3,665 puan) tarafından
Özge:)
tarafından
O ayri kinama konusunda dedim büyük konusmam diye olayi yanlis anladin ☺️

Ayzasl noldi :)
(328 puan) tarafından
Buyrun canım :)

Yok anladım tabii de yine asla derken işin özü oraya dayanıyor diye dedim yoksa niyetini anladım :)
0 oy
tarafından
Cnm ben kolay kolay kimseyi kinamadm bilmiyrm
(23 puan) tarafından
En güzeli :)
0 oy
tarafından

Ne kınadiysam başıma geldi.

Milletin çocuğu çok yaramazdi, bunlwr ne biçim anne baba bu çocuklar böyle canavar derdim başıma geldi .

Dayımın oğlu vardı , adım attığı yerde bir torba yakan ederdi , bu nasıl bir insan diye kınardim , şuan eşim öyle .

Vs.vs.vs.

Neyi kınarsan aynısı gelip seni bulur .

(23 puan) tarafından
Ay işte ben de öyleyim :) allah çocuğuma yardım etsin kimin ne kadar kötü huyu varsa kınamış olabilirim :(((
tarafından
Torba yakan ne kiz torbami yakiyorlardi anlayamadim k.b
0 oy
tarafından

Ben kınadım yaaa çocuğum olsa asla telefon youtube falan tablet vb. Şeyler vermem izlettirmem diyordum. Şimdi çocuk telefonsuz tabletsiz yemek yemiyor:ermm:

(23 puan) tarafından
Yok bu mecburi biraz. Kimse önüne geçemiyo bunun. huyu güzel olsun da tablet telefon zamane problemi
tarafından
İnşallah huyu güzel olur
tarafından
Ay bende bu olaydan muzdiribim bende yaşadim aynisinii
0 oy
(13,725 puan) tarafından
Her kinadigim başıma geldi.

Artık büyük knusmuyorum
(23 puan) tarafından
Acil dilime sahip çıkmalıyım da elimde değil işte :(
0 oy
tarafından
Başıma gelmedi ama kim beni kinadiysa haberi geldi mutlumuyum mutluyum oh canıma degsin
(23 puan) tarafından
Ay çok eğlencelidir bu :)
tarafından
Pek eğlenceli degil üzücü ama yapacak birşey yok ne demişler kınama başına gelmeden olmezmissin
0 oy
(482 puan) tarafından

Sekmez asla hep gelir basima ve ben de kinarim bakalim artik :unsure:

(23 puan) tarafından
İnsan kendine hakim olamıyor ki napiym kınamiym dedikçe şeytan daha beter düşündürtüyo :)
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bende şımarık çocukları sevmiyorum diyordum biri kınama başına gelir dedi bakalim gelecek mi :) birde sarışın sevmiyorum dedim oglum sapsari doğdu sari papatyam :)

(23 puan) tarafından
Sanki ailenin gözdesi olsa madalya verecekler. En güzeli boşverip kendi yağında kavrulmak ve kimseyi dinlememek. Kınama başına gelir derken inşallah başına gelir diye içinden dua ediyor kimisi. Allah onlardan korusun.
(3,895 puan) tarafından
O dua değil beddua döner dolaşır sahibini bulur. :)
0 oy
tarafından
kınamadım. bana iftira attıdkalırın gerçeğini kendileri yaşadı.çokca insan.
(23 puan) tarafından
İftira başlı başına korkunç bir durum.
0 oy
tarafından
Kesinlikle katılıyorum bilinçli kinamadim ama büyük konusmusum demekki çok net bir insandım ama neyi çekmem dediysem çektim neye katlanmam dediysem katlandim o yüzden çoğu konuya yorum yapmam :) 
(23 puan) tarafından
Başına gelince çekilebiliyorsa o da problem değil kınadıklarım yüzünden hayat çekilmez olmasın da :)
tarafından
Çekmek zorunda kaliyosun cekilebildiginden yada güzelliğinden değil tam tersi kendini sorguluyosun ben böyle değildim diye
0 oy
(316 puan) tarafından
Ne kinarim nede büyük konusurm öyle olacak gibi olursa hemen ortam degistirim çünkü insan kinadiklarini yaşamadan olmezmis
(23 puan) tarafından
İşte ben değiştiremiyorum bir şeyi garipsediysem onu kınayana kadar kafamdan atamıyorum :(((
0 oy
(907 puan) tarafından
Canim onlar cocuk !! Yani bekar yada cocugu olmayan insanlar sunu zanneder, cocugu istedigi gibi egip bukebilecegini ama sunu unuturlar coxugunuzda olsa ayri bir birey ve sizinle inatlasacak benimde dedigim olsun isteyecek, sunu diyecekain hep nerde hata yapiyorum )) hata dehil anneside olsan o baska birisi bir canli dusunuyor istiyor seviyor kiziyor bu yuzden illaki hepsi olmasada bir kismi basina gelecwk
(907 puan) tarafından
Mesela.cocugum yokken sokakta aglayip kendini yere atan benim istedigim olsun diyen cocuklari bebekleri gorunce kinardim )) en cok muzdarip oldugum konu bu suan )) oglum iki yasinda disafi cikalim benim dedigim diye inat edip kendi i yere atar hehe
(23 puan) tarafından
Kesinlikle çocuk bir yetişkin gibi ifade edemese de başlı başına kendi duyguları olan bir birey size katılıyorum. Ama bu birey yönlendirilmeye ve eğitilmeye açık. Elbette ebeveynin müdahale edemeyeceği noktalar var fakat örneğin çocuğunun başka çocuklara zarar verdiğini gören, bunu engellemek yerine çocuğunun gücüyle övünen bir ebeveyn düşünün. Çocuk bu yetiştirme tarzı ile büyüyecek. Büyürken de tuhaf davranışlarına devam edecek. Bu davranışları nasıl normal karşılayacağız?
(907 puan) tarafından
Tabiki bizlerinde uzerine cok fazla gorev dusuyor, ben sorumsuz anne ve babalarin cocuklarina hic deginmedim onlar ayri bir vaka, ama bunları toplum olarak bir birinden ayirmak gerekiyor, bazen bunu ayiramiyoruz sorun burda,cocuk kufur ediyorsa ogrenmistir ! Ogrenilen seyler ile genetikten gelen yada karakteri olan seyleri ayirmak lazim sadecw
0 oy
(3,680 puan) tarafından
Neyi kınasam başıma gelir dile getirmeyi bırak içimden bile gecirsm kötü niyetle olmasa bile hemen başıma gelir
0 oy
tarafından
Şimdiye kadar kınamadım 
0 oy
(494 puan) tarafından
Çocukta değil ama normalde neyi kanadiysam başıma geldi malesef  ama eşim çok çocuk hareketine takılır sizin gibi çok katı kuralları var ve onun yüzünden çocuklarımın abuk subuk huyu olur diye cok korkuyorm çünkü misql veriyorm oyle olursa söyle yaparım böyle yaparım hiç olmasin daha iyi gibisinden çok büyük konusuyo 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kimseyi kınamadım şükür 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Hiç kinamadim  tuafima giden şeyler oldumu oldu ama hep söylerim Allah yardımcısı olsun Allah ıslah etsin der geçerim 
0 oy
(261 puan) tarafından
Kinamayi bilmiyorum öyle çok bakmam incelemem hep öyle dendiği için ama neyi yapmam dediysem kendim için yaptım :) evlenmem dedim pat diye 3 ayda evlendim çocuk hiç sevmem istemem gerek yok diyordum evlendim 2. Ayında hamile kaldım :) dahada ağzımı açmam artik :)))

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 560 göst.
23 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 589 göst.
14 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Emor (222 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 403 göst.
23 Şubat 2024 Diğer kategorisinde bebisbirisi (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 130 göst.