0 oy
289 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Arkadaşlar görümcemle bebeklerimiz var onun kızı bizimkinden biraz büyük. Benim bebeğimle ilgili bazı endişelerim vardı ailede de bazen denirdi bu cocugun bilinci geç gelecek galiba diye, aksine görümcenin kızı da cok övülür cok zeki her seyi anlıyor diye. Ben de kafama çok takıyorum acaba benimkinde bir sey mi var diye görümcem de bunu biliyor. Zaten takip aşamasındayız su an cok kücük olduğı için gözlemleyin dedi doktor. Simdi size sorum su olacak; dışardayken bir cocuk geldi benim cocukla gülüşmeye başladılar. Bu ikisini gören görümcem diğer cocuk icin ‘maşallah ne kadar bilinçli ya aynı benimki gibi’ diye üstüne basa basa üç dört defa söyledi. Bizim de gündemde böyle bir konu olduğu icin moralim bozuldu. Yani iki cocuk oynuyor ve biri icin böyle diyorsun, diğerinin de annesinin kafasına taktığını biliyorsun. Simdi sormak istiyorum görümceni bu harekeri art niyetli mi sizce?

13 Cevaplar

0 oy
(6,047 puan) tarafından
Fazlasıyla art niyetli.
-Reklam-
0 oy
(985 puan) tarafından
Saçmalamış resmen çocuk bu eşya mi kıyaslıyorsun . Sende takma kafana söylesin dursun
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Art niyetli ve sinir bozucu. Lütfen  cevabını ver bu durumlarda. 
0 oy
(308 puan) tarafından
Sanmıyorum kötü niyetli değildir sadece düşünmeden konuşmuşdur. Ayrıca her çocuk aynı gelişecek deil ya. Benim büyük oğlum 9 aylıkken çok kelime söylüyordu, 7 aylık emekledi. Ama kızım şuan 11 aylık tek tük kelime kullanıyor ve ne yürüyor nede emekliyor herkesten çok utanıyor çok çekiniyor. Dert etmeyin her çocuk bir deildir
(4 puan) tarafından
Sağolun inşallah hiçbir şey yoktur cocugumda. Valla hassas takıntılı biri oldum cocuktan sonra ödüm kopuyor bi sey cıkacak diye
(308 puan) tarafından
Canım sen tanıyacaksın çocuğunu sana normal geliyorsa tamamdır,  bak kızım 1 yaşı ı bitiriyor bu ayın sonunda ne emekliyor ne yürüyor ama farkındayım Bi sıkıntı olmadığını korkusundan yapıyor. Sen tabi yinede ilgilen götür doktoruna ama içinde ferah tut neyi niye yapmıyor yada neyi niye yapıyor diye.  Aynı gün doğan çocuklar bile bambaşka olabilir tıpkı biz büyükler gibi onlarında gözlemi, öğrenimi, karakteri farklıdır
0 oy
(9,598 puan) tarafından
Yani laf arasında da aaa bu çocuk ne kadar bilinçli denmez ki 

A bu çocuk çok tatlı, AA çok şeker dersin de çok bilinçli demezsin be kardeşim resmen seni kırmak üzmek için söylemiş yani eline ne geçti acaba ş.rfszn
(4 puan) tarafından
Bilsem bi. Allaha havale ediyorum onu Rabbimden bulsun. Zaten ben lohusa depresyondayken de asla yardımcı olmadı bir gün nasılsın demedi. Faydadan çok zararı yok cıkarcının teki. Eşim de görüyor onun gerçek yüzünü ve üzülüyor ben de eşime üzülüyorum
0 oy
(421 puan) tarafından
Kendi bitmiş bebeklerimi kiyasliyor. Kendi kendine sidik yarışına girmis m.l
(4 puan) tarafından
Yani gerçekten moralim bozuldu yüzüm düştü resmen senin cocugun bilinçli değil demekle eş deger. Öyle olsa bile bunu bu sekilde söylemek ne kadar kırıcı. Allahından bulsun
(421 puan) tarafından
Boylelerinin yüzüne bakma canım.  Arada eşim var diye hep alttan alma derim hadi kendini geç ilerde çocuğunun psikolojisine vereceği zararida düşün.  Biraz bencil olmak iyidir bu devirde
(4 puan) tarafından
Sağolun evet öyle yapacağım artık o laf sokuyorsa ben de alttan alttan yapacağım artık bıktım her şeyi içime atmaktan
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Çocuk bilinçli ne ya iki çocuk görsem gülüşüp oynayan ay ne kadar tatlılar falan derim saçmalamış senin görümcende bilinç falan yok eminim bebesinin kendinden daha bilinçli hareket ettiğine o yüzden hareketleri olağanüstü geliyordur 
(4 puan) tarafından
Aynen ben de tatlı derim cocuk görsem. Gidip de bilinçli her şeyi anlıyo diyo. Cocuk benim oğlumu görünce heyecanlandı dokunmak istedi sonra ağladı, bilinç dediği de bu. İnsan ne tatlı ya der bu beni yaramdan vurmak icin böyle diyor
0 oy
(752 puan) tarafından
Görümcen hiç te masum gelmedi bana kuzu . Ne demişler görümce bu çay kaşığı misali gelir karıştırır gider karıştırır göreviyle hakkıyla yapıyor sağolsun 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Niyetini bilmem ama zeka yaşini soyleyebilirim. Max.5 :)  koca kadin ilk gordu anladi hemen. Bravoooo yaa. Gec dalgani kafana takma. 
0 oy
tarafından
Böyle bir durum söz konusu ise görümcende bildiği halde böyle diyorsa ( ki çocuk bu yani hepsi farklı şekillerde büyüyor hepsi bir kalıp değil ki öyle olsa hayatın bir anlamı kalmazdı) bende bir düşünürdüm acaba bana duyurmak için mi dedi diyr ama sonuçta senin çocuğun onunda yeğeni insan yeğenine onu da geçtim masum bir yavruya neden farklı ithamlarda bulunsun Allahtan korkarım benim kardeşimin çocuğu benim çocuğum gibidir ona asla laf söylemem söyletmem de keşke görümcem çocuklarda bilinç arayacağına kendi bilincine bir baksa 
0 oy
(340 puan) tarafından
Sinir bozucu ya moralini bozmaya çalışmış takma onu
0 oy
(11,217 puan) tarafından
evt canim. malwseg pislik yspmis. sende cok taktohini belli etme . dnk durumundan memnun
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Sözde hala işte ... 

Takılma sen ona sana huzursuzluk veriyor 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 406 göst.
13 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Oznur0311 (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 977 göst.
16 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Prens prnses Annesi (614 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 504 göst.
8 Nisan 2024 Aile kategorisinde Bizimkz12 (2,353 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.

379,812 soru

11,369,420 cevap

34,852 kullanıcı

...