0 oy
731 göst.
Moda kategorisinde tarafından
Önceleri sürekli elbiselerime giysilerime uyan şallar alırdım ama bebeğim olduktan sonra bu uydurma işi çok sıkmaya başladı dışarıya giderken falan bu yüzden çok vakit kaybediyorum evde eşim de kızıyor bazen açılma fikri de gelmiyor değil aklıma çünkü sınırlı giysilerim ve sınırlı şallarım var . Siz nasıl çözüm buluyorsunuz bu işe?

38 Cevaplar

0 oy
(1,831 puan) tarafından
Bunun için açılınır mı hiç al bi siyah şal ütü istemeyenlerden bağla çık aksine tesettür büyük kolaylık aynı durumdayız çok şükür hiç yük olmadı bana aksine dediğim gibi kolaylık oldu 
tarafından
Canım siyah şal da gitmiyor ki her giysime bide Suriyeliler gibi oluyorum siyah takınca desenli şallarım var hep ama onlar da diğer giysilerime uymuyo çarşıya da gitmedim ne zamandır almadım bişey
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sırf modaya uymuyorsun diye açılma isteğin varsa açıl. Ben evde uyumlu giyinjrim ama dışarı çıkınca feraceliyim siyah giyinjrim üstüne uygun şal eşarp 2-3 tane var canm hangisini isterse takarım hiç de sıkılmam 
tarafından
Yok canım modayla alakam yok ama illa ki giysime şalımı uydurma hastalığım var uymazsa sinir oluyorum bu yüzden dışarı çıkmak bile istemiyorum hiç hevesim kalmıyor renkli şeyler daha çok hoşuma gidiyor düz sade renkler takamıyorum
tarafından
Ona göre al o zaman swn de canm 2-3 tane
0 oy
(1,048 puan) tarafından

Siyah feracemi giyerim üstüne hani esarbim utuluyse takarım siyaha herse olur sonuçta utuleduklerim perde de takılı olur 4 5 tane birini takarım salı da pek takmama uzjn süredir kıyafetlerime ayri esarbida 1 gün önceden ütüler hazırlarım yada sabah gitmeden 3 4 saat once anca yetisiryorum oglunum cantasinida hazırlarım akşamdan giydirceklerimi sever ütülerim vaktim varsa yoksa ütülemem giydiririm

Markete çöp atmaya üstümde ne varsa tülbentle giderim valla beni alan almis ne salı yapcam ki artik:D

tarafından
Ay dimi doğru söylüyorsun canım ama nefsimize yenik düşüyoruz bazen kadın olarak hoşumuza giden şeyler giymek istiyoruz bende kayınvalideme giderken tülbentle gidiyorum ama markete falan gideceksek daha özenli olmaya çalışıyorum bazen üzülüyorum eskisi gibi güzel giyinip makyajımı yapsam diye ama olmuyor bebeğim daha küçük
(1,048 puan) tarafından
Valla ben markete bile tülbentle giderim feracemi giyip alan almis kafasindayim:)
Eşimle giyceksem resim çekiliriz diye elbise sal yaparim
0 oy
tarafından
Her kıyafetin üstüne siyah gri ve kahve tonları gidiyor

Böyle bir sebepten açılmak istemen çok saçma
tarafından
Ay ne bileyim canım bazen bunalım geliyo bana ama açılırsam da pişman olurum diye düşünüyorum eşim zaten asla izin vermez buna nefis meselesi galiba bu düşüncelere itiyor beni. Vizon renkte düz şallar her renge gider mi canım o renk hoşuma gidiyor
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Açılmaya gelince bunun icin de acinilmaz ki bi ferace alim siyah üstüne herşey yakisuyo biyere giderken özneli giyinirsiniz ben öyle yapıyorum yani ben 14 yaşından beri kapalıyım ise gidicektim anneme saçım acik gidim mi diyemedigim icin o günden beri kapalıyım pantolon falan da giymem şuan 21 yaşındayım iyiki kapalıyım hicte açılmayı düşünmedim Allaha cok şükür 
tarafından
MaşaAllah canım sevindim senin adına ben sanırım doğumdan sonra kilo aldığım için giysilerim olmuyo üzerime bu yüzden de hem kıyafet seçimim hem de şal seçimim çok zor oluyor sen feraceli olduğun için uydurma gibi bi zorluğun yok neyse ki
(1,048 puan) tarafından
Ben eski kiloma döndüm valla bi kaç etegim olmuyo o kadar hiç yeni bisey almadim
Kilolardan dolayı piskolojik olabilir evet ama kadin istese herseyi yapar sizde zayıflayıp eskisi gibi elbiselerinizi giyersiniz bence
Yada bi gün önceden hazırlayın yada her ihtimale karşı dolabinizda ütülü takımınız olsun saliyla birikte hemen giyinip çıkarsınız bende öyle yapim bundan sinra banada mantıklı geldi :D çocukla hepsiule uğraşmak zor gercekten
0 oy
tarafından
Kıyafet bulamadığın için mi açılacaksın  Rabbim hidayet versin inşallah 
tarafından
Hayır öyle değil üzerime olmuyor doğumdan sonra hiçbir giysim sadece birkaç tane forma gibi giydiğim giysilerim var aynı şekilde şalım var çok az yıllardır aynı şeyleri giyiyorum bu yüzden bu düşüncelerdeydim ama açılmayacağım Rabbim hepimize hidayet versin amin
0 oy
(248 puan) tarafından

Ben de öyle düşünmüştüm bebeğim olunca açılmak istedim sonra siyah bone şeklinde şal aldın hepsine onu takıyorum noruyum

tarafından
Dikkat et seni de linçlemesinler canım malum burda her türlü lince maruz kalıyoruz :) bu arada bone şeklinde şal nasıl oluyor canım
(248 puan) tarafından
Fotoğraf atabilsem keşke kız
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Kiyafetin varken mi kapandın ki 

Simdi yok diye aciliyosun 
tarafından
Bebeğim doğduktan sonra hiçbir şey üzerime olmadı şimdi de çok pahalı tesettür giyimi lcw defactoda da çok pahalı eskisi gibi değil alamıyorum hiçbir şey
(4,988 puan) tarafından
Allah rızası için kapandiysan olanla yetineceksin
tarafından
Haklısın canım yorum için sağol
0 oy
tarafından
Şalın yok diye açılmayı mi düşünüyorsun 
0 oy
tarafından
Uyumlu giymek için kapandinsa açık canım. Ama kapanmak tesettüre girmek çok farklı bir şey. Yani ben 15 yıldır kapaliyim açılmayi hiç düşünmedim çünkü kapanış gayem farklı
tarafından
Onun için açılmayı çıkar aklından canım şeytan ve nefsin el ele vermiş seni alt etmeye çalışıyor.❤️
tarafından
Yok açılmıcam  canım zaten eşim de asla istemez böyle bişey beni o bu halimle sevdi bu halimle evlendik böyle de devam edecek inşaAllah
tarafından
Eşini boşver kuzum ahiretini düşün öncülüğün o olsun. Allah razı gelmez O'nun dediğinin dışına çıkmış olurum günaha girerim ilk düşüncen bu olsun sonra eşini düşün.
Kararın yinede güzel canım. Sakın aklına getirme bir daha. Rabbim yardımcın olur bundan sonrasi için ❤️
tarafından
Sen ne güzel konuştun böyle ya sağol canım benim teşekkür ederim amin hepimiz için inşaAllah ❤️
tarafından
İnşallah canım. Yine takıldığın birşey olursa yaz yardımcı olurum. Hafızım bir süre de hocalık yaptım elimden geldiğince bilgilendirmeye çalışırım ❤️
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bence sen açılmayı kafaya koymuşsun bahane arıyorsun  siyah şal her kıyafete uyuyor gri beyaz  bütün kıyafetlere uyan renkler 
tarafından
Siyah renkte şal takınca Suriyeliler gibi oluyorum eşim beğenmiyor o rengi daha canlı renkler seviyor
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Bebek olmadan önce ben şal değil ama eşarp takıyordum değişik değişik takiyordum. Sonrasında ne eşarp ne bisey gittim aldım pamuklu esarplardan siyah onu takıyorum herseyle uyuyor 
tarafından
Pamuklu derken yazlık olanlardan mı yani şal eşarp tarzında mı
(3,259 puan) tarafından
Şal değil kalın tülbentler varya tek renk ama eşarp yani onlardan
0 oy
tarafından
Bnde genelde siyah takıyorum bide bone kullniyom hep daha kolay ya:))
tarafından
Ya şu çapraz bone gibi oluyor ya ondan. Mı alsam acaba yazlık olarak
tarafından
Bn ondan takiyom cnm
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Siyah şal misss en güzeli
tarafından
Siyah şal yakışana güzel canım bana yakışmıyor beyaz tenlilere gidiyor ben buğday tenliyim kara kaşlıyım :)
(5,491 puan) tarafından
Bende buğday tenliyim. Valla Allahın emri diye kapalıyım çok da ne yakışır ye yakışmaz umursamam. Siyaha aşığım her yere hatta bayrama düğüne bile kullanabilirim
0 oy
tarafından
Ben hic uydurmam arada ayni renk takarim şükür hiç illa uysun dsmiyorum 
0 oy
(10,632 puan) tarafından
Hiç bu yüzden açılmak gelmedi aklıma siyah feracem var siyah eşarbım bana yetiyor şükür bu yuzden aklına açılmak geliyorsa o huzura daha erememişsin cnm
tarafından
Ben ablamın etkisinde kalıp kapanmıştım bi 8 sene oluyordur heralde isteyerek de kapandım ama ara sıra açılma fikri geliyor bu da nefsimin bi oyunu sanırım eşim çok karşı açılmamı istemiyor feraceli giymeyi de hiç düşünmüyorum biraz zora gelemiyorum
(10,632 puan) tarafından
Kız ferace daha kolay ;) sil aklından o düşünceyi cnm şeytana izin verme
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Valla ben yeni kapandım 1 hafta tunik pantolon takıldım yok yani olacak is değil girdim feraceye en rahatı rengi de siyah üstüne her sal gidio tavsiye ederim :)
tarafından
Hayırlı olsun canım sevindim senin adına bende kapandığımdan beri tunik kot pantolon giyiyorum çok sıkılgan biriyim hele de yazın çok bunalırım
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Sıkıcımi hiç öyle düşünmedim 14 yaşımda kapandım iyiki tesettürlü yum çok seviyorum ve inanılmaz rahat bısey, insan sevmediği işi yaparken sıkılır ama ben çok seviyorum... 
tarafından
Ne güzel canım benim için hazırlanıp evden çıkması zor oluyor hem kendimi hazırlıyorum hem bebeğimi derken 1 saati geçiyor evden çıkmamız o yüzden zor geliyor dolabın başında iki saat bakınıp durmak

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 293 göst.
0 oy
23 cevap 570 göst.
13 Ocak 2022 Moda kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 1,511 göst.
16 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
13 Mayıs 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu