0 oy
42 göst.
Diğer kategorisinde (102 puan) tarafından
Bugün oğlumun 1 ay aşısı vardı götürmeden 1 çay kaşığı calpol verdim ateşi filan çıkmasın diye ama eve getirdiğinden beri uyuyor uyku haliyle besliyorum.nirmalde kolik bebek hep ağlar durmaz .asi yan etki yapmış olabilir mi

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzum 1 Ay mi 1 yaş mı 

Bi Ay yazmışsın bi yaş anlamadim
(102 puan) tarafından
1 ay kuzum
-Reklam-
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Niyee???  Doktorumuz diyor kii aşidan kaynakli atesi 38.5 olana kadar surup verme  aşınin etkisi azalmasin. Ateş iyi birsey takip ettigin surece, vucudun savunma mekanizması. Aşı atesinden ölen bayilanda yok. Keske vermeseydin.
(102 puan) tarafından
Ne bileyim tecrübesizlik işte biri onerdi diye verdm kesle vermeseydm bilseydm vermezdm etrafmda adam akıllı kimse yokki
(1,363 puan) tarafından
Ama sende onlara bilmeden, fikrin olmadan uyuyorsun. Aşı günü belli, madem bilgin yok, saglik ocagini arasaydin yada ugrasaydin sorup bilgi alabilirdin.
0 oy
(322 puan) tarafından
1 ay aşısı hepatit b nin ikinci dozu. Yani aynısı dogumda yapılıyor. Bu aşı ağrı ates yapmaz. O yüzden calpol vermeye gerek yok.Çocuğun calpol yüzünden uyuyor. 2 tane kolik bebek büyüttüm agri kesici ağrısını dindirir oda biraz rahatlayıp uyuyor. Aşının bir yan etkisi yok. Gereksiz ilaç kullanımı olmuş. Bence bundan sonra hemşireye sor öyle ver. Ağır aşılar için öncesinde vermek iyi oluyor ama hafif aşılarda atesi olursa kullanmak yerinde olur. Ben ağır aşılarda isterlerse verebileceklerini söylüyorum hastalarıma. 
(102 puan) tarafından
Ama dun dediğiniz gibi ağrı kesicinin etkisiyle uyuyordu bugün de uyuyor korkmaya başladım artik
(322 puan) tarafından
Dünden geleceği göremediğim orasını bilemiycem. Kalk doktora götür için rahat etsin. Binlerce çocuğa hepatit b aşısı yaptım. Bu aşının bir yan etkisi yok aşı uyutmuyor bebeğini.
(102 puan) tarafından
Teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 85 göst.
3 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde El-Fa-Mi (768 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 22 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Eda34 (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 97 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Laplusbelle (2,475 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 27 göst.
8 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde El-Fa-Mi (768 puan) tarafından soruldu

380,039 soru

11,376,220 cevap

34,861 kullanıcı

...