0 oy
469 göst.
Diğer kategorisinde (1,837 puan) tarafından
Hanımlar şimdi benim bir arkadaşım bana 2 yaşa kadar olacak bir sürü elbise verdi. Onun iki kızı vardı tuplerimi aldırdım daha çocuğum olmayacak boşuna kalmasın diye tüm küçüklerini gönderdi. Allah razı olsun bir senedor de giydiriyorum. Sorun şu. Benim evim küçük ben o elbiseleri ablamın evinde muhafaza edeceğim geri alacaksan verme ha diyince gidip ablamdan getiremem zor durumda kalırım diye yüz defa söyledim. Bir daha çocuk yapmayacağını söyleyerek geri almiycam dedi. Şimdi bugün aradı hamileyim bu bebek de kız elbiseleri getir dedi. Ben ister istemez sinirlendim. Çünkü vallahide billahi de ona söyledim ki geri alacaksan verme beni uğraştırma. Ameliyat oldum diye bana dikislerini çekip attı. Daha çocuğum olmiycak vs.. o yüzden aldım keşke almasaydim. Sizce sinirlenmekte haksız mıyım. Bu arada ben Bağcılar'da oturuyorum ablam Sultanbeyli de

20 Cevaplar

0 oy
(1,381 puan) tarafından
Aynen canım haklısın sinirlenmekte kim olsa sinirlenir. 

Madem isteyeceksin ne diye veriyorsun Hey Allahım yaa
(1,837 puan) tarafından
Çok moralim bozuldu vallahi bundan sonra kimseden bir çöp almam. Bu da bana ders olsun
-Reklam-
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Çok sinir bozucu hemde çok ayıp madem vermişsin isteme bari    kesinlikle haklısın cnm
(1,837 puan) tarafından
Of bu da bana ders olsun daha kimseden bir çöp almam
0 oy
tarafından
Ben sana baştan söylemiştim de ablam bir uçta Ben bir uctayim eğer ablama gidersem getiririm ama sırf kıyafet için gidemem de
(1,837 puan) tarafından
Söyledim iki hafta içinde getir dedi canım. Bağırıp çağırmak da istemiyorum ama beni çok zor duruma soktu. O kadar çok elbise verdi ki ben kızıma hiç bir seu almadım. Şimdi geri verince dolabı bomboş kalacak. Tek seferde bende epey masrafa giricem onun yüzünden. Nerden baksam zarar ettim yani
tarafından
Tüpleri olmayan biri nasıl hamile kalır, hadi kaldı diyelim 2 haftaya doğum mu yapacakmış bence o arkadaşın başka birine vermek için istiyor
(1,837 puan) tarafından
Ablası hamile ama onun bebeği erkek. Bilmiyorum hamileyim 13 haftalık diyor. Pek de ustelemedim ne hali varsa görsün
0 oy
(611 puan) tarafından
Ver gitsin boşver bı daha almazsın 
(611 puan) tarafından
Yanlış anlamadan canım yenidoğan olanları ver zaten bebek hemen şimdi ki yaşı giyemez parça parça al kıyafetleri sonra geri kalanı ver. Kadın da çok ayıp etmiş vermişsin geri istiyor.
(1,837 puan) tarafından
Bunu teklif ettim ona ama hepsini istiyor canım. Ne yapayım mecbur vercez ama daha tövbe kimseden bir çöp almam
(611 puan) tarafından
Verileni istemek zaten ayıp bencillik yapmasaymis bari sanki onları hemen goyderecek
(1,837 puan) tarafından
Ay tek seferde kurtulayım daha da görüşmem zaten
(473 puan) tarafından
Vay yamyam hepsini mi istiyormuş? Hepsini verme sayıyla vermemiştir zaten yırtılan oldu zaten bir kısmı yıpranmıştı falan de seni bir süre idare edecek kadar ayır. Vermeseydi başta ahmak kadın
0 oy
tarafından
Çok ayıp etmiş. Hem verdin madem niye istiyon ki hey Allahım ya. Bazıları çok değişik..  ben olsam veririm bir daha da muhatap olmam
(1,837 puan) tarafından
Bende daha muhattap olmayı düşünmüyorum. Zaten elbiseleri verdikten sonra çok yalanını yakaladım ama ayıp olur elbise verdi diye konuşmaya devam ettim. Şimdi bunları geri verince cikarticam hayatimdan
tarafından
Yalanını yakaladığın insanla bir daha görüşmemek en sağlıklısı canim
(1,837 puan) tarafından
Sinirim gecmiyor hala ya. Benden uzak Allah'a yakın olsunlar
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Valla beim kardesim de benden geri istedi hamile olmadığı halde bende daha almıyorum çocukların arasında 6 ay var giydir geri ver diyo bende bilerek büyük alıyorum ki uzum süre giysin diye kimseden almiyim diye simsi gorumcemin oğlu olucak ona da vermicem leklei bırakır pis kullanır leke olsa bile giydirir o yuzden vermicem saklicam ve geri isteyemicem icin 2.ci çocuğuma saklicam yanlis bisey degil sonuçta 

Sizde cok haklisiniz o kadar almicam diyip geri istmesi ayıp kardesim bana en başta alcam dedi bende sorun etmedim ama dahada almiyorum
(1,837 puan) tarafından
Zaten başta bana giydir geri ver deseydi almazdım. Verdiği elbiselerin bir çoğu lekeliydi. Bir de o kadar çok elbise var ki aynı anda 5 çocuğu rahat büyütür. Bir tane takımın 15 tane farklı rengini almış öyle fütursuzca alışveriş yapıyor çocuklara. Bu zamana kadar kızıma hiç bir sey almadım . Şimdi elbiseleri hemen geri versem kız çırıl çıplak kalacak. Dedim bekle kıza alisveris yapayım öyle veririm. İki haftaya getir dedi. Daha 13 haftalık hamile olmasına rağmen
(1,048 puan) tarafından
Çok ayıp gerçekten kardesim ben giydirmeye başlayınca geri istedi en başta deseydi bende almazdım sonra letgodan komşudan falan aldim kiyafeti birikti büyüdükçe letgodan alcam valla sıfırı cok pahali gelince 2 sefer yıkıyorum kullnıyorum
0 oy
(7,025 puan) tarafından
Ay ben bile sinirlendim şuan. 
(1,837 puan) tarafından
Of of ne desem içim sogumuyor
0 oy
(2,472 puan) tarafından
Canim iki haftaya doğmaz ya bebek doğuma kadar getirirsin olmadi bende arkadaşıma verdim kızımın kıyafetlerini ayakkabılarını yepyeniydi  şimdi 4 aylık kizim var onunki büyümüştü dedim duruyosa senin kiza olmayanlardan vverebilirmisin sagolsun verdi ama israrla olan giydikleri kalsin dedim kucuk bebek  kiyafeti verirsin arkadaşımda verdi hatta ben3 bebegi düşünüyorum sende başkasına verme büyüyünce ben alırım yine dedi  
(2,472 puan) tarafından
Sende bizim gibi yao canim kuculenlerdden ver doğar doğmaz giyecek değil  temiz kullanırsın zaman geçtikçe hepsini verirsin hem seninki   büyümüş olur hem onunki valla benim kizim kilere şimdi 3 çocuğu büyütüyo cocuklar hızlı büyüyo bir kıyafeti bir sene giyemiyolarki hic yıpranmiyo
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Sinirlenmeye haklısın gitsin ablandan alsın bağcılar nere Sultanbeyli nere bende pendikteyim bu arada yani gidip alıyorsa alsın kendisi bırak 
0 oy
(249 puan) tarafından
Vermeyin ya kullanıyorum deyin verilen mal geri alınmaz ne kadar ayıp birşey 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
13 haftalık hamile daha hepsini nasıl istiyor cinsiyeti bellimiş mi. Ayıp yani hepsini birden istemesi. Deseki sadece yenidoğanalrı getir anlarım onunda durumu yoktur falan diye. Neyse canım en azından ysz geldi bikaç parça bişi al dışarı çarşıya çıktıkça alırsın yavaş yavaş
0 oy
tarafından
Arkadaşın ayıp etmiş ya belki de onun durumu yok şimdi çocuk elbiselerinde çok pahalı 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
takildigim tuplerini aldrmissa nasil hamile kaldi ki. bu arada bagcilarda misin :) benim de tanidiklar orda . 
(1,837 puan) tarafından
Aldirmamis yalan söylemiş bana. Sanki benim koynuma giriyor da bu konuda yalan söylüyor bana neyse! Evet maalesef bagcilardayim hayırlısıyla taşınıp gitseydim bi
0 oy
(119,338 puan) tarafından
tupleri baglatti ve hamilemi kaldi
(1,837 puan) tarafından
Bana söylediği sol tüpümü aldılar sağ tüpü de bağladılar ama ne aldırmış ne baglatmis yalan söylemiş
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Ne kadar değişik bir insanmis ya

0 oy
tarafından

Ablanin adresini ver kendi ugrasin alsin.

En sevmedigim muhabbetler ya, tupleri baglaninca nasil hamile kalmis ki?
(1,837 puan) tarafından
Kocası uyuşturucu bağımlısı ablamın da benim de evimi öğrensin istemem. Götürür kapısına bırakırım daha hayırlı olur bizim için.

Bana yalan söylemiş aldirmamis tuplerini
tarafından
Ay insan boyle biseyin yalanini niye soyler yaaa
Ayrica da uyusturucu bagimlisi birinden de ucuncu cocugu  neden yapar
Allahim neresinden tutsan elinde kaliyor
0 oy
tarafından
Ay ya ne kadar zor bir durum .... Bide verilen mal geri istenir mi ne kadar ayıp sonuçta al emanet diye dememiş al giydir demiş sana çok gorgusuzce bence 
0 oy
tarafından
Benim komşum kızıma ayakkabı vermisti daha sonra ablasının kızı oldu tabi benimki büyüdü ben elimle verdim al giysin ablanın kızı yazık eblvde duruyor dedik ... Sende kızına olmayanlari verebilirsin ama sanırım hepsini istiyor 
(1,837 puan) tarafından
Olmayanları vereyim zaten o sorun değil. Sorun şuan giydirdiklerim dahil hepsini bir an evvel istiyor. Ben hepsini şimdi versem çocuk çırılçıplak kalcak. Nasıl hemen vereyim ona sinir oldum.
tarafından
Sende temiz iki kıyafet al kızın kaç yaşında balım alt üst takımlardan 3  tane al sonra yavaş yavaş alırsın minnet etme o vermiş istemiş ayıp etmiş terbiyesizlik sonuçta çocuğumda hemen buyumeyecek
(1,837 puan) tarafından
Hafta sonu çocuğa alışveriş yapicam sonra vericem her şeyini geriye. Bir daha yüzyüze gelmek istemiyorum
0 oy
(795 puan) tarafından
3 kez okudum hiç bisey anlamadım elbiseyi ablan mi verdi arkadaşın mı? 
(1,837 puan) tarafından
Ciddi misin? O kadar insan tek okumada anladı nasıl anlamadın mübarek?
tarafından
İlk bende öyle anladım ... Hayır eşyaları yer yok diye ablasına bırakmış ... Arkadaşı isteyince .. ben bagcidayim ablam sultan beylide .... Kıza büyük gelenleri daha sonra giydirmek için ablasına kaldırmış yeri yok diye şimdi nasıl ordan alıp buraya getireyim diyor :)
(795 puan) tarafından
Tesekkur ederim şimdi anladım
0 oy
(1,316 puan) tarafından

Tuplerini aldıran yada bağlatan yani tupligasyon yaptıranın nasıl çocuğu oluyor takildigim nokta burası oldu açıkçası tıbben imkansız denilen şeyi yapmış arkadaşın gerçekse helal olsun valla :) 

(1,837 puan) tarafından
Tabiki de yalan söylemiş. Her zaman yaptığı bir şey çok fazla yalan konuşuyor zaten. Bu konuda da yalan söylemiş ameliyat oldum diye
(1,316 puan) tarafından
İşte canım ne biliyim birdaha gorusmez konuşmazdim o insanla yani

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 438 göst.
29 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 153 göst.
4 gün önce Aile kategorisinde Masum anne (305 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 674 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu