0 oy
672 göst.
Diğer kategorisinde (2,804 puan) tarafından
7 aylık oglm sabah biraz oksurdu bnde soğuk algınlığı ağrı kesici parol verdim 4 saat snra çocuk bı kendinden geçti hafiften ateş oldu yine kalpor verdim 38 e çıktı ateş acile gittik doktor giriş bile yapmadan kalpor ver ateşi yok dedi verdim dedim muane etmiycekmisinz yok dedi kalpor ver ateş önemli değil şuan nasıl önemli değil dedim havalemi geçirsin bebek ateş olunca getirin diyorsunuz getiriyoruz yine eve yolluyosunz dedim hayla bana diyor soğuk algınlığı kalpor dolven ver sinirden okumuş pandemi mezunu eşek dedim bnde biliyorm kalporu vermeyi geçmiyor çıkıyor iniyor perişan oldu çocuğum ,, smdi ateş 38 37,9 arası delirecem ya işini yapmıyorsa ne diye doktor oluyorlar 

20 Cevaplar

+13 oy
(10,329 puan) tarafından
38 yüksek değil öncelikle. Havale de sadece yüksek ateşle olan bir şey değil yüksek diye düşünüyorsanız bile anlık yükselip düşme ile bile geçirebilir. Ateşte sınrı 3 gündür. Dr haksız değil. Olması gerekeni söylemiş. Ne yapmasını bekliyorsun 38 ateşe serum taksa daha fena değil mi çocuk hasta olunca panik oluyorsunuz anlıyorum ama ne kadar olsa da karşınızdaki Dr sizin kadar o da biliyordur diye düşünüyorum 
(4,211 puan) tarafından
Alkışlıyorum gerçekten
(10,329 puan) tarafından
Panikle öfkeye kapılıyoruz Doğa canım annelikten sanırım ama panik de tehlikeli
(4,211 puan) tarafından
Paniğe ve öfkeye kapılmak malesef başka birine hakaret etmek için geçerli bir sebep değil ya. Çok üzgünüm yani.  Böyle birşey yok
(10,329 puan) tarafından
Bir De aslında en ufak ateşle hastaneye gitmek daha farklı bir hastalığı kapmasına sebep olabilir şu ara virüs yükü çok yüksek. Çok denk geliyoruz öfke ile olmadığı biri gibi tepki verene sanırım alıştım ben velilerden dolayı canım.
(4,211 puan) tarafından
Aynen öyle aşağıda da onu yazdım. Rota, beta, adenovirüs, korona salgını var. O yüzden doktorlar eğer cidden risk görmüyorsa kabul etmiyorlar ki doğrusu da bu bence. Hatta çocuk hastaysa bile orada müdahale etmek yerine ilaç yazıp derhal eve gönderiyorlar ikinci bir enfeksiyona maruz kalmasın diye. Belki basit bir soğuk algınlığı var çocuğun. Belki de kendi savaşıp yenecek. Vücuda bi müsade etmek lazım. Eşim ateşi 39 u görmeden çocuğa ateş düşürücü bile verdirmiyor bana. Bırak vücudu savaşsın ateş savunmadır diye.
-Reklam-
+5 oy
(4,211 puan) tarafından
Dibine kadar haksızsın bir de adama hakaret etmişsin, şükret beyaz kod vermemiş
(2,804 puan) tarafından
Gris yaptırmadı ki neyin kodunu verecek hadsiz biliyor bı halt yapamayacağını
(4,211 puan) tarafından
Hastane polisi denen birşey var biliyorsunuz di mi? Birine hakaret etmek suçtur suç. Dağ başı mı burası. Nasıl bir halt yapamaz. Siz bu güne kadar önünüze gelene hakaret edebileceğinizi mi düşünüyordunuz.
+1 oy
(2,667 puan) tarafından
 Pandemi mezunu " lafına takıldım ben. Hiç yakistiramadim canım. Pandemide mezun olmak kimsenin suçu değil ayrıca doktorluk okuyanlar pandemi sürecinde de yüz yüze eğitim görenler. 
(10,329 puan) tarafından
Yok o ev hanımı ama en iyisini biliyor. Ev hanımıyım ama biliyorum demiş. Muayene bir De. Kendi zor yaşamlarınızın tüm gerginliğini sizin için bir şeyler yapan kamu görevlilerine kusmayın benden tavsiye.
(2,667 puan) tarafından
Katılıyorum
tarafından
Calpolu da bilse keske
(1,185 puan) tarafından
Ya yazım yanlışları almış başını gitmiş 6 yıl TIP okumuş adama pandemi mezunu eşek demiş Allahım gülsem mi kızsam mı gerçekten bilemedim :)
tarafından
Bir yıl da hazırlık okuyorlar üstüne üstelik kaç yıl da staj yapiyorlar
+1 oy
(1,629 puan) tarafından
Üslubunuz çok yanlışşş. pandemi mezunu eşek ne demek ya o insanlar o konuma gelmek için yıllarca dirsek çürütüyor. HAYLAA haklı gibi konuşmanız da çok saçma. 
(6,997 puan) tarafından
Haylaaaaa :D
(1,629 puan) tarafından
:D yazım yanlışları gözlerimi kanattı
(6,997 puan) tarafından
Al benden de o kadar  :))
0 oy
(119,251 puan) tarafından
38 yuksek ates degil kiz vallaha kuzey 41.3 oldu da acile oyle aldilar burda
dr beyaz kod verdimi sen oyle diyince
(2,804 puan) tarafından
Havale gecirir ya 41 ne
vallahi 41 di onuda foto cektik de oyle aldilar acile
0 oy
(849 puan) tarafından
Canım cocugun içine ndiselisin anliyorum ama biryerde doktor haklı. 38.5 ten sonra yuksek atış sayılıp mudahale etmek gerekiyor. 
0 oy
(12,994 puan) tarafından
Canım yanlış anlama da buradaki aciller bile diyor 1 hafta geçmeyen ateşte getirin diye biz zorladık ilaç yok evde yazın diye 
0 oy
(790 puan) tarafından
Ay bende devlet takipliyim 36. Haftadayım bugün geçenlerde gebelik şekerim çıktı doktor geçen haftaya kadar burada sezeryanını yaptırırım felan dedi bende güvendim şimdi geçen hafta ben burda yaptıramam bebeği 2 saat ötedeki hastaneye sevk ederim git kendine özel hastane bul tavsiye ederim felan ha son dakika fikir değiştirmesine  sinir oldum bende  geçen haftaya kadar hep burda yaparız senin şekerin  yüksek değil vermeLer ama yinede bir insülin başlansın git dedi endokrine 2.5 saat ötedeki hastanedenendokrine gittim onlarda riskli değilsin ama başlayalım diyip düşük doz insülin verdiler şekerimde 109 açlık maksimum  oda sinirsel eşim sinir edince öyle oluyor birde bacağında tümör çıktı o dönemde birde şeker yüklemesi olunca 111 çıkınca insüline başlatmak istediler ama tokluklarw normal diyorlar insülinde birden gün içinde şekerimi düşürüyor bayılmaktan son dakika kurtuluyorum  şimdi 55 bin tl ye hastaneyle anlaştık 13 gün sonra özelde doğum yapıcam önce söylenseydi belki daha erken anlaşırdık
(2,804 puan) tarafından
Geçmiş olsun ya , işte bazı doktorlar işini gerçek anlamıyla yapmıyor
0 oy
(2,808 puan) tarafından
Cocuk hasta gerginsin ama 38 yüksek bir ateş değil ateş düşürücü verip acile gitmişsin ama acilinde yapacağı ateş düşürücü vermek doktora tavrin senin de hoş olmamış ama israrci olmayan ateşte de acilin yapabileceği bisey yok ki acilde antibiyotik başlaninca doktorlara çok şikayet oluyor. Çünkü soğuk algınlığı ve enfeksiyon acil bi durum degil
(2,804 puan) tarafından
Cnm ağır geçiriyorlar tabi ister istemez gergin oluyorm bnde kaç gündür hastayım çocuğa da bulaştı gereken önlemi almasam.daha kotu oluck diye giyim hepte 38 olunc.agel diyorlardı
(2,808 puan) tarafından
İnisiyatif kullanmış beyaz kod vermemis
0 oy
(275 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
39.5 oldu öyle götürdük acile 39 bile oldu göturmedim. Önemli olan buçuktan sonra taze annesin bunlar olan şeyler. Bu arada tıp,sağlık, diş bunlar yüzyüze eğitim aldı pandemi de. Böyle durumlarda ılık duş yada fitil vereceksin ben fitil veriyorum ateşi de düşüyor 
(2,804 puan) tarafından
Eşimin kuzeninden biliyorm pandemide mezun oldu kziin elleri tır tittriyordu , çok geç yüz yüze eğitime geçti , fitilde eczane kafasına görede ilack vermiyor
0 oy
(2,331 puan) tarafından
Şöyle kuzum bnm eşimde sağlıkçı bnm kızımı asla götürmez doktora çünkü birebir gördüm gözümle aynısını yapıyorlar kendi calistigi yer olmasına rağmen soğuk uygulama ve şurup bende artık doktora götürmüyon demiyom ateş olayında sürekli ılık duş küvet yap içinde oynasın bide düzenli şurup üç gün devam eder çok yukselmiyosa korkma hastaneler daha pislik durumda şuan 
(2,804 puan) tarafından
Evim sobalı zatire olur diyede Korkuyorm , ben ilaç verdim ona rağmen yükseldi hareketli cıvıl cıvıl cıvıl olan bebek gitti solgun gozlerinden yaş akan bı bebe geldi içten oksuruyor bnde dayanamiyorm acincekiyor
(2,331 puan) tarafından
Normal kuzum vücudu enfeksyonla savaşıyor aslnda ateşi 39 a yaklaşmadan ateş duşurucu bile vermeden düşürmeye çalışmak lazım ama biz dyanamiyoruz calpol parol gibi onun faydası olmaz sen dolven apireks iburamin falan yazdır aldır parolla vermidon arasında ne kadar fark varsa surplarda öyle ben calpolu şurup diye sokmam eve çünkü fayda etmiyo eşim her ilacı iyi ilacı bilir benm ona göre getirir en etkili çözümü ılık duş bebek kolay kolay zature olmaz ortada kar yok kış yok hiç korkma çokta üstüne düşme
0 oy
(100 puan) tarafından
Bence sağlık bakanlığına şikayet et bazı doktorlar ciddi manada sadece okumuş ama okumuş insanlık sıfır bugün bende böyle saçma atarlı bir doktora denk geldim 
(4,211 puan) tarafından
Aciller beta, Corona, adenovirüs, rota salgını ile dolu.  Napsın aralarına çocuğu uzatıp, belkide hastalığı tamamen kendi yenecek çocuğu bir de başka viral bir enfeksiyona mı maruz bıraksın. Bu daha mantıklı di mi
(100 puan) tarafından
Ya benim ki acil değildi randevuyla gittim ay kadın bi tuhaf bi tuhaf bi tripli öğle molasında ekranda adm yazıyo sanıyorum doktor odada degil öyle sandım bir saat bekledim başkasının adı yazdı mola daha bitmedi ama girdiler ben şok içeri girdim hocam adım yazıyordu ama ben içerde değilsiniz sandım diyorum yok geç kaldın yol bilmem ne anlatıyorum anlamıyo
(4,211 puan) tarafından
Bi bakaydın. :D valla molaya çıksa suuuç çıkmayıp hasta baksa suç. Kaldı ki ben sizin için değil. Postta şikayet edilen doktor için dedim. Cimere yazın demişsiniz ya
(100 puan) tarafından
Ay valla bilmiyorum ya hayat üstüme üstüme geliyor kim ne yaparsa yapsın karışmıyorum:) :)
0 oy
(1,926 puan) tarafından
Pandemi mezunu eşek ne demek yaa? Çok ayıp etmişsiniz. Sanırsın pandemi diye tığı yata yata mı bitirdiler 
(2,804 puan) tarafından
Bı halt bilmiyorlar ne bir damar yolu ne bir hasta tedavisinden anladıkları yok okusun istediği kadar bende biliyorm ev hanımıyım anneyim kalpor veremeyecek.kadar ap.tal değilm ilaç verdiğimde düşmesi gerekirken 5 dk snra yukseliyor anlamıyor hayla kalpor ver diyor muane bile etmedi
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Sabah baş hekim oluyor hastanede hemen başhekim bölümüne gidiyorum ben orda sekreter felann oluyor yardımcı oluyolar hazır olda bekliyor doktorlar :) havale geçirme olayı.her çocuğa göre farklılık gösteriyor kimi 38,5 kimi 39 kimi 40 benim bildiğim kadarıyla yaptığı şey yanlış doktorun cimere yaz kız hemen 
(2,804 puan) tarafından
Yazım dedim eşim birakmadi , çok sinirimi bozdu bı gris yapip boğazına bile bakmadı
(1,015 puan) tarafından
Önce siz kayıt actirmiuormusunuz kız bize acilde gidip en kalabalık yere açmışlardı hemen çıktık başhekime orda yardımcısı vardı dedik bu çocugun durumu acil hemem öncelik verdiler aradı doktoru kendi ordan bilgisayradan şildi kayıt açtı :) ramazanda ugrastiriyolar insanı yaa
0 oy
(911 puan) tarafından
siz herseyi bilen bi doktora denk gelmissiniz benm cocugum 13 aylikken kusma ishal sikayetiyle acile gittik Allahin bi kuluda şu cocuga tahlil yapalim demedi 2 kez acile gittik ilkinde antibiyotik verip gonderdiler 2.serum verp ilaca devam 3din denildi ama gel gor ki cocuk ne yese ya kusar yada ishal oluyordu en sonda ozele gittik adenovirusune yakalanmis 4 gun hastanede yatti eee demek ki herkese iyi doktor denk gelmiyor
0 oy
(575 puan) tarafından
Geçen gün sağlık ocağındaki doktora hocam oğlum öksürüyor dedim bı şurup yazsanız çocuk bu öksürür ateşi çıkar normaldir dedi bunun için ilaca gerek yok dedi şok oldum bazı doktorlar insanlarla dalga geçiyor sanki
(2,808 puan) tarafından
Canım öksürüğün bastırılması iyi değil işte doktor  yazmak eline yapışmaz biliyor ki diyor
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Yazın vahşetül dehşetül meşfetül faşma taşmatis 
0 oy
(3,074 puan) tarafından
38.5 e kadar çıkıyordu kızımın ateşi 2 3 diş aynı anda çıkınca hiç hastaneye gitmedim ateş düşürücü de vermedim doğal yollarla düşürdüm hep. Ama benimki virus hastalık degildi dediğim gibi diş ateşiydi. 
0 oy
(1,910 puan) tarafından
Bu kadar mı cahilsiniz gerçekten? 38 ateş yüksek değil ne yapsın zaten adam. İnatçı ateş olsa ya da sürekli yükselen tamam ama hiç mi daha önce ateşlenmedi cocuğunuz. Çok yanlıs konusmussunuz.birde burda destek almak icin haklı gibi konusup kendini komik duruma düşürmüşsün.
0 oy
(306 puan) tarafından
Oyle hemen havale gecirmez korkma yani yurt disinda bile atesten 4 gun sonra goturuyoruz dr o zaman bile bisey yapmiyolar herkezin cocugu kiymetli evet ama onlarda isini yapiyolar napsinlar hemen antibiyotige mi dayansinlar

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 332 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde Sedadz (574 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 445 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Elizan nur (994 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 594 göst.
0 oy
2 cevap 259 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu