0 oy
317 göst.
Diğer kategorisinde (544 puan) tarafından
Kızım 17 aylık olucak ve 1 yaşından sonra 7 numara sleepy kullanmaya başladım 6 numara sıkıyordu çünkü. Kızım şuan 12 buçuk kilo falan bide bacakları tombik etli etli. Ben mi büyük kullanıyorum anlamadım etrafındaki çoğu kişi nerdeyse aynı yaştalar ama 5 numara takıyolar hatta bi akrabamız 5 yaşındaki kızına gece yatarken takıyo 7 numara oluyo bizimkine diyo ben anlamadım

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bebeğin kilosuna bağlı canım ben en son 5 numara kullandım tabi ama lastikleri sıkıyordu
-Reklam-
+1 oy
(119,461 puan) tarafından
hem bebegin kilosuna bemde bezin kalibina bagli
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Bende o aylarda 7 numaraya geçmiştim 6 numara iz yapıyordu 

Sen başkalarına bakma bazısı iz yapsada küçük numara kullanıyor 

Oğlum 29 aylık 7 numaraya devam :)
(1,989 puan) tarafından
Bende denemek istiyorum da lazimlik alıyım vs

Bide bişey soracak gece yatarken altına bişey serdin mi çiş geçmesin diye oluyor ya bide gece kilot bezmi kullandın nasıl yaptın geceyi

En korkum gece
tarafından
Benim klozet vardı onda öğrettim lazimlik almadım .... Gece bir hafta bağladım yatmadan önce tuvalete götürdüm bünyesi bana çekmiş baktım gece islanmiyor bez geçe bezden açtım ... Koruyucu serili bende zaten ama hiç lazım olmadı ... Gece alışkanlığı yok yatmadan gider ona yeter tabi her çocuk bir değil ... Ama ben 7 den sonra meyvesuyu meyve falan hiç yedirmedim çok şükür çok rahat oldu hiç zorlanmadim
(1,989 puan) tarafından
Klozet bende de var ama bı kere oturtuyum dedim istemedi aparatlar satılıyor ya ondan mı alsam lazimlikmi sence

Koruyucu bende alıyım gece gündüz aynı anda bıraktıriyim inşallah beceririm canım :)
tarafından
Stres olma yeter ... Aparat al daha mantıklı o çocuk her xmaan lazimligi kullanmayacak bide klozette sifona basmayı popo silmeyide öğreniyor ileriki zamnda ., Sabır gerektirir bide sakın üzülme bikma 3 ayda sürse öğrenecek onu düşün inşallah bir haftada öğrenir ... Aman kendinin söylemesini bekleme sen götür gelmiştir de oyuncaklarla ... Aaa benim cisim geldi senin geldi mi de .. oturduğun yerden demesini beklersen çok beklersin :)
(1,989 puan) tarafından
Ahahha çok sağol canım sık götürürüm inşallah çabuk öğrenir :)
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani 6 numara iyi gibi kuzum oglum 3 yaşına girecek 14.5 kilo 6 numara kullanıyorum kızım da 11 kilo ona da 5 kullanıyorum ama bir kilo daha alsa ona da 6 numara kullanacam 
(544 puan) tarafından
Kızım biraz etli ama bacakları 6 numara sıkıyordu sanki
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Cnm kimseye takılma çocuğun nasl rahatsa öyle yap mesela benim oglum2 yaşındayken 5 numara kullanırdım gorumcemn kızı daha aylıktı aynı numarayı kullaniyodu çocuk tombikti yani
(544 puan) tarafından
Valla bende biraz rahat olsun diye sıkmasın diye büyük kullanıyorum etli bacaklwrı çünkü kızımın kızarıyo hemen
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Bezden beze de değişiyor. Oğlum 14.5 kilo. Bimin bezini kullanıyorum. 5 numara gayet iyi oluyor. Sleepy nin kalıbı dar biraz. O yüzden bilemedim. 
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Sleepynin kalıbı diger bezlere göre dar senin bebekte biraz topluymuş normal yani.. Sleppy 6 numara ile goon 4 numara aynı büyüklükte sen düşün yani
(544 puan) tarafından
Evet mesela 6 numara Molfix vardı biri vermişti o büyük oldu ama 7 numara sleepy normal oluyo
0 oy
tarafından
Kızım 15.5 aylık molfix 4 numara kullanıyorm 13 kg 
0 oy
(1,416 puan) tarafından
Oğlum 15 aylık bende 5 numara kullanıyorum ama sleppy kalıbı dar yeni doğum yaptığım da almıştım lastikleri iz yapıyordu sürekli baby turcoya geçtik şuan sıkıntı yok 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Benim kiz 13 kilo 5 no kullaniyodum
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim zaten bezin üstünde kilosu yazar ona gore takmıyor musun. Ben 2 oglumuda 2 yasi bittikten sonra bezi biraktim bimin 5 numarasini kullandim yani onun kalıbı büyük.  Hic 6 veya 7 numara kullanmadim
0 oy
tarafından
Oğlum 28 aylık olacak 6 numara sleepy kullanıyoruz sen anlarsın annesi büyük olup olmadığını 
(544 puan) tarafından
Bana normal geliyo rahatsız olmuyo hiç ama görenler şaşırıyo bende mi sorun var anlamadım
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Oglum 2 5 yasinda gece 6 numra kullnyrm 13 800 kilosuda
0 oy
(866 puan) tarafından
Arkadaşım 18 aylık oğluna 4 numara takıyorum Bn 1 yaşındaki e 6 takıyorum diye şaşırıyodu bebeğin rahat etmesinde önemli, bnce bezi bıraktı artık 
0 oy
tarafından

Sleepy bezin kalibi dar zatn

Ben 18 aylik oğluma 4 numara kullanyrm öyle zayf bi bebekte degil normal oluyo bedeni

Ilk oğlumda da bezden kesene dek 4-5 arasi hep kullndm ki 4 numara dahi oluyodu

0 oy
(1,048 puan) tarafından
11 kilo 5 numara kullaniyorum bn sen naptin oyle

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 150 göst.
0 oy
7 cevap 345 göst.
24 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Mercimekinannesi (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 574 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Yorgun0001 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 599 göst.

381,002 soru

11,406,524 cevap

34,943 kullanıcı

...