0 oy
196 göst.
Diğer kategorisinde (683 puan) tarafından

Şimdi bacılar bu gün ikinci post kusura bakmayın normalde yapmam böyle şeyler :D biz bu sene tayinciyiz diyelim tunceliye geldi tayin biz gidip eşimle ev bakacağız ama ben hiç tasinmadim evliyken ailemle çok taşındım ama doğuya değil mesela Tunceli'de ev nasıl bulunur ne yapabiliriz sahibinden de nerdeyse hiç ev yok sizler naptiniz nasıl buldunuz bı aydınlatın beni size zahmet acemiyim baya bu konuda <3

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşinin orada görev yapan devresi falan varsa kolay olur canım yardimci olurlar biz doğuya değil de batıya geldiğimizde  arkadaşı ev buldu bize arkadaşının arkadaşı da olabilir bir iletişim kurar yardımcı olurlar inşallah 
(683 puan) tarafından
Oraya gidince tavsiye isteriz yoksa hiç tanıdığımız yok keşke olsa ya
tarafından
Yer belli olursa daha kolay hallolur doğuda lojman başvurusu da yapılır diye biliyorum
(683 puan) tarafından
Başvuru yaparız canım büyük ihtimalle ama evlere de bağlı güzel olması da gerek önceliğim
tarafından
Lojmanlar iyi olmuyor ama ev bulamazsanız mecbur canım hakkinkzda hayirlisi
-Reklam-
0 oy
(230 puan) tarafından
Eşinin arkadaşı yoksa tayin çıktığı yerde eşin önceden gidip evi tutacak canım başka çaresi yok malesef
(683 puan) tarafından
Her şehirde yok canım beraber gidip bakacağız mecbur
0 oy
(847 puan) tarafından
Ben tunceliliyim Bu arada :) Ama evet sahibinden de felan ev yok Ancak gelip gezip bakacaksın Yada merkezde emlakçılar var gidip ev aradığını söylersen gezdiriyorlar . Fakat kiralar diğer illere nazaran biraz fazla çünkü küçük bi şehir Evlerin çoğu kentsel dönüşüme girdi yeni binalar olduğu için fiyatları pahalı.
(683 puan) tarafından
Yaa Tunceli'de olanlar varmış sevindim bize de çıkma ihtimali yüksek ama orda ev sorunu varmış galiba canım baya  ürktüm az önce bı ev gördüm 6 bin yazıyordu o kadar da veremeyiz ama
(847 puan) tarafından
6  bin yoktur Cumhuriyet mahallesinde Atatürk mahallesinde fln 2 bin 3 bine bulabilirsin Ama dediğim gibi emlakçılara gidip gezmeniz gerekir
0 oy
(587 puan) tarafından
Bizde gideceğiz bakalm nere cikcak nasıl olacak bilmiyorum ama eşim önce gider başlangıç yaparız dedi sonra ev ararız illa bulunur dedi ona göre de eşyalari nakliyeciler toplar geliriz yani benim bu iki olcak taşınma 
(683 puan) tarafından
Canım bazı illerde ev bulmak çok sorun diyorlar arkadaşlarımız bizde önden gidip ev tutacağız ama yok diyorlar
(587 puan) tarafından
Valla nasip artik ins buluruz ama vardır illaki ya
0 oy
(4,875 puan) tarafından

Ben Tuncelideyiim ☺️ burası pahalı hemide çok çok pahalı haberiniz olsun ☺️☺️

Tayin çıktığında ilk işiniz eşinizin buraya gelip sokak sokak ev araması olsun. 
Lojman hakkınız var ise kesinlikle lojman tercihinizi yapın çünkü kiralar çok yüksek 
(683 puan) tarafından
Evet ya kiralar yüksek haberim var Tunceli gelme ihtimali de var ama eşimle beraber gelip önden ev tutacağız canım nickini unutmayım belki sana da sorarım çıkarsa dediğin gibi geze geze buluruz inşallah Tunceli'de ev yok diyorlar doğru mu canım eşin askerse belki aynı taburda görev yaparlar gelirsek
(683 puan) tarafından
Birde kuzum Tunceli'de hayat nasıl imkanlar nasil yasinilir bir yer mi siz alistiniz mi acaba
(4,875 puan) tarafından
Biz bu sene tayinciyiz.
İlk zamanlar çok zordu çünkü küçük bir şehir burası öyle sinema avm vs yok.
Ama bir süre sonra alışıyosn ☺️
Cumhuriyet birde Atatürk mahallesi var sadece bu iki semtten tutarsnz diğer tarafa izin verilmiyor yani biz ilk geldiğimiz de öyleydi.
Eğer ki eşinin lojman hakkı varsa mutlaka lojman isteyin çünkü dışarıda en ucuz kira 2500
(683 puan) tarafından
Çok saol canim bı nebze olsun rahatladım benim yaşadığım yerde küçük umarım kolay alışırım
0 oy
(1,777 puan) tarafından
Mesela doğudayız şuan, ben evi toplarken eşim buraya geldi eve baktı, beğendi tuttu bende öyle geldim eşyalarla birlikte, diğer türlü olmaz sen gideceksin eşin gidecek bakacak falan, eşin önden gitsin sana evlerin resmini atsın sen beğen oda tutsun
(683 puan) tarafından
Canım eşim arabayla beraber gidicez benimde görmem lazım evi ama işte ev yok diyorlar bazı illerde
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Lojman falan olmuyor mu canım
(683 puan) tarafından
Hiç Doğu'da görev yapmadık canım vardır herhalde
(2,512 puan) tarafından
Varsa rahat edersiniz canım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 399 göst.
20 Eylül 2020 Aile kategorisinde nihanimmm (7,412 puan) tarafından soruldu
0 oy