0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (406 puan) tarafından

image

ek gida tablosu instagramda bunu buldum sizce uygunmu ilk gun iki tatli kasigi diyor miktarini boylemi baslayayim sizce kzlar 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
kurala uyacaksan uygun kuzum 
(406 puan) tarafından
Tesekkurler ozaman miktar boyle baslayim diyorm bende
tarafından
aynen ilk etapta amaç bebegi ek gida ile doyurmak değil zaten gıdaya alıştırmak   bağırsaklarini hazır hale getirmek

bide ben sadece yumurta da kurala uydum diger besinlerde uymadım
-Reklam-
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Vallahi ben hiç böyle şeyler yapmadım bebeği nasıl alistirirsn öyle gider 6 aylık oldumu  çocuklarım önüme ne gelse verirdim  belkide yanlış yapıyordum ama şimdi maşallah hiçte seçici değiller herseyi yiyorlar 
(406 puan) tarafından
Iste bende cok evhamliyim nasi olcak napicam esimde cok pipirikli bu konuda sizce kasik mamasi falan da vermelimiyim aksamlari muhallebi irmkli fln blmiyorum
(1,601 puan) tarafından
Ben vermedim irmk faln siz bilirsiniz ama bebegini sen nasıl alistirirsan öyle gider onu biliyorum sadece
0 oy
(1,298 puan) tarafından
İlk gün bı çay kaşığı ikinci gün tatlı kaşığı 3 gün bı yemek kaşığı şeklinde başlayabilirsiniz. Bende ilk yoğurt dnedin sonra sebze meyve. Yoğurt herseferinde vermedim 3 gün denedim sonra kabak haşladim mesela 3 gün uyguladım 3 gün karıştırdım. Sonra patates denemissem ilk gün sadece patates ikinci gün kapak patates öyle öyle ilerledim
(406 puan) tarafından
Aynen bende oyle dusunuyorum peki kasik mamasi yapip verdiniz mi muhallebi irmikli fln
(1,298 puan) tarafından
7 aydan  tadimlar bitince verdim
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Kuzum doktor kabız ilk olarak patatesten başlamayın demişti kabaktan başla bizde öyle yaptık 
(406 puan) tarafından
Bende ya yogurt yada kabakla baslicam cnm sence miktarlari uygunmu yoksa cay kasigiylami baslayim
(1,634 puan) tarafından
Tadimlari çay kaşığıyla başlatıyorlar ama ben birkaç çay kaşığı  vermiştim
(406 puan) tarafından
Tesekkur ederm cnn
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çok saçma değil mi tabloya göre çocuk yedirmek. Azar azar ver işte canım alerjik şeylere dikkat et yeter bu yeni nesil bebeleri de böyle büyüyo valla :D 
0 oy
(4 puan) tarafından
Ben hiç kural falan dinlemedim valla  ne bulduysam  fikrim ağzına 

Bakalım biz bebekken bize ne verdiler Allah bilir
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Benimki 9 aylık halen bir iki tatlı kaşığı ancak yiyor toplasan. Listelere göre bi hayat yok bence. Fikir olsun diye kullanabilirsin ama bebeğine uyar mı uymaz mı belli olmaz. Fazla kasmaya da gerek yok. Rahat ol.:) 
0 oy
tarafından
Ahah bnim tablom:)) kız bu
tarafından
Kız yorgunlukdan görmedim yaa yoruldum hulyosum :))
tarafından
Ahhh canım benim Rabbım kolaylık versin
tarafından
Amin saol kuzum Allah razı olsn❤️❤️
tarafından
Senden de canım benim ❤❤❤
tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 142 göst.
0 oy
0 cevap 34 göst.
2 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
28 Ekim 2023 Diğer kategorisinde MinnieMouse (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
24 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu

377,811 soru

11,308,062 cevap

34,739 kullanıcı

...