0 oy
173 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (7 puan) tarafından
Arkadaşlar tecrübelerinize ihtiyacım var, çok şükür ek gıdaya başlayacağız ama gelin görün ki yoğurdu hangi sütle hangi maya ile yapacağımı şaştım kaldım yardımcı olursanız sevinirim. 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım al gunluk süt kaynat varsa ev yogurdun onunla mayala bu kadar ınce dusunme ohooo daha neler verıceksın cocuga 
(7 puan) tarafından
Günlük sütlere millet çok şey katıyormuş bilemedim, babam hep bi tanıdığımız var ondan alır öyle yetiştik büyüdük şimdi ayrı yerde olunca şaşıp kaldım
-Reklam-
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Migrostan keçi sütü alıp activiayla mayaladım çünkğ süt bulamadım hazor yiyecekse de keçi sütünden yesin dedim henüz taş gibi değil ama zamanla öğrenicez videolar izledim
(7 puan) tarafından
Keçi sütü var mı migrosta denk gelmedim hiç, Activia iyi oluyor mu peki
(1,785 puan) tarafından
Evet canım var activiayla da iyi tuttu yani bence bir litre yaptım zaten bir kaşık olsa yetiyor hemde probiyotikli ya onlar daha iyiymiş . Ama süt bulursan su karıştırılmamış o daha iyi tabi . Yada bimde falab cam şişede günlük sütler var
(7 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim deneme yanılma yoluyla deneyeyim bakayım tatlarına
0 oy
tarafından
İlk cocuk buyuk ihtimalle jsjjs çiğ inek sutunu al kaynara koy kaynamaya baslayinca kisikta 15-20 dk kaynat sicaga yakin ilimaya gelince mayalayip sicak bi sekilde dinlenmeye birak genelde 4 saate mayalanir. 
(7 puan) tarafından
Evet evet ilk bebem ve çokkk ince eleyip sık dokuyorum ah neler yapıyorum bi anlatsam ::)))
tarafından
İlkler öyle olur ikinci olunca daha saliyosun :)
(7 puan) tarafından
Ayyhhhh bu gidişle ikinciye tek parça kalırsam yaparım ikinciyi galiba)))
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Pastörize günlük süt ile yapıyorsun cam şişede olanlar var ya. Maya olarak ta herhangi bir el yapimi yoğurt yapan tanıdığın varsa iki kaşık yoğurt isteyebilirsin ama yoğurt ekşi olmasın ekşi olursa mayaladigin yoğurtta ekşi olur bide yigurt mayalarken süte katacagin yoğurt çok olmasın çok olunca da ekşi oluyor. Ben komşudan almıştım bı kase vermişti yoğurt eksiydi mayaladim benim yoğurtta ekşi oldu. Sonra market yoğurdu ile mayaladim tadı güzel oldu ama 15 gün oldu hiç ekşimedi. Oğlum el yapımı yogurtlarimin hiç birini yemedi sevmedi ev yapımı yoğurdu bende hazır market yoğurdu veriyorum artık mayalamiyorum.
(7 puan) tarafından
Pastörize süt evet onu öneren oldu teşekkür ederim, bi arkadaş Activia önerdi şimdi üst mesajda acaba maya olarak onu mu kullansam
(3,141 puan) tarafından
Olabilir canım niye olmasin
(3,141 puan) tarafından
Ama çiğ süt yasak kesinlikle. Çiğ sütu sen fakbrikadaki gibi kaynatip soğutmazsin içindeki mikroplar bebeğe zarar verir henüz bağırsakları kaldıracak kadar gelişmedi. Bir yaşından sonra normal sütçü den süt alıp onla mayalanabilir.
0 oy
tarafından
Ben güvenilir çiğ süt bulamayacağım için pastörize günlük süt alıyorum. Maya olarak Activia kullandığımda yoğurt sündü, akışkan tuhaf bir sey oldu bende. Ben yapamamış olabilirim. 

Fırın içinde yapma çünkü sürekli yapınca bir süre sonra fırının içi paslaniyor. 
(7 puan) tarafından
Yaaa öyle bi etki yaptığını ilk defa duydum, teşekkürler bilgin için
0 oy
(239 puan) tarafından
Ben in3kden sağıp yapıyorum iki günde bir 3 kilo mayamda indi mayam kaynatıp as el yakacak çekilde çalıyorum sabaha kadar bekliyor 1 günde dolandırıyorum buzdolabın da
(7 puan) tarafından
Oh ne güzel, şifa olsun bebeğine
(239 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(4,231 puan) tarafından
Canim cok dogal olsun istiyosan nohutla maya yapiliyo netten bak bulabilirsen, ben komsundan almistim kendi evde yaptigimiz yogurda da o mayadan kullandim, bebegime de o mayadan kullanmayi dusunuyorum , sutude cig alacagim guvendigim sutcu var
(7 puan) tarafından
İşte benm öle güvenip alabileceğim sütçü yok burda malesef ya onun için diğer arkadaşların önerdiği pastörize süt kullanacağım, cevabın için teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 589 göst.
0 oy
3 cevap 167 göst.
0 oy
13 cevap 410 göst.
21 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 416 göst.
3 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu

380,054 soru

11,377,122 cevap

34,863 kullanıcı

...