+1 oy
185 göst.
Diğer kategorisinde (2,152 puan) tarafından

Bebeğim 7 aylık şu ana kadar sadece anne sütüyle devam ediyordum Ama sütüm hiçbir şekilde fayda sağlamadı gelişimi geriliği vekilo alımı da çok az doktora götürdük bize mama yazı var onu veriyorum dünden beri sol göğsümü hiç vermedim ve şu an sünger gibi git gidde sütüm kesiliyor galiba ben 2 yıl boyunca emzirmeyi hayal etmiştim :( 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yaramistir neden boyle dusunuyosun saglikli beslenmiyomusun canim
(2,152 puan) tarafından
Yani çevrendekiler gibi besleniyorum Ama beslenme saatlerim düzensiz gerçekten de çok zayıf ve cılız ya ondan yaramıyor
-Reklam-
0 oy
(119,346 puan) tarafından
uzulme kismeti o kadarnis
0 oy
(102 puan) tarafından
Kız üzülme 7 ay vermişsin benim doğduğundan beri nene reddi var 6 ay versem yeter die düşünüyorum hem mama hemde anne sütü alıyor ama anne sütünü geceekri uyurken yada gündür  uyurken verebiliyorum öncesinden hiç almıyordu zor alusti o suredede sütüm kesilmesin diye sagiyordum
(2,152 puan) tarafından
Bizimki de mama yemiyirdu ama doktorun yazdığını yedi beni yavaş yavaş bırakıyor
(3,182 puan) tarafından
Doktor nasıl mama yazıyor biz mi istiyoruz
(2,152 puan) tarafından
Canım kontrole götürdük kilo alımı az olduğu için doktor söyledi mamaya başlayacağız yaşına uygun diye ben de tamam dedim biraz pahalı ama bizim için sorun olmadı
(102 puan) tarafından
Hangi mamayı önerdi bilmiyorum ama Aptamil conformil mama hem kilo aldırıyor hemde gaz hazımsızlık sorununu biraz azaltıyor diğerlerine göre hafif bir mama .kendi mamandan memnun değilsen bunu dene derim .ben ilk doktora danışmadan Aptamil kullandım 1 hafta hazımsızlık kabızlık sorunu yaptı .sonra Bebelac Gold denedim kusma yaptı .bu manda kaldım ama doktora gittim domtorumu değiştim mama yi direk sordu Aptamil conformil dedim devam dedi ona zaten deneme yanilmayla cocuga gelen mamayı bulacağız dedi. Bide ,mama hazımsızlık yapmasın die haftada bir bı çay kasigi manasına zeytin yağı köy ve poposunada haftada 1 zeytinyağı masajla sur ddi .benim mememi tamamen bırakmıştı hicbirsekilde geceleri bile almıyordu sahip veriyordum sonra nuk biberin gelmişti 102 e anne göğsüyle uyumlu tabi anne göğsüyle uyumlu diyorlar ama yalan ama ben o biberon sayesinde artık uyurken uykudan yeni uyanırken emziriyorum artık sağmiyorum sağım çok zor gerçekten
(2,152 puan) tarafından
Canım biz aptamille Bebelac da demedik ama bu conformil denemedim bu bittikten sonra onu da deneriz olmazsa:)(
0 oy
(7,738 puan) tarafından
Beynine öyle hükmediyorsun da ondan yetmiyor. Sütüm var de. Çocuğuma yetiyor de. İyi de beslen suyu bol iç. Allah'ın izniyle devam edersin
(7,738 puan) tarafından
Yani hem sütüm bitiyor demiş hem de emzirme de yok. Tabi kesilir
(2,152 puan) tarafından
İlaç kullanıyorum antibiyotik ağır olduğu için emziremiyorum birkaç saat sonra sütü sağıp öyle vermem gerekiyor ondan
(7,738 puan) tarafından
Bilemiyorum canım ilaç da etki etmiş olabilir. Ben de antibiyotik kullandım ama emzirdim de mecbur.
(3,599 puan) tarafından
Ay bende ilaç kullanıyorum antibiyotik ondan şuan veremiyorum sütü sagiyorum sütüm yemyeşil ama sen sürekli sağ emziremiyisan bile
(7,738 puan) tarafından
Kızlar ben doğum yapar yapmaz ameliyata alındım ayrıca. Orada çok kuvvetli anestezi yapıldı ve ayrıca çıktıktan 15 güne kadar da antibiyotik kullandım. Bana hiç demediler bebeğini emzirme diye. Hatta tam tersine emzirme danışmanı bir ebe geldi. Kesin emzir sütün gelsin. Dedi. Hatta bir de kızım küvöze alındı. Oraya da sürekli süt sağıp verdim
0 oy
(854 puan) tarafından
kiz yine alti ayi tamamlamis gonul ister daha cok emzir ama kismeti o kadarmis benim oglum bir bucuk ay emdi meme reddi yasadim sutumde cok yoktu zaten mamada veriyodum kesildi sutum bir ay sonra emmis seninki cok sukur 
0 oy
tarafından
Anne sütü her durumda yarar ama nasibi kadar alır.  Beslenme zamanlarını özellikle ek gıda beslenmesini düzenli yapmazsan yeme bozukluguyla karşılaşırsın büyüdükçe.  Bebekler düzeni sever 
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Beslenmene dikkat etmiyorsunuz sanırım. Abur cubur yemeyin fazla hamur işi tüketmeyin . Bisküvi çikolata fazla serbestli iccevek tatlı tukaetmeyin. Günlük muhakkak hergun 1 yumurta yeşillik tüketin. Vitamin takviyesi var anneler için alabilirsiniz. Bira mayası hapı var kullana bilirsiniz biraz pahalı 200 kusurlede. Proteinler ile zengin beslenin hergun yoğurt peynir sebze meyve tüketin. Bol su için . Kalitesi artacaktır sütünüzün. Ben tek göğüs emziryirum. Et tavuk balık hafta bir tuketin. 3 ana öğün atlamayın. Sizin bir damla sütünüz olsa bile bu bebek için faydalidir. 
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Üzülme kuzum benimki şuan iki aylık ilaç kullandığım için şuan süt vermiyorum benimkide bitti biticek çok üzgünüm ama nasipleri bu kadrmis demkki

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 177 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 355 göst.
27 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 145 göst.
17 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 441 göst.
4 Ekim 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mhmd8mrn (5,932 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,385 cevap

34,884 kullanıcı

...