0 oy
762 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (774 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar kızım 18 ayını 13 gün geçti perşembe günü aşısı vardı hemen doktora gönderdiler şöyle söyleyeyim tutunarak bütğn evi geziyor koltuklara inip çıkıyor ben çağırınca bazen 3v4 adım yürüyor emekliyor konuşuyor cümle kuruyor elinden tutunca biraz yürüyüp kucağıma gelmek istiyor işte çocuk doktoruna gittik doktor çağırdı gelmedi daha yakına gitti gene gelmedi bu çocuk normal değil dedi şimdiye koşması lazım dedi ailede hiç engelli var öı falan dedi yok dedim eşimle akrabada değiliz dedim burda bazı testler yapıcam bişey çıkmazsa sizi çocuk nörolojisine yollıycam dedi 3 tüp kan aldılar kreatin kinaz ck değeri 161 çıkmış biraz yüksek dedi bu arada kızım 40+6 da doğdu 45 günlükken kalça ultrasonuda temiz çıkmıştı pazartesi 2 test sonucu daha çıkıcak ağla ağla kahroldum allahım gözüme uyku girmiyor inşallah kızımın bişeyi yoktur var mı başına gelen çocuğu geç yürüyen bir sorunu olmayan 

25 Cevaplar

0 oy
(4,853 puan) tarafından
Sorun olduğunu düşünmüyorum bazı çocuklar geç yürür korktukları için sen dua et bisey çıkmaz Allahin izniyle 
(774 puan) tarafından
Ediyorum canım hep ediyorum yüreğim sıkışıyor sanki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Erken mi dogdu kuzu ?
(774 puan) tarafından
Tamam kuzum götürücem çok sağol yeter ki kızım iyi olsun
tarafından
Bak bi fizyoterspist var .Videolarini izle .Randevu alana kadar o hareketleri calistirirsin atayim atini sana
(774 puan) tarafından
At canım çok sevinirim
tarafından
Yonca. gorgul  instagramdan ayni bu sekilde aratarak bulabilirsin kuzu❤️ benim bebegim de gelisim geriligiyle dogdu .Ben calistiriyorum surekli.
Bu kadin yurume gecikmesinde ya da kas zayifliginda neler yapilabilir bunlarin videolarini yukluyor.Randevu al mutlaka ama randevu gunu gelene kadar bunlara bakarak calistir ❤️☺️ yuruyecektir uzulme.
(774 puan) tarafından
İnsallah canım benim inşallah yürür hemen bakıyorum şimdi inanki nasıl heyecanla bekliyorum yürüsün diye o 2 3 adım atarken beb ondan çok heyecanlanıyorum içim kıpır kıpır oluyo rabbim yürüdüğü günleride gösterir insallah
0 oy
tarafından
Tombul bır bebek mı bır de ne zaman emeklemeye basladı
(774 puan) tarafından
İnsallah yoktur canım ben kızımı sıkmadan minik yürüyüşler yaptırmaya çalışıyorum
tarafından
Aslında bıraz sıkmak lazım bak kızım 11 aylıktı sıralıyordu sureklı bende kendı halıne bırakmıstım bırgun bızım hol uzun baya elınden tutup yurutmeye calıstım holun ucuna yıyecek bırseyler koydum sevdıgı, bu sekılde 3-4 gun elınden tuttum sonra hafıf bıraktım hadı gel hadı dıye, 1 yasında yuruyordu bence bır dene bakalım
(774 puan) tarafından
Denerim canım ama şöyle bir durum var artık 18 ayını geçtiğimiz için minik bir ergen gibiyiz sürekli inatlaşıyo tutturuyor bende üstüne gidersem yapmıyo onun için dedim sıkmadan diye ama dediğini deniycem canım :)
tarafından
Sevdıgı seylerı koy oyuncakları kıtapları ınan işe yarıcak :)
(774 puan) tarafından
Tamam canım benim çok sağol :)
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Özel mi canım Dr u? Para almak için de yapıyorlar çunku. Benimde oglan 3 gun oldu 16 aylık oldu. Emekliyor sıralıyor dik duruyor ama adım atmıyor. Dr a sordum yürür yürür bak sıralıyor elbet yürücek panik yapma korkuyordur cesaret edemiyordur dedi.seniki de öyledir. 
(774 puan) tarafından
Yok canım devlet hastanesi biz ilçe de yaşıyoruz çok özel yok burda çocuk nörolojisi ilde var oraya yollıycakmış
(10,775 puan) tarafından
İçini ferah tut. Engelli olsa asla kalkamaz
(774 puan) tarafından
İnsallah yoktur canım
(10,775 puan) tarafından
Bir yürüsünler bu gunleri özlücez. Benşm kızımda neredeyse 2 yasına yakın yürüdü simdi Allah askına 2 dk otur diyorum
(774 puan) tarafından
Oy maşallah nabalım onlar iyi olsunda biz yorulalım
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Allahında izniyle bi sorun çıkmayacaktır kalbini ferah tut korkuyodur engeli olsa o bir kaç adımı da atamazdı dimi.? 
(774 puan) tarafından
Çok şükür inşallah kuzum sağ salim yürür iyi olsunda geç yürüsün ama işte doktorlar öyle bir söylüyorlarki insan korkuyor
(1,414 puan) tarafından
Aman bi kadın doktor vardı ona kalsa bnm hiç bebem olmazdı şimdi biri ergen kafa ömrümü yiyo biri de babasıyla aramızda yatıyo :)
(774 puan) tarafından
Oyy maşallah allahım bağışlasın canım bizim doktor da kadın kız
(1,414 puan) tarafından
Valla kuzu 2 ayrı kadın doktorla hiç iyi anım yok o yüzden mecbur kalmadıkça gitmem kadına
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Sen ve eşin kaç aylıkken yürümüşsünüz canım bazen genetik olabiliyor bu konuşma yürüme emekleme 
(774 puan) tarafından
Bugün babam sende 2 yaşını geçince yürüdün dedi şok oldum
0 oy
(856 puan) tarafından
Benim kızım 17ayllken yürüdü. Bence korkma inşallah kötü bişey yoktur. Korkuyor olabilir elbet yürüyecek. Benim kız kardeşim 3yasindan snra yürümüş gayette sağlıklı bir problemi yok.ya tembellik yapıyordur yada vaktini bekliyordur 
(774 puan) tarafından
İnsallah yoktur canım
0 oy
tarafından
Ablam 2 yaşında yürümüş pek takma ya korkuyor bondan yurumuyodur benim kızımda 1 yaşına giricek ne yürüyor ne emekliyo bekliyorum bende bakalim
(774 puan) tarafından
İnşallah biran önce yürüker kuzum bende 2 yaşını geçince yürümüşüm
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Canım oğlum 19 aylık olacak bizimde taş çatlasın 1 aydır yürüyor korkma hicbisey olmaz benim oğlumla aynı zamanda doğan arkadaslarimin cocuklari neredeyse 1 yaşında yürüdü benimki çok geç yurudu
(774 puan) tarafından
İnsallah canım benim içime su serptin
0 oy
(95 puan) tarafından
Bazı bebekler geç yürür Allahin izni ile hicbirseyi yoktur inşallah bi sıkıntı olsa 3 4 adım atamaz zaten benim babam da çok geç yürümüş 2 yasinda falan amcamın kızı 17 aylıkken falan yürümüş kalbini ferah tut bol dua et bi bakacaksın yürüyor 
(774 puan) tarafından
İnsallah canım benim bende geç yürümüşüm
0 oy
(1,538 puan) tarafından
18 aylık bebek ne konuşabilir ki canım birde bazı bebekler geç yürür içini rahat tut Allah'ın izniyle birşey olmaz
(774 puan) tarafından
İnsallah canım benim
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım benim kızım da tam 18. Ayda yürüdü ben de doktora gitmeyi düşünüyordum şükür bir sorunumuz yok bizim sizinki de yürür inşallah korkuyor olabilir mi
(774 puan) tarafından
İnsallah canım benim valla elinden tutunca yürüyor birazda korkuyor sanki
(1,654 puan) tarafından
Bizimki de öyleydi tek elinden tutsam yetiyordu korkuyordu çünkü yürümeye çalışırken çok düştü belki sizinki de öyledir ama içiniz rahat etsin götürün bir doktora yine
0 oy
(33 puan) tarafından
Canım korkutma kendini ben bir şey olduğunu zannetmiyorum Doktorlar zaten hep En kötü ihtimali düşünüyorlar benimle küçük kızımla 5 aylıkken bıngıldağı kapanmak üzere Kapanırsa kafası küçük kalacak dedi Ben de aynı senin gibi üzülmüştüm ağla ağla bir hal oldum Tabii çocuğum Normalde hiçbir şey yok
(774 puan) tarafından
Hamileyken de çok zor geçti kızım için down sendromlu bile dediler ama değil çok şükür ben olsada kabulum dedim zaten karnımdan su aldırtmamıştım ama insan çok üzülüyor
0 oy
(4,152 puan) tarafından
benmkide 19 aylik ama konusmuyor cok hizli yuruyor kosuyor ama konusmuyor baba abla anne  baska seyler aoyluyo ama anlamsiz sesler cikariyor. her cocuk farkli bnce bi sknti yok olabilir yani
(774 puan) tarafından
Evet canım inşallah konuşur senin minikte
0 oy
tarafından
Benim yeğenim geç yürüdü biz otzm den suphelendik ve  hiç bişey çıkmadı çocuk anne baba dede diyordu konuşmayı bırakmıştı ... Ne kadar doktora gittik emar çekildi beyin algısına bakıldı testler ... Hepsi temiz çıktı ... En son çok iyi bir doktor bulduk ... İşitme testi yaptırın dedi ... Sarılık geçirmişti ....   Meğerse çocuğun kulaginda işitme kesintisi varmış ve kesinti oluyormuş ... Örn bir saat duyuyorsa 3 saat duymuyormus yada on dakika duyuyorsa  6 saat duymuyormus ... Bizde seslere tepki verdiği için aklımıza hiç gelmedi ... Şimdi ona göre eğitime başladılar ve cihaz alındı çok şükür ... Öncelikle çocuğunu kabullen  bir sorunu olabilir de o kadar yıpratma güçlü dur ki çocuk da senden güç alsin m.. inşallah bir şeyi yoktur ama unutma ne olursa olsun onlar evlatlarımız en ufak bişey olsa hemen önlemini alırız o yüzden ben akraba evliliği yapmadım bişey olmamalı dersen harap olursun ... İnşallah güzel haberler yazarsın buraya 
(774 puan) tarafından
İnsallah canım yarın çocuk norolojisine gitçez herşey allahtan ben kızımı herşeyin len kabullendim zaten ama anne yüreği işte ben kızımı sırtımda da taşırım yeter ki kızım iyi olsun
tarafından
Hadi inşallah bitenem güzel haberlerle gel
(774 puan) tarafından
İnsallah canım benim
0 oy
(4,391 puan) tarafından
Geç yuruyende oluyo. Allah'ın izniyle mutluluk postuda açarsınız. cocugum yürüyor diye müjdeyi verirsiniz inşaallah  aminnn
(774 puan) tarafından
Ah canım aminn çok sağol
0 oy
(7,912 puan) tarafından
Benim kardeşim 2  buçuk yaşında yürümüş annem diyo nerdeyse 3 yaşıni dolduruyordu tasiyamiyirdum maşallah gayette şimdi akıllı normal insan 2 çocuğuda var:)
(774 puan) tarafından
Bende 2 yaşını geçince yürümüşüm babam dedi bugün
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Görümdenim çocuğu 2 yaşına kadar süründü herkes sorun var dedi doktor yok geç yürür bir şeyi yok dedi 2 buçuk yaşında yürüdü hiç bir seyide yok olabiliyor öyle daha küçük bile sayılıyor ama anlattıklarına göre gayet normal kızın sadece korkuyordur cesaretlendirmeye çalış 
(774 puan) tarafından
Öyle yapıyorum canım sağol
0 oy
(10,210 puan) tarafından
Benim kız 9 ayından 17 ayına kadar evi tutunarak turladı. 17 ayının sonunda ancak yürüdü. Hiç de sorun gibi gelmemişti ya bu bana 
(774 puan) tarafından
Valla bana da gelmedi ama doktorlar sorun olarak gördü
0 oy
(679 puan) tarafından
Doktorların her dediklerine inanmayin lütfen benim bebegimede sorun var dediler izmire gittik ordaki doktor bu çocukta hiçbir şey yok dedi Allaha şükür şimdi 1 yaşında 

Yengem ve ablamin çocukları 20 aylıkken yürüdü hiçte anneleri kayle etmedi bence sen rahat ol Allah bilir onun ne zaman gezeceğini
(774 puan) tarafından
İnsallah canım benim sağol

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 149 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 311 göst.
8 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevcanyurdada (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 686 göst.
14 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 228 göst.

378,092 soru

11,316,891 cevap

34,762 kullanıcı

...