0 oy
802 göst.
Diğer kategorisinde (6,578 puan) tarafından

Ben söyliyim öncelikle bizim normale göre biraz daha ağırdır mesela biz babamin yaninda eşlerimize isimle hitap edemeyiz esimizle konuşamayiz ayni koltukta yan yana oturamayiz babamin yanindayken su bile veremeyiz esimize çocuğumuzun adını bile söyleyemeyiz eşim babamin yaninda oğlumu kucagina alamaz mesela abilerimde öyle onlarda almaz çocuklarını şimdi bi çogunuza garip gelecektir ama alıştık biz bu duruma eşim daha yeni yeni alışıyo eşim tarafı bu konuda biraz daha rahattır ama ben ailemden alışık olduğum için kayınpederimin yaninda da alıp kucağıma sevemiyorum oğlumu :)) garip geliyo biraz bana aslında bakıldığında bsy yok sevsen nolcak ama babam eski gelenekleri hâlâ sürdürüyor biz bu durumdan şikayetçi değiliz tabiki alıştık nasıl olsa var mi Bizim gibi olan acaba merak ettim :D

48 Cevaplar

0 oy
(13,316 puan) tarafından
Ohoo babamın yanında aşkım diye de seslenirim çocuğumu da severim fazla saçma geliyor bu adet saygı değil çünkü. Eşimin bir abisi aynı böyle sizin gibiymiş bir de birlikmişler eşime çoluğuma yeteri kadar sevgi gösteremedim bu yüzden şimdiki aklım olsa asla kimseyi takmam diyormuş. 
(6,578 puan) tarafından
Bu kadar rahatlıkta bize göre çok saçma herkesin kültürü farklı işte biz ne babadan ne anneden sevgisiz büyümedik ayrıca çocuklarımızi da öyle sevgisiz büyütmüyoruz tabiki
-Reklam-
0 oy
(7,035 puan) tarafından
Benimde tam tersi kendi ailem rahatir amaesimin tarafı sizin gibi biz kayın öderim yanında su bile icmeyiz konuşmayız çocuk sever eşim ama benle konuşmaz mecbur olmadikca
(6,578 puan) tarafından
Hm dogrudur cnm
0 oy
(317 puan) tarafından
Hahah kessin doğulusun demi doğru söyle bak :D çünkü bende doğluyum ve aynısını bizde de var yani vardı artık yeni nesil pek takmıyor :))
(6,578 puan) tarafından
Doğulu değilim cnm Trabzonluyum
(317 puan) tarafından
A orda da mı var öyle adetler ben Trabzon da çalıştım ama hiç duymadım
(6,578 puan) tarafından
Çok geçmişten gelen örf adetler cnm bunlar herkes uygulamiyodur zaten
(317 puan) tarafından
Dediğim gibi bizde de var ama artık kimse pek uygulamıyor bazı şeyler değişmeli bence yani o kadar da katı olmamalı tamam saygı güzel şey ama zoraki de olmuyor
(6,578 puan) tarafından
Zoraki degil cnm zaten değişse değişir ama kimse sesini cikartmiyo herkes halinden memnun herkesin evi barki ayri zaten
0 oy
tarafından
Bizde giyim konusunda sınırlarımız var. Kolutuk altı görünmesine pederim tahamül edemez. Dar, açık,göğüs görünür şekilde sevmez. Yani başkalarında görünce eve geliyor şunun giyindiği neydi öyle,hiç gelmeseydi düğüne ,nişana, doğum gününe daha iyidi der. Bende bu standartlara uyarım.Zorlanmadım aslında.

Bekarken şort giyerdim oysa.

Ama evde dizimle aynı boyda etek giyerim pederin yanında. 

Şu çoçuk sevmeme olayını çok duydum.Çoğu yerde o gelenek var. Bizim anaannelerimiz zamanında öyleymiş.Anlatırlar.
(6,578 puan) tarafından
Babam çocukların giyimine karismaz aslinda hiç iki kız kardeşiz ben kendi istegimle tesettüre girdim yani genel olarak muhafazakar aileyiz zaten ama kız kardeşim 24 yaşında hala açıktır düğünlerde fln istediği açıklıkta da giyer ne babam ne abilerim bsy demez ama bazi örf adetler hâlâ devm eder.
0 oy
(2,574 puan) tarafından
Kız kusura bakma çok tuhaf geldi gerçekten nasıl bir adet bu nefes bile almak yasak diyiceksin diye bekledim  ne kadar saçma kendi çocuğumu kucağıma alıp sevemicem adam susadı su içmeye bile çekinir öyle ortam da :D 
(6,578 puan) tarafından
Alışığız biz cnm :)
0 oy
tarafından
normal Bi aileyiz böyle şeyler yoktur herkesin yanında çocuğumu severim öperim oynarım eşime hayatım derim Trabzonlusun birde orda böyle örf adetler var mıydı ilk defa duydum 
(6,578 puan) tarafından
Yani çok kalmadı ama var
0 oy
(33 puan) tarafından
Canım Eskidenmiş o ya annem anlatırdı onlarda da böyleymiş Dedemin yanında almazlarmış kucaklarına sevmezmiş falan filan ama bizi de öyle bir şey yok ha bizde anne babalarimizin yaninda eşimle muck muck değiliz de  hani  Saygıda kusur etmeyiz ama bu kadar da değil
(6,578 puan) tarafından
Bizim hâlâ devam eder cnm
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Bizde de böyle ama şimdi ki gençler çok umursamiyor :D ben küçükken çok agliyormuşum bı ara. Evde anneannemin amcası varmış annem ve anneannem kucağına alamamış sokaktan bir çocuk çağırmışlar o gelmiş almış beni sonra başka odada anneme vermiş :D ne saçma yaaa amca da ne anlayışsız 
(6,578 puan) tarafından
Valla biz umursuyoruz cnm zorlukları var ama evet :)

İlgili sorular

+1 oy
42 cevap 1,000 göst.
19 Nisan 2021 Aile kategorisinde sevgisutcu (493 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 690 göst.
5 Temmuz 2019 Kültür-Sanat kategorisinde Ftmaaa (2,931 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 89 göst.
31 Ağustos 2022 Aile kategorisinde melike03 (195 puan) tarafından soruldu
+1 oy
38 cevap 618 göst.