0 oy
389 göst.
Aile kategorisinde (31 puan) tarafından

Herkese merhaba kızlar müsait olan arkadaşlar fikir ve düşüncenizi almak çok önemli benim için çıkmaz bir yoldayım:(((

Evleneli 5 yıl olacak eylül ayında  ama beş yılda yaşadığımı bir ben bir allah bilir. Eşim ailemden nefret eder nisanliyken saygıda kusur etmezdi vs ama evlendikten sonra çok değişti. Evlendik ilk bir yıl izmirde oturduk çünkü ben 2 yaşından 24 yaşıma kadar izmirde yaşadım ailemle evlenirken de o şartı sundum kabul etti bir yıl yaşadık izmirde bu arada eşimin bir işi mesleği yok 10 gün oturur 2 gün çalışır hesabı tabi evlenirken de böyle olduğunu bilmiyorduk neyse biz evlendik eşimin izmirde kurulu bir düzeni vardı 1+1 evde yaşıyordu arada babası falan da geliyordu neyse biz evlendik eşya filan alınacak babası işte ev bir artı bir ev bulun taşının orada alalım falan dediler neyse tamam dedik biz bir kaç ay bekledik sonra ev aramaya başladık baya baktık bulamadık vs sonra kayinpederim eşimin beynini yıkamış yok memlekete gel seni belediyeye sokucam vs vs  neyse bi tartışmayla kalktık geldik  3 buçuk 4 yıl oldu neredeyse hala bir iğne dahi almadılar hala eşimin babaannesinin eski koltukları teyzesinin gelinlik perdeleri vs ona da ses etmiyorum  herhalde bir yerde patlarım ama ben geldiğimden beri eşim beni izmire göndermiyor yaz geldi ağzımı açıp da gideyim diyemiyorum şiddeti çok küfürü ağza alınmayacak şekilde aileme düşman ve benim babamın evinde oturuyorum ona rağmen ailem düşman ve konuşmaz  burada bir kaç akrabam var hayatta bırakmaz öyle 24 saat evdeyim kendi sülalesi olunca bir defa hayır dedim kavga gürültüyle zorla gittim bir çıkmazdayım ne yapacağımı bilmiyorum çok boğuldum nefes alamıyorum artık :(

14 Cevaplar

0 oy
(3,887 puan) tarafından
Ailen ne diyor bu ise canım arkanda değiller mi baban ve abin varsa biraz ağırlıklarını koysunlar konuşsunlar esinle
(3,887 puan) tarafından
Ne yapabilir kanun var adalet var polis var hic birşey yapamaz senin gözünü korkutuyor diyorum ya bende yaşadım eski çirkef kaynanam baban gile birşey dersen buraya gelirlerse silahlar konuşur diyordu boşandım hic bi *** yapamadılar iftira atmaktan baska yapamazlar kanun var adalet var polis var boş yere seni korkutmasina izin verme o kim bi kere korktugunuda belli etme sen belli ettikçe o daha çok yüklenecek sana dik dur lafı tep agzina
(31 puan) tarafından
Ailemin ağzını açmasını bekliyor ki saldırsın :(
(3,887 puan) tarafından
Off bacım vallaha çok üzülüyorum böyle şeylere keşke çözümü olsa Allah yardımcın olsun ne diyeyim ya vedud ya vedud çek sürekli gizlice yüzüne üfle suya çek üfle içir sevgi muhabbet için esma ne bileyim iyi gelir belki
(31 puan) tarafından
Her gün evde bakara suresi ayet el kursi açıyorum sesli sesli ama ne fayda şeytanlaşmış kalplerden uzak tutsun rabbim :)
(3,887 puan) tarafından
Amin amin inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu ara 5 yıllık evliler hep Bi girdapta sanki biride ben . Bende eşimle anlaşamıyorum illa her gün Bi didişme oluyo sonumuz hayrolsun. İnsan bunalıyor Bi süre sonra
(31 puan) tarafından
Ahh keşke öyle olsa benim ailem izmirde yanımda olan kimse yok yani göndersem burada beni rahat bırakmaz benim ayrılacaksam direkt izmirde olmam lazım güvenliğin için  ailem çocuklarıma bakacak güçte annem daha 45 yaşında babam 48 yani yaşlı da değiller babam izmirde bilindik bir kolejde görevli hemen seni oraya da aldırırım çocuklarını ikizleri okula yanimiza alırız anasınıfına küçüğüne de annen bakar diyor kurtulabilsem hayatımı çocuklarımın geleceğini kurtarmış olcam ama korkuyorum işte:(   artı sina gelince sadece canı isterse kafası güzelse eğer kavgayla gürültüyle yemeğe götürür çocuklarımla çok oynar hani sever bir dediklerini iki etmez ama gel gör ki daha 28 yaşındasın çalış evine yuvana bak ailemi ya ağzına alma ya da nankörlük edip evlerinde oturma  beni bile göndermeye izin yok işte öyle
(1,897 puan) tarafından
Ben anlamadim. Babaannesinin evinde anladım bi babamın evinde demiş oturuyorum herha babaanne eski eşyası kocanin şimdi anladım
(31 puan) tarafından
Aynen öyle canım ev babamın eşyalar babaannesinin
(1,897 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcınız olsun zor
(31 puan) tarafından
Amin canım hepimizin inşallah:(
0 oy
(121,158 puan) tarafından
simdi yuvani yik diyemem ama huylu huyundan vazgecmez 
(31 puan) tarafından
Evet canım  :(
0 oy
tarafından
ALLAH yardımcın olsun ama eşine birinin iyi bir ders vermesi lazım çocuk var mı 
(31 puan) tarafından
Işte değmeyecek insan için de kimsenin günahına girmem çünkü harbi dengesiz bir insan ne yapacağı belli olmaz :(
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Canım benim, hem babanın evinde oturup hemde seni ailene göndermiyo bu nasıl iş 

Böyle hayat geçmez emin ol.Asla değişmeyecek senin istediğin biri olmayacak 

Ya gayet ciddi bi konuşma yapıp şartlarını kabul ettirecek sin yada kapının yerini göstereceksin def olsun gitsin 
(31 puan) tarafından
Mümkün değil  canım dediği dedik geldiğimizden beri babam biliyorum kızım kirada oturursanız bu seni rezil eder bu evde oturun dedi geldik kira vermiyor bisey yapmıyor ki verse de babam asla kabul etmez utandım bi defa ben babama teklif ettim sonuçta önceden kiradaydı dünyanın lafını söyledi versede istemez yani ama söyleyince de ben bu eve girince boyadım ne kirası boyaya saysınlar diyor konusulmuyor hep kendi bildiği doğru ona  :(
(14,428 puan) tarafından
Tamam işte canım dediği dedikse kendi kendine çalsın söylesin. bu hayat böyle geçmez kuzum inanki bu yaşadıklarına değmez
Ölene kadar böyle yaşamak istiyorsan bişey diyemem
(31 puan) tarafından
Asla ama korkuyorum herşeyden önce de çocuklarımı vermemesinden korkuyorum :( yani düşünüyorum benim artim ondan fazla mahkeme her halükarda verir bana ama bu rahat bırakmaz ayrılsakta bir o kadar da takıntılı çünkü yediremez kendine :(
(14,428 puan) tarafından
Valla canım hiçde dediğin gibi olmuyo bi süreden sonra bıkıp başka birini bulur
Artık uğraşacak bişeyi vardır seninle ilgilenmez
Allah zorunu kolaylaştırsın
0 oy
(913 puan) tarafından
Çok kötü bi durum canım bilmiyorum nasıl çözülür ama bence tartışıyorsada tartış çekinme gidecem bu yaz aileme de ailen ne diyor bu işe ya ne kadar kötü insanlar var Allah im kalplerini iyiliğe çevirsin
(31 puan) tarafından
Ailem her konuşmamda sanki bugün bosancam haberini verecekmişim gibi bekliyorlar hiç bir anne baba evladının yuvası bozulsun istemez ama seninkisi yuva değil deyip duruyorlar
0 oy
tarafından
Peki kendine söyle bir soru yönelt benden = bu insanla ömür gecermi sen insan deilmisin sen bu dünyaya eziyet şiddet gormeyemi geldin  

Daha bugün öğle haberleri izlerken bı şiddet haberi daha kadının ağzı yüzü yara bere içinde anlatamam yaa içim cız etti onu öyle görünce niye dedim kendi kendime çok üzülüyorum böyle şiddet haberlerine 

Kendi sağlığın varsa çocuğunun piskolojisi için otur ailenle konuş ve güzel bir karar ver
(31 puan) tarafından
Ya ben bir defa çok kötü dayak yediğim için gittim burada bi dayimiz var onlara sonra köpek oldu 3 4 gün gelip yalvardı son şans dedim babam gitme gelcem seni alcam falan dedi o zaman da covid yasağından giriş çıkışlar kapalıydı babam avukat bile tuttu  çocukların için belki düzelir ders olur gidişim dedim geri döndüm ama bir kaç aydan sonra tekrar devam aynı şeylere:(
tarafından
Düzelmez canım keşke duzelse sonuçta çocuklarının babası Allah ıslah etsin ama şunu unutma böylede hayat gecmez
0 oy
(7,935 puan) tarafından
peki eşin belediyeye girebildimi canım .Benim eşim de belediyede çalışıyor .Herşeyimizi alldık taksitle istese eşya alabilir .Yüksek kredi çekebilir .Maddiyatı kötü olduğu için ailelerimiz bişey yapamadı bişe eşimle el ele verdik düğünümüzü eşyamızı yaptık.
(31 puan) tarafından
Haha canım ne işi ne hali hala çalışmıyor atmaca bunlar hep
(31 puan) tarafından
Canım inan ki eşyayı da artık sorun etmiyorum ya ben 4 yıl üniversite okudum çabaladım kesinlikle çalışmak istiyorum dedim babam da kayinpederime çalışacak o kadar ders çalıştı okudu vs dedi kayinpederim tabi ki bizim elimiz kolumuz uzun calistiririz dedi ama mideleri onu bile kaldırmadı neymiş efendim oğlu lise terkmis  sen 4 yıl okumuşsun ayıp olurmuş benim çalışıp yüksek maaş almam :((
(7,935 puan) tarafından
zararın neresinden dönersen kardır canım .Ailen destek çıkıyorsa boşan .Yeni bi hayat kurar çocuklarınla yaşarsın .
(31 puan) tarafından
Inşallah canım kurban olayım dua edin bana :(
0 oy
(436 puan) tarafından
Canım ay i şehirde seni ailene hiç göndermiyor mu yani ? Sakın taşınmayı kabul etme sakın daha kötü olur memleketine gitme onun gurbet çok zor ben evlendim dışarı evimde mutluyum ama alisamiyorum ailemi memleketi çok özlüyorum yılda bir kere gidip 2 ay kalıyorum ama yetmiyor Tek olursan daha çok eserde seni gitme sakın
(31 puan) tarafından
Canım zaten onun kendi memleketindeyiz benim de doğduğum yer ama  ailem izmirde ben 2 yaşındayken izmire taşındık 24 yaşıma kadar hep izmirdeydim 24 de evlendim 25 de memlekete geldim şimdi izmire bırakmıyor:( aileme büyüdüğüm yere çevreme arkadaşlarıma   kısacası izmire  :(
(436 puan) tarafından
Kaç saat uzaksın bende senede bir gidiyorum ama uzun kalıyorum.Dinen bile öyle bı hakları yok biliyo musun bizi ailemizle görüştürmek zorundalar
0 oy
(916 puan) tarafından

Canısı çok zor valla hiçbir sözümüz sana iyi gelmicek çünkü yaşadığın cidden çok zor ama bazen de görünen köy uzakta değildir...en basitinden kendimi örnek vereyim eşimin ailesi biz nişanlıyken dediler beyaz eşya dolap falan yatak odası almayalım malum gelin köye gelmem diyor şehirde kirada kalacaklar taşınma sırasında eşyalar mahvolacak ev yapıcaz öyle alallım tüm eşyalarını ailem bana bıraktı kararı ben net bir dille reddettim... Dedim niye bu dünyada bir ben miyim kiracı isterse hepsi kırılsın ama ben eşyasız gelmem dedim..

Ve istediğim oldu her şeyim alındı benim almam gereken eşyaları da ben aldım veeee sürprizi söylüyorum iki yıldır evliyiz tıkk yok ev yapıcaz olayı fıss...ve ben kabul etseydim şimdi eltim gibi bokun içinde yüzüyor olacaktım

Böylelerine itibar edilmez ;)

(31 puan) tarafından
Canım sözde babası babamın çocukluk arkadaşı güvendik  iyi niyet işte benimde kardeşlerim var başlarına gelebilir düşüncesiyle kabul ettim şimdi bir elbise dolabım dahi  yok :(
0 oy
tarafından
Neden sabrediyrsun? 
(31 puan) tarafından
Cocuklarim için artı korkuyorum artı aileme tekrar yük olmak istemiyorum  :( ayy bilmiyorum ağlamayı seviyorum galiba ya ***** gibi hissettim kendimi :(
tarafından
Olur mu öyle şey. Sen iyi olmazsan o cocuklar nasıl iyi olacak?
0 oy
tarafından
ailene anlat durumu eşinle konuşup biraz ağırlık koysunlar köle misin esir misin ne demek hem babanın evinde oturuyor hem babana düşman 
(31 puan) tarafından
Kaç defa konuştular hep terbi-yesizlik yaptı artık onlarda bana bıraktı babam  ben sadece senin telefonunu bekliyorum ben gelmeden bile seni oradan aldırırım diyor ailem bisey diyince terbiyesizce küfürler yazıyor doğuma gittim 5 ay önce ailemi arayıp acil girdi diye haber vermemiş allah göstermesin olumlu kalimli dünya annemde kızdı kadına ne küfürler etti duaun artık:(
tarafından
öyle koca mı olur ya seni resmen esir almış kullanıyor
(31 puan) tarafından
Elimden geleni yapıyorum ama ne fayda beni kovsun göndersin istiyorum kendi göndersin ki rahat olayım diyorum onu da yapmıyor allahın cezası:(
tarafından
boşan git babanın evine onuda evden attır babanın evi nasılsa ailen de arkanda ne bekliyorsun ki
(31 puan) tarafından
Denicem bakalım dua edin lütfen :(
0 oy
tarafından

Evliliğin hep sorunluyken neden çocuk yaptın bacım tamam Allah veriyor ama yolu yöntemi var . Benim de ilk eşim bu cins biriydi 7 yıl evli kaldım ve çocuk yapmadım. 

Bu sorun çözülmez yüzsüz adam siz destek olup bekledikçe de şişer iyice. Ne demek babanın evinde kira vermeden kalıyor birde boyadım demiş o boya 1 aylık kira parası diyemiyor musun sen ? Hayat çok güzel ve böyle heba etme zaman geçer bide aldatır sonra kendine gençliğine yanarsin
(31 puan) tarafından
Canım benim  şunu atlamışım orkide kadar gidip kendi alan bir insan hayatta ben gidemem ki :)(  çocuk istemiyorum desem ne fayda kas almama karışan adam  boya muhabbetine gelince yani dümdüz bildiğimiz boya  şoktan almıştı onuda :)) söylemem mi söyledim ama olsun işçilik bile bilmem ne kadar diyor :)
(31 puan) tarafından
Bu arada canlı değil de sosyal medya üzerinden aldattı zaten tabi arkadaşının üzerine attı  çocuğu da tembihlemiş inanmadigimi dile getirdim de boş aman benden uzak allaha yakın sadece karşıdaki kıza acırım ne mal olduğunu bilmiyordur :)
tarafından
Allah yardımcın olsun .
0 oy
tarafından
Boşan bu adamla ur geçmez. Sen onun kölesi değilsin. Hayvannn ya hem Şiddet hem hakaret daha neyi bekliyorsun. Biran önce kurtul. Ailene soyle gezmeye geliyor gibi seni alıp götürsünler bidaha da dönme. Dava aç. 
(31 puan) tarafından
Işte onu düşündüm ama ben buradan giderken çocuklarımı bırakmaz bende izmire çocuklarımı burada bırakıp gidemem arbede çıkar aileme bisey olsa ne yaparım:(
tarafından
İşte gezmeye diye gideceksin hiç belli etme çocukları da al götür davayı aç . Malll gibi kalsın.
(31 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun dua edin tedirginligim korkum gitsin lütfen:(

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 303 göst.
2 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 551 göst.

398,118 soru

11,905,962 cevap

36,033 kullanıcı

...